ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
България е от малкото страни, където билката вирее свободно
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...

Кашлица от няколко дена

Модератори: админ, консултанти

opatropa69

Кашлица от няколко дена

Мнение от opatropa69 » 15 юни 2015 15:45

Здравейте,

От няколко седмици имам неприятно усещане за секрет, който нече от носа към гърлото (задна хрема). Чувството не беше постоянно и го отдадох на лека алергия заради сезона.
По-миналата неделя тичах доста и след това, в началото на миналата седмица започна да ме дразни гърлото. В четвъртък вече започнах да кашлям. В петък сутринта личната лекарка ми изписа таблетки за смучане и анасонови капсули, но не помогнаха особено. От събота насам не съм и пушил, не съм пил и газирано. На два пъти имах температура - макс. 37,5 - не е през цялото време. Днес сутринта ми изписа антибиотик (аугментин). Имам апетит, но е по-малък от обикновено.

По принцип пия една таблетка Паракофдал, два пъти на ден - сутрин и късен следобяд, след която час-два-три кашлям по-малко, но след това пак продължавам.

Дробовете са чисти, каза, че няма усложнения, но усещам гърлото си доста подуто и на моменти леко ме боли при преглъщане на вода, например. Днес на обяд обаче нямах проблеми с храна.

Струва ми се доста странно за сезона това, трябва ли да се притесненявам за нещо? Малко ме плаши, че вече 4 дена не се оправям.

Therapy Man

Re: Кашлица от няколко дена

Мнение от Therapy Man » 15 юни 2015 16:49

Е, то не може толкоз бързо. Tonsillopharyngitis acuta. Мисля , че не e Angina lacunaris acuta , защото лекарката щеше да я види.

opatropa69

Мнение от opatropa69 » 15 юни 2015 18:05

Tonsillopharyngitis acuta, ако не се бъркам по името, е свързано със сливиците. Аз такива нямам :)

Therapy Man

Мнение от Therapy Man » 15 юни 2015 19:01

Тогава ОКГДП.;

Отговори

Върни се в “Грип и настинки. Бронхит. Пневмония”