ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Първата грипна вълна тази година подранява с 6 седмици
Схващането, че застрашават само жените е много грешно

Болки в гърлото!

Модератори: админ, консултанти

foxy1

Болки в гърлото!

Мнение от foxy1 » 13 авг 2014 10:33

Нов съм и ме извинете, ако темата не е за тук!Здравейте, преди няколко дни усетих болка в гърлото, беше в долната част на гърлото, усещане сякаш някой ме е хванал и стиска.Отидох на ГП-то и ми каза, че съм имал зачервено гърло, възпалени сливици с налепи, да кажа, че чувствам болка именно и в сливиците, предписа ми някакви хапчето, които да пия, плюс трахизан и разтворими таблетки (калций и витамин ц)!Това е, че трябваше 3 дни да ги пия, а подобрение в 4-ти ден няма, болката все още си я има, забелязах, че при по-дълбоко вдишване усещам лека болка в б.дробове, има и лека болка при преглъщане, но тя е доста рядка, не я усещам с пиене или хранене.До сега не съм имал подобни проблеми, по принцип мен най-малката настинка става ужасна кашлица, която минава след използване на антибиотик, сега обаче няма кашлица, но ме боли гърлото.Пия и доста студени газирани напитки, плюс и пушене като добавя, може ли да ми дадете евентуално някаква насока, защото наистина се чудя какво се случва с мен и на какво може да се дължи това усещане в гърлото?

д-р Цончев

Re: Болки в гърлото!

Мнение от д-р Цончев » 14 авг 2014 07:48

Още не е отминало възпалението. Добре е да намалите газираното и цигарите колкото е възможно.

foxy1

Мнение от foxy1 » 18 авг 2014 18:25

Здравейте отново, болките в гърлото така и не отшумяха и отидох на УНГ!Поставиха ми диагноза "Стрептококова инфекция на гърлото" сега съм на антибиотик Аугментин, плюс някакъв разтвор, който трябва да придобие вид на нишесте и да мажа или омазвам устата си от вътре с него, отделно имам и още едни хапчета за пиене!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 авг 2014 18:42

Да, значи не е доизлекувано първия път.

Anna 11

Мнение от Anna 11 » 04 сеп 2014 13:31

Здравейте д-р Цончев,
моля Ви за съвет по класически проблем за прием на антибиотици.
Имам болки в гърлото, болки в ушите, суха кашлица, без температура и хрема. От една седмица смуча хексоралетен, но не помага. Понеже често боледувам от пневмонии, а и претърпях отворена коремна операция преди два месеца /имунната система е отслабнала вероятно/, сега Лекуващият лекар ми предписа антибиотик директно, като ме преслуша, каза, че няма още възпаление в белите дробове, но имам силна инфекция в горните дихателни пътища. И за да не слезе към белите дробове е желателно да взема антибиотик - Оспамокс.
Много съм против антибиотиците, но не съм лекар все пак - според вас наистина ли е нужно да се пие антибиотик и има ли други по-щадящи варианти за лечение.
Благодаря Ви.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 сеп 2014 20:10

След като лекарят ви е преценил така - пийте го, все пак той ви познава състоянието най-добре. Според описанието, което давате считам решението по-скоро за правилно.

d__d

Мнение от d__d » 16 фев 2015 04:22

Здравейте! Имам проблеми с гърлото вече 2ри месец. Започна с болка, отиваща към ухото. Според личната беше фарингит. Пих аугментин. След като отмина се появиха някакви бели налепи от едната страна на гърлото, преди сливицата, приличат на ситни бели мехурчета. И чувствах някаква сухота и неразположение.Пусках гърлен секрет, нищо не излезе. Според личната минавало по- трудно. Но преди няколко дена всички започна наново, този път с хрема, да кажа, че усещам болка е силно казано, вечер при преглъщане съвсем леко. Нямам температура. Понякога усещам, че ме сърби, като това чувство отива към ушите И дразнене с лека , суха кашлица. Миналата година почти по същото време изкарах отново същото 3 пъти в рамките на два месеца, аха да мине и всичко започваше отначало, но тогава беше с ужасни болки в гърлото. Смуча хапчета, пих и мазах какво ли не. Другото нещо е, че имам подути лимфни възли зад ушите близо две години, като при боледиване, на моменти стават болезнени и се подуват малко повече. Та според Вас, на какво се дължи? Искам да ида на УНГ, но нямам представа личната защо до сега не иска да ме прати.

d__d

Мнение от d__d » 16 фев 2015 04:31

Забравих да кажа, че болката и сърбенето ги усещам главно от страната, където са тези налепчета, както и самата сливица е бяла, но не изглежда подута.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 фев 2015 09:53

Оплакванията са типични за един затегнат фарингит. Имайте предвид че тази зима тези инфекции протичат доста болезнено и продължително време.

d__d

Мнение от d__d » 15 юни 2015 19:16

Здравейте отново, д-р Цончев! Моите проблеми с гърлото продължават. Имам усещане за храчка, понякога лека болка(примерно при прозяване), понякога усещам само някакво напрежение и дразнене. Белите налепчета си седят още на лявата дъга, на гърлен секрет обаче нищо не излиза. И не зная вече какво изследване да пусна и на какъв лекар да ходя. Може ли вашето мнение? Налепите са млечно бели, като точици, не са струпани на едно място, а на няколко милиметра разстояние. Забелязах, че са ми се появили три едно след друго от другата страна, след сливицата.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 юни 2015 19:37

Според мен постепенно ще премине. Вземете си антисептици за гърло и правете гаргари с отвара от лайка.

d__d

Мнение от d__d » 17 юни 2015 23:20

Благодаря Ви :-)

Отговори

Върни се в “Грип и настинки. Бронхит. Пневмония”