Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
При жените нивата на естрогена може да са виновни
Само две са присъдите за нападение над лекари
Броят им ще намалее от 71 на 23
Системата може да се ползва за Националната аптечна карта

Гъбична инфекция в устната кухина

Модератори: консултанти, админ

georgi_vr

Гъбична инфекция в устната кухина

Мнениеот georgi_vr » 04 ное 2013 20:28

Здравейте,

Първо искам да изкажа поздравления за форума. Чета ви отдавна и понякога доста ме успокоявате.
Ще се радвам да дадете мнение по няколко мои болежки.

Преди около 10 дни се разболях от фарингит. Пих антибиотик ДАЛАЦИН Ц 300 и всичко беше отшумяло до вчера. Снощи като си погледнах езика видях пъпчици в дъното му, както и че е тъмно кафяв по средата със жълтеникав налеп от страни. Днес отидох при УНГ и се оказа, че съм хванал гъбички. Вероятно от антибиотика. Изписа ми някакъв правен препарат за мазане, както и Нистатин. До тук добре, започнах приема и ще видя резултатите.

Нещото, което ме притеснява е болка в едната подмишница ( лявата ). Напипвам уголемен лимфен възел. Не ме боли постоянно, а само когато го притисна. Болката е слаба, даже нещо като бодеж. Питах УНГ, но ми беше отговорено, че няма връзка. Искам да попитам за вашето мнение.

Възможна ли, този подут възел да е от гъбичките. Когато бях болен от фарингит имах подути на шията, но сега поспаднах. Имах и дразнене в същата подмишница, но за два дни и изчезна. Сега пак се появи. Изключвам кожни раздразнения и такива след бръснене.

Благодаря предварително!

д-р Цончев

Re: Гъбична инфекция в устната кухина

Мнениеот д-р Цончев » 07 ное 2013 21:42

Сигурно ли е че е лимфен възел, в тази област е възможна появата на абсцесчета, които да се напипват.

georgi_vr

Мнениеот georgi_vr » 08 ное 2013 19:05

Здравейте,

Днес бях на профилактичен преглед и устната ми кухина се подобрява. Вече се чувствам по - добре и по - спокоен. Лекаря ми обясни, че пъпчиците в дъното на езика са вкусовите рецептори и тях ги има всеки човек. Налепите още са доста, но каза, че до 20 дни би трябвало да изчезнат напълно.

Относно болката под мишницата, появява се по рядко от преди и се надявам да изчезне. Не съм сигурен, че са лимфни възли. Как да позная ако са абсцеси. Няма никакви външни белези. Възможно е и да някой претоварен мускул.

Благодаря за отговора. Наистина се чувствам по добре, а както са казали хората здрав дух, здраво тяло.

д-р Цончев

Мнениеот д-р Цончев » 09 ное 2013 10:54

Трябва да го погледне лекар за да прецени точно какво е, на вас ще ви е трудно да отдиференцирате.

pastet1989

Мнениеот pastet1989 » 12 ное 2013 13:56

Гъбичките в устата ще ги махнеш за нула време със сребърна вода, по 1-2 глътки сутрин и вечер и жабуриш колкото се може по-дълго преди да глътнеш. Не ставай абонат на мафията за дектарин и тем подобни простотии.

Върни се в “Грип и настинки. Бронхит. Пневмония”