ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пийте чай от джинджифил
Хората на 90 - 102 са по-щастливи от 51 – 74-годишните
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

ГОЛЯМА ЧАСТ ОТ БЕЛИЯТ ДРОБ НЕ ФУНКЦИОНИРА!

Модератори: админ, консултанти

lioni78

Re: ГОЛЯМА ЧАСТ ОТ БЕЛИЯТ ДРОБ НЕ ФУНКЦИОНИРА!

Мнение от lioni78 » 03 мар 2011 16:48

Здравейте.Моят баща е от 4 февруари на командно дишане.Сас синдрома на гилен баре.В Пирогов е в реанимациа.За него ли става дума докторе.Ако е за него много ви молиа да ми кажете имаме ли поне малко шанс.Няма никакви движения,нормално ли е това при таиа болест.Колко може да продалжи това састояние.Благодаря би предварително.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 мар 2011 13:22

Не става въпрос за този пациент. Шанс - много е трудно да се каже ...

lorita

Мнение от lorita » 06 мар 2011 23:32

От вчера следобед е изпаднала в кома и се е получил тотален срив.Кръвното и налягане е много ниско и го подържат с медикаменти.Според Вас на какво се дължи тази кома?А само преди два дни са се смяли с докторите и са си говорили, а сега според тях е пътник.Чудо ли трябва да стане за да продължи да живее?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 мар 2011 18:04

За съжаление прогнозите при тези случаи не са добри. Има форми, които напредват изключително бързо - в рамките на дни и часове, като процесът на засягане на невралните структури достига до жизнено важни центрове - дихателен и сърдечен. Освен това при възрастни хора често се наслагват и допълнителни проблеми от от сърдечен или белодробен характер. Трудно ми е да предположа във вашия случай на кое точно се дължи този срив, но се случва за съжаление.

lorita

Мнение от lorita » 09 мар 2011 17:48

За съжаление след един месец мъки на 7,03,2011 година си отиде завинаги БОСИЛКА СЛАВЧЕВА ИЛИЕВА НА 48 години с диагноза СЪРДЕЧНО-СЪДОВА И ДИХАТЕЛНА НЕДОСТАТЪЧНОСТ,ДВУСТРАННА ПНЕВМОНИЯ.Мисълта ми за написаното е.ХОРА-обръщайте си повече внимание на здравето и не чакайте последният момент когато вече може би ще е късно.Повечето хора, както и ние поради парична недостатъчност се озовават в такава ситуация след което болката и мъката са огромни, а връщане назад няма.Мисля, че това е достатъчно да се замислим всички.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 мар 2011 12:20

Съжалявам за загубата Ви!!

lorita

Мнение от lorita » 01 апр 2011 10:54

Малко странен въпрос да задам.Има ли такова нещо, ако един месец пациента няма значително подобрение просто да му се спрат медикаментите и да го оставят на самотек?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 02 апр 2011 00:38

По принцип по света се прави, но в България - не, поради особености на законодателството, или поне в болниците в които аз съм работил всичко се прави "до последно", дори и да е ясно че пациента няма да бъде излекуван. Естествено, вече има болници и болници..... така че не мога да отнеса това правило навсякъде...

mihailbozhanov

Мнение от mihailbozhanov » 03 фев 2014 09:27

zdraveite 4etoh za va6iqt slu4ai v momenta i nie sme v tova polojenie ba6ta mi e s bronhopnevmoniq v momenta e obdi6van vav intenzivno otdelenie.Vseki den se obajdame na lekarite za informaciq,Polojenieto mu e bez promqna otkazal e leviqt mu bql drob na antiboitici e.Molq kajete na kakvo da se nadqvam

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 фев 2014 11:28

Моля, пишете на кирилица!

нина.ю

Мнение от нина.ю » 19 окт 2014 11:25

Здравейте, и аз искам да попитам, какво ще кажат лекарите за моят роднина,какви са прогнозите, човекът е на 86г, преди 3 месеца му откриха в долната част на белия дроб образувание с размери 5см на 5см, направиха му бронхоскопия, която показа че няма ракови клетки, и също така се оказа че той има ХОББ, трябваше да дойде на преглед след месец, но той много интензивно започна да отпада и отпада, не иска да ходи в болница и да го изследват, а и много лекари отказаха да се занимават с неговия случей, казаха ни направо да ходим на видео асистирана торакална хирургия, ние сме от Хасково, хирургията е в Пловдив, а и това ни се струва като прекалено сериозно нещо, и наш познат лекар, но не в тази област ни посъветва че няма смисъл само да се мъчи, в момента човекът е на легло, обездвижен, диша трудно, на апарат за дишане е(апарата сам произвежда кислород от преварена вода), имаше кризи, защото е и диабетик, и е с катетър, но сега е в стабилно състояние, колкото е възможно да се нарече състоянието стабилно..Може да става сам, и да се движи, но му се завива свят, и се уморява много бързо...На легло е някъде от месец, какви са шансовете, аз забравих да напиша по горе, диагнозата му беше фиброза, но тя не се развивва толкова бързо, лекар го преслушва всяка седмица, и каза че дясната част на белия дроб не се чува изобщо тази седмица, какви са шансовете ако не е някаква форма на рак, да не се разпространи по другите му органи, и той да остане в това състояние, след като това образувание вече е превзело целия му дясен бял дроб?И като цяло, какви прогнози биха дали компетентни лица, защото ние в Хасково, не можем да намерим лекар, който има желание да го лекува, беше за кратко в болница,но там състоянието му се влоши,защото му даваха грешни лекарства, които са в противоречие с диабета му, той имаше проблеми с простата, не беше на катетър само задържаше по малко урина, даваха му хапчета за да може да изпикава захарта, която е в повече в организма му, докато в същото време му даваха хапчета които можеха да предизвикат задържане на урина, щяха да го натровят и убият, защото захарта за няколко дни преди да му се сложи катетъра му се задържаше в урината, която той не можеше да изпикае....Та това е...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 окт 2014 18:35

Така както описвате състоянието на болния вероятно се касае за доста напреднал раков процес. Трудно е да се каже доколко операцията ще му удължи живота, възможно е и да не стане това. ПТри толкова напреднал процес трябва да се мисли главно за обезболяване на пациента.

лаленце

Мнение от лаленце » 19 мар 2016 16:41

Здравейте! Искам и аз да попитам тъй като не разбирам точно някои неща. Мойта майка е със затлъстяване и диабет. Има и гуша наречена хашимото, високо кръвно и така. От 5-6 дена се оплава от трудно дишане ни така и не можахме да я навием да я закараме в болница. И една вечер и е станало доста лошо брат ми я закарала и са я приели в интензивното отделение. Като отидох ми казаха,че не може да диша самостоятелно и е включена на апарати. Влезнах при нея ох милата ми. Вече 3 дена минаха няма подобрение. Днес уплашено попитах доктора ще се оправили и той ми каза да се надяваме. Каза че самостоятелно не може да диша и че белия и дроб е свит. Какво да разбера от свит бял дроб? Какво да правя ,как да и помогна, дали ще се оправи?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 мар 2016 21:02

Питайте доктора за диагноза за да мога да коментирам. Дали е пневмония, ателектаза, пневмоторакс....

лаленце

Мнение от лаленце » 20 мар 2016 13:43

Днес питах докторката каква и е диагнозата! Каза ми че главния и проблем е недостиг на белия дроб заради наднорменото тегло,открили са и астма. Каза ми че след ден два ще пробват да намалят апарата за дишане. Ох много съм притеснена дано всичко е наред.

Отговори

Върни се в “Грип и настинки. Бронхит. Пневмония”