ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Сексът като физическо упражнение
Сърдечните гликозиди са показани при сърдечна недостатъчност
Маслото от сусам възстановява косата и предотвратява падането ѝ

Рентгенова снимка на бели дробове

Модератори: админ, консултанти

milenka8

Re: Рентгенова снимка на бели дробове

Мнение от milenka8 » 07 сеп 2017 13:55

Бях на гинеколог днес трябва да ми излезат изследванията.Искам да попитам още нещо преди месец бях на кардиолог понеже имам доста ускорен пулс и прескачане на сърцето,сложиха ми холтер и казаха,че имам синусови аритмии какво ще рече това и от нещо се провокира ли или е проблем със сърцето някакъв на листа пише 444 тахикардии за периода в който бях с този уред.Изписаха ми бизолен мисля,че беше,но ми каза по половинка понеже имам ниско кръвно и щяло още да ми падне и мен ме е страх да го пия сега,за да не го смъкна много

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 сеп 2017 21:50

Моля, цитирайте точните ррезултати от изследването.

milenka8

Мнение от milenka8 » 12 ное 2017 01:23

това са резултатите от гинекологичния преглед:Микроскопски препарат:
Липсват лактобацили;повече от 200 Грам (v) кокобактерии и Грам(-) пръчици; повече от 80% "clue cells";1-5 дрождеподобни клетки на поле
Културелно изследване
Не се изолира T.vaginalis
Заключение:
Подчертано изразена Candidosis Подчертано изразена V.B.от Gardnerella/Bacteroides морфотип.
Какво означават

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 ное 2017 21:29

Има гъбички Кандида

milenka8

Мнение от milenka8 » 21 ное 2017 01:16

интересува ме повече за тези гъбички?Мога ли да имам и други симптоми от тях освен вагинални?Опасни ли са?

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 21 ное 2017 10:05

Не са, но е препоръчително да ги излекувате.Потърсете гинеколог или дерматолог-венеролог за целта.
Успех!

racefen323

Мнение от racefen323 » 25 дек 2017 11:40

Здравйте д-р. Цочев. Моля какво означава текста от направена ренгенова снимка.
Повишена плътност на Паренхим в дясно подхилусно и паракардиалност.
Характеристики на инфилтративен процес в дистолния и среден дял.

R. Dg - Bronchopneumonia dex

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 28 дек 2017 15:40

Здравейте!

Не съм д-р Цончев, но ако мога да помогна - означава данни за възпалителен процес тип пневмония в десния бял дроб, локализирани в долната му половина.
Диагноза - бронхопневмония в дясно.

Поздрави!

Mariyanaps

Мнение от Mariyanaps » 04 яну 2018 06:37

Здравейте, търся вашето мнение, тъй като не мога да се излекувам от месец и половина и не знам как да постъпя. В началото започнах с болки в гърлото и суха кашлица, пих Гринтус + чайове и инхалации с Кармолис. Тъй като не почувствах подобрение посетих Лк, тя ми изписа сироп Димекс, но и от него не почувствах подобрение. След това ми изписа Аугментин 2х1т за 7 дни. След като го изпих кашлицата ми почти изчезна, но се появяви хрема. Преминах на самолечение с Десибел по 1т дневно за 10 дни, тъй като забелязах че кашлицата се усилва в помещения с климатик или в колата на пуснато парно. От Десибел симптомите отшумяха и за една седмица бях ок, закашлях се, но рядко. След това обаче отново започна болката в гърлото и на следващия ден суха кашлица. Посетих УНГ, неговото заключение беше, че заради хремата дишам през устата и за това не съм си излекувала гърлото. Изписа ми капки за нос Виброцил и Глимбакс за гаргара на гърлото. Подобрение обаче не почувствах. На 02.01.2018 Посетих отново Лк, изпрати ме на рентгенова снимка на дробовете, в резултата е отбелязано: перибронхиални изменения двустранно, паракардиално свободни к.д.с. Сърдечна сянка - за възрастта. Лк каза че няма нищо притеснително, изписа ми изопринозин (по схема 3х2/5дни, 2х2т/5дни, 1х2т/ 5дни), сироп Сиресп 3 х 15 мл за 5дни, геломиртол 4 х 1т и спрей Ацц синус. Имам известно подобрение на състоянието, но чести пристъпи на кашлица. Имам храчки от време на време, но като цяло кашлицата ми е суха. През нощта се събуждам почти през час, заради кашлицата. Освен това от седмица усещам болка в ребрата в дясно. На моменти, когато кашлям става непоносима. Предполагам че болката е от продължителното кашляне и за момента пия само ибупрофен, когато се усили. Посъветвайте ме какво да направя от тук нататък или да си продължа терапията още няколко дни и ако няма ефект тогава да търся някакъв специалист? Забравих да отбележа, че в детска възраст съм прекарала бронхопневмония и ме притеснява да не се повтори.
Извинявам се за дългия пост, но исках да опиша всички етапи, през които съм минала

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 яну 2018 21:12

Нямате пневмония, според снимката има бронхит. Той понякога е доста упорит така че продължете с лечението докато болките и кашлицата изчезнат

Отговори

Върни се в “Грип и настинки. Бронхит. Пневмония”