Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
В сравнение с двойките, намерили се офлайн
Организиран от Puls.bg на 11 октомври в Интер Експо Център
Импулсивното поведение съвсем не е безсмислено
Обикновено променяме тона си
реклама

Гъбична инфекция в устната кухина

Модератори: админ, консултанти

Гъбична инфекция в устната кухина

Мнениеот georgi_vr » 04 Ное 2013 20:28

Здравейте,

Първо искам да изкажа поздравления за форума. Чета ви отдавна и понякога доста ме успокоявате.
Ще се радвам да дадете мнение по няколко мои болежки.

Преди около 10 дни се разболях от фарингит. Пих антибиотик ДАЛАЦИН Ц 300 и всичко беше отшумяло до вчера. Снощи като си погледнах езика видях пъпчици в дъното му, както и че е тъмно кафяв по средата със жълтеникав налеп от страни. Днес отидох при УНГ и се оказа, че съм хванал гъбички. Вероятно от антибиотика. Изписа ми някакъв правен препарат за мазане, както и Нистатин. До тук добре, започнах приема и ще видя резултатите.

Нещото, което ме притеснява е болка в едната подмишница ( лявата ). Напипвам уголемен лимфен възел. Не ме боли постоянно, а само когато го притисна. Болката е слаба, даже нещо като бодеж. Питах УНГ, но ми беше отговорено, че няма връзка. Искам да попитам за вашето мнение.

Възможна ли, този подут възел да е от гъбичките. Когато бях болен от фарингит имах подути на шията, но сега поспаднах. Имах и дразнене в същата подмишница, но за два дни и изчезна. Сега пак се появи. Изключвам кожни раздразнения и такива след бръснене.

Благодаря предварително!
georgi_vr

Re: Гъбична инфекция в устната кухина

Мнениеот д-р Цончев » 07 Ное 2013 21:42

Сигурно ли е че е лимфен възел, в тази област е възможна появата на абсцесчета, които да се напипват.
д-р Цончев

Мнениеот georgi_vr » 08 Ное 2013 19:05

Здравейте,

Днес бях на профилактичен преглед и устната ми кухина се подобрява. Вече се чувствам по - добре и по - спокоен. Лекаря ми обясни, че пъпчиците в дъното на езика са вкусовите рецептори и тях ги има всеки човек. Налепите още са доста, но каза, че до 20 дни би трябвало да изчезнат напълно.

Относно болката под мишницата, появява се по рядко от преди и се надявам да изчезне. Не съм сигурен, че са лимфни възли. Как да позная ако са абсцеси. Няма никакви външни белези. Възможно е и да някой претоварен мускул.

Благодаря за отговора. Наистина се чувствам по добре, а както са казали хората здрав дух, здраво тяло.
georgi_vr

Мнениеот д-р Цончев » 09 Ное 2013 10:54

Трябва да го погледне лекар за да прецени точно какво е, на вас ще ви е трудно да отдиференцирате.
д-р Цончев

Мнениеот pastet1989 » 12 Ное 2013 13:56

Гъбичките в устата ще ги махнеш за нула време със сребърна вода, по 1-2 глътки сутрин и вечер и жабуриш колкото се може по-дълго преди да глътнеш. Не ставай абонат на мафията за дектарин и тем подобни простотии.
pastet1989

Назад към Грип и настинки. Бронхит. Пневмония