ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Рентгенова снимка на бели дробове

Модератори: админ, консултанти

dobi7209

Рентгенова снимка на бели дробове

Мнение от dobi7209 » 17 мар 2015 18:20

Здравейте! На 20 години съм. Днес си направих рентгенова снимка на белите дробове, тъй като ми е нужна за подготовката на документи за чужбина. Оказа се, че имам бронхит (според лекуващия лекар). Нямам абсолютно НИКАКВИ симптоми (нито температура, нито болка, хрипове или подобни). Преди месец изкарах сериозна ангина с 39-градусова температура, която излекувах отново със силен антибиотик, което не знам дали има общо с настоящата ми диагноза-бронхит! Лекуващият лекар ми изписа Панцеф табл., които евентуално трябва да окажат влияние в/у бронхита. Какво е Вашето мнение спрямо прикачената рентгенова снимка? Притеснявам ме единствено това, ако е бронхит, защо нямам никакви симптоми? След антибиотичното лечение да изискам ли отново вторичен преглед (т.е. да ми направят отново рентгенова снимка)? Предварително Ви благодаря!

http://prikachi.com/images.php?images/256/7989256c.jpg ---> РЕНТГЕНОВАТА СНИМКА!

dobi7209

Re: Рентгенова снимка на бели дробове

Мнение от dobi7209 » 21 мар 2015 14:39

:?: :?: :?:

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 мар 2015 17:32

На това питане отговорих някъде по-горе по форума...

milenka8

Мнение от milenka8 » 25 мар 2016 15:05

здравейте днес правих рентгенова снимка понеже от доста време имам задух и суха дразнеща кашлица през ноща най вече ето ги резултати:Емфизематозна белодробна прозрачност.Хилуси-леко уплътнени.Белодробен рисунък усилен и деформиран базално и паракардиално в дясно.К.д.с.-свободни.
Кор-с р-ри и форма в норма за възрастта .
Медиастинум-неангажиран
Бронхитис декстра.емфизема.липсват инфилтративни лезии Ще съм много благодарна ако можже да ми кажете какво значи всичко това

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 мар 2016 20:27

Имате възпаление по типа на бронхита. Не виждам нещо притеснително, ще премине постепенно.

milenka8

Мнение от milenka8 » 29 мар 2016 14:44

ясно какво ще рече по типа на бронхита значи бронхит ли?Само с антибиотик ще премине ли притеснява ме че задуха още си го имам вече ден пия антибиотика и утре свършва

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 31 мар 2016 21:08

Да, за бронхит става въпрос. Трябва да се чуят гърдите и да се види дали няма и бронхоспазъм, което води до усещане за задух.

milenka8

Мнение от milenka8 » 01 апр 2016 22:13

защо при бронхит не е ли възможно да има задух?Антибиотика ми свърши а аз все още се чувствам така бях при личния,преслуша ме каза,че нищо не се чува,но аз му обясних,че още съм така изписа ми друг антибиотик и нещо за задуха ами ако е бронхоспазъм щеше ли да се чуе или се чува само като се получи този бронхоспазъм.И от време на време ме наболява в дясно

milenka8

Мнение от milenka8 » 01 апр 2016 23:19

Сега се поразрових в нета и ми излязоха видовете бронхити за първи път чувам за спастичен но много се притесних сега защото наистина задуха ми понякога е доста силен. А как се разбира какъв тип е бронхита на снимката личи ли си? Да добавя също че съм с постоянно запушен нос, често покихвам, понякога имам едно дразнене на очите това има ли общо и имам чувството че над устните и между носа ми е по посиняло, като почне да ме задаша много трябва да си поема дълбоко въздух и ме боли и почва също едно силно тупкане на сърцето а понякога ми е трудно да преглътна имам чувството че нещо се подмята между гърлото и носа ми дано сте ме разбрали, че и аз как го обясних всичко, но много се притесних просто не е нормално ами аз май доста се стисках преди да ида на снинката някъде около два месеца бях така ходих при личния преслуша ме нищо не чу и така мина време и не ми минаваше и реших да искам снимка и излезе тази диагноза затова се притеснявам, че може и да не е чул сега нищо, но явно че има нещо

milenka8

Мнение от milenka8 » 01 апр 2016 23:20

Сега се поразрових в нета и ми излязоха видовете бронхити за първи път чувам за спастичен но много се притесних сега защото наистина задуха ми понякога е доста силен. А как се разбира какъв тип е бронхита на снимката личи ли си? Да добавя също че съм с постоянно запушен нос, често покихвам, понякога имам едно дразнене на очите това има ли общо и имам чувството че над устните и между носа ми е по посиняло, като почне да ме задаша много трябва да си поема дълбоко въздух и ме боли и почва също едно силно тупкане на сърцето а понякога ми е трудно да преглътна имам чувството че нещо се подмята между гърлото и носа ми дано сте ме разбрали, че и аз как го обясних всичко, но много се притесних просто не е нормално ами аз май доста се стисках преди да ида на снинката някъде около два месеца бях така ходих при личния преслуша ме нищо не чу и така мина време и не ми минаваше и реших да искам снимка и излезе тази диагноза затова се притеснявам, че може и да не е чул сега нищо, но явно че има нещо

milenka8

Мнение от milenka8 » 01 апр 2016 23:22

А забравих да кажа също че нямам температура но на моменти ме втриса а на моменти ме облива топла вълна и се изпотявам

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 апр 2016 20:01

Спастичният бронхит е при малки деца обикновено. В случая явно ще трябва да ви види пулмолог и евентуално да се направи ФИД

milenka8

Мнение от milenka8 » 04 апр 2016 09:41

Благодаря а какво е ФИД?Да попитам и още нещо онзи ден ми беше много зле цял ден лежах гадеше ми се болеше ме в дясно под ребрата,имах постоянно къркорене напоследък ми се струва че не съм добре със стомаха а вчера се предполага че ми дойде цикъла,но несъм обедена,защото ми се струва че малко подрани и сега е по светла кръвта аз по принцип съм с тъмна менструация може ли да е нещо от стомаха или си е цикъла?И имам съсиреци,но почти винаги си имам и несъм се замисляла над тях но сега се притесних

milenka8

Мнение от milenka8 » 09 апр 2016 21:33

здравейте отново вторият антибиотик ми приключи вчера задуха продължава и днес отново съм с дращене в гърлото,кихане и чувство на парене в гърлото,също така все едно някаква храчка е застанала там и не мърда това нормално ли е след два антибиотика а и за цикъла да попитам вървя ми кафеникаво дали е възможно да има бременност макар че точно преди да ми дойде си правих тест и беше отрицателен

Отговори

Върни се в “Грип и настинки. Бронхит. Пневмония”