ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

Бронхит от тежка настинка

Модератори: админ, консултанти

aliensa

Бронхит от тежка настинка

Мнение от aliensa » 03 яну 2015 16:32

Здравейте д-р Цончев

Много ще съм ви благодарен ако може да ми помогнете с мение .
Преди 3 дни карах кънки на лет но не бях облечен добре а беше -6 изпотих се и вечерта като се прибрах ми нямаше нищо ,но към 1-2 часа през нощта започна силна кашлица с дразнение в гърдите . На другия ден вече кашлях много силно суха кашлица ,а следобяда започнах да вдигам и температура 38.9 ,която спадаше до 38.3 градуса като изпия парацетамолно прахче . Понеже беше станало късно отидох до Пирогов за преглед , Доктора ме слуша и гледа и ми постави диагноса някакъв вид бронхит каза ми че засега само трябва да си почивам и да пия топли неща предписа ми и прах НИМЕЗИЛ 100 мг , 2 пъти дневно . Днес го пих за първи път сутринта но температурата пак спада само до 38.5 .. чувствам се много дискомфортно отпаднал заман , кашлицата спря само усещам храчки отвреме навреме но температурата си е висока . Има ли причина да се притеснявам ,че температурата не спада до нормално като пия лекарството

мъж на 30

Благодаря много !
желая вивсичко на-хубаво през новата година

д-р Цончев

Re: Бронхит от тежка настинка

Мнение от д-р Цончев » 04 яну 2015 19:09

Добре е да бъде свалена тази температура. Нимезила сам по себеси вероятно няма да е достатъчен. Взимайте Парацетамол и слагайте лед под мишниците /кубче за хладилна чанта, обвито в мека кърпа/. Вземете си муколитик от рода на Амброксол и ако болките в гърдите се увеличават е добре да се направи една снимка.

aliensa

Мнение от aliensa » 05 яну 2015 15:35

Благодаря ви много !

aliensa

Мнение от aliensa » 12 яну 2015 13:23

Здравейте д-р Цончев ,

това заболяване ми мина още преди 3-4 дни .. последното което беше останало само беше едно много дразнещо нощно изпотяване .. което премина и го нямах няколко дни .. като цяло се чувствам добре но вчера излзиах навън на разходка и вечерта като си легнах посред нощ пак се събудих изпотен .. и се чудя от какво с епровокира товаизпотяване . Кръвнит еми изследвания са в норма и нямам други симптоми като кашлица болки температура ..

ще съм благодарен за ваш съвет

Благодаря !

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 яну 2015 15:49

Ако е еднократно не виждам някакъв проблем. Все пак и възстановителният период протича известно време след като се почувствате добре.

aliensa

Мнение от aliensa » 05 окт 2016 12:15

Здравейте

Реших да не правя нова тема за почти същото нещо .Става дума за това нощно изпотяване . Както съм споменал по-горе след прекарването на този тежък бронхит с много висока температура , при сваляне на темепратурата ми се появи това нощно изпотяване нещо като студена треска нямам температура а се потя . Това продължи известно време тогава .. Сега през топлите месеци не ми се е случвало , но като започна пак да застудява времето започнах пак да имам тези нощни изпотявания ,които се отключиха след бронхита . Малко да ме хване студа и започвам да се потя нощем . Бих се радвал да знам и вашето мнение по въпроса , преди да отида на преглед .

Благодаря

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 окт 2016 19:00

Ако само това е като оплакване, т.е. няма някакви други тревожни симптоми не виждам някакъв повод за притеснение.

Отговори

Върни се в “Грип и настинки. Бронхит. Пневмония”