ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Храненето като източник на повече допамин
Удобна е, но носи и рискове за здравето
Кой е най-чувствителният орган?

Въпрос за бактерия след прекаран грип

Модератори: админ, консултанти

xaxotu

Въпрос за бактерия след прекаран грип

Мнение от xaxotu » 12 фев 2018 13:40

Здравейте,
Преди повече от 2 седмици се разболях от грип. По предписание на докторката пих колдрекс и аспирин за седмица, някакви витамини, сироп за кашлицата и нещо за имунната система.
След седмица спрях лекарствата, но кашлицата продължава (имам секрети докато кашлям), заглъхват ми и ушите и се редуват. Последната седмица вечер понякога вдигам лека температура (37.0 градуса).
Отидох да си направя тест на гърлен секрет и резултатите излязоха. Пише "CANDIDA SPP. ОСКЪДНО".

Някой от вас дали би могъл да ми разясни дали горепосочената бактерия е проблемът и дали трябва пак да отида на личния си доктор?
Също така по препоръка на доктора на приятел си купих Респивакс 50мг за имунната система и от днес започнах да го пия.

xaxotu

Re: Въпрос за бактерия след прекаран грип

Мнение от xaxotu » 13 фев 2018 02:07

Малко ъпдейт:
Следобяд вдигнах 38 градуса температура и се появи силна болка в лявата част на главата ми. Предполагам нещо с левия синус, тъй като тече жълта течност само от лявата ноздра. Утре задължително отивам на специалист.

д-р Ал. Игнатова

Re: Въпрос за бактерия след прекаран грип

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 13 фев 2018 21:23

Здравейте!

Изолираният микроорганизъм е гъбичка и е в незначително количество - смятам, че няма връзка с оплакванията Ви. Но с новопоявилите се симптоми наистина най-вероятно вече има бактериална инфекция.

Успех!

Отговори

Върни се в “Грип и настинки. Бронхит. Пневмония”