ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Развива всички мускули на тялото
Бременността през лятото може да бъде дори приятна.
Макар и косвено, бащата е важен фактор в процеса на кърмене

Антихистамини при настинка/грип

Модератори: админ, консултанти

mafu

Антихистамини при настинка/грип

Мнение от mafu » 11 яну 2018 10:36

Забелязал съм ,че моята лична докторка изписва антихистамини (например Зиртек) и при инфекциозен ринит (хрема), а не само при алергичен. Какво мислите за тази практика? И инфекциозният ринит ли е свързан със отделянето на хистамин?
Имам упорита хрема, която не се поддава на лечение със ксилометазолинов хидрохлорид и псевдоефедрин и честно казано ми писна от нея! Не мога да усещам миризми.
Чудя се дали да не си купя някой OTC антихистамин от трето или четвърто поколение, за да ми мине най-накрая. Ще ми препоръчате ли някой? Зиртек отпада ,защото цитиризинът е несъвместим със моите антидепресанти.
Май предпочитам грипа пред настинката - минава по-бързо, докато настинката може да си я влачиш цяла зима. Пия също инфлуцид и разни билки - градински чай, бъз, невен, но ефект - zero!

д-р Ал. Игнатова

Re: Антихистамини при настинка/грип

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 11 яну 2018 20:51

Здравейте!

Антихистамините купират много от ефектите на вируса върху лигавицата - дразненето, секретите, отока. Ето защо са уместни при вирусен ринит.
При продължителна употреба на цитираните от вас препарати - за повече от 1 седмица - те самите започват да имат обратно действие. На това може да се дължи и намаленото обоняние.

Моят съвет е да потърсите мнението на УНГ специалист и той да съобрази дали и какво да приемате, като вземе предвид и текущата Ви терапия.

Поздрави!

Отговори

Върни се в “Грип и настинки. Бронхит. Пневмония”