ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Първата грипна вълна тази година подранява с 6 седмици
Схващането, че застрашават само жените е много грешно

Кръв в храчките

Модератори: админ, консултанти

Slendder

Кръв в храчките

Мнение от Slendder » 06 окт 2017 13:41

Здравейте, проблемът ми е следния: При изхрачване днес забелязах в храчките кръв - в някои повече, в някои по-малко. Не усещам болки в гърдите, дишам нормално. Кашлица не мога да кажа че имам тъй като ако се закашлям, то е най-вече когато пуша. Не съм боледувал от бронхит, пневмония, синузит и др. Преди време бях настинал, бях хремав, но се оправих. Скоро (преди седмица може би) също бях настинал но температурата ми стигаше 37.9, не повече. Въпросът ми е дали би могло да се касае за нещо сериозно или е по-скоро временно състояние? Благодаря.

д-р Ал. Игнатова

Re: Кръв в храчките

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 08 окт 2017 20:45

Здравейте! При вирусна инфекция не е изключено да се появи кръв в храчките; също така - сигурен ли сте, че е от белите дробове, а не е стекла се по носоглътката от носа?
Към момента продължавате ли да имате кръв в храчките?

Slendder

Мнение от Slendder » 09 окт 2017 10:45

Здравейте д-р Игнатова!

Не съм сигурен дали не е стекла се от носоглътката кръв, само предполагам, че може да бъде от нея, тъй като тази сутрин при издухване на носа забелязах, че по сухите корички и самия секрет има кръв, така че ми мина през ума, че кръвта в храчките би могла да бъде вследствие от това. Тази сутрин също забелязах кръв в храчките (което съвпада с кръвта по сухите корички след издухване на носа). Възможно ли е причината да е действително кръвта по сухите корички, т.е. да е имало кръв в носа, която да се е стекла надолу?

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 11 окт 2017 12:56

Абсолютно е възможно и вероятно. Преглед при УНГ специалист може да уточни въпроса.
Успех!

Отговори

Върни се в “Грип и настинки. Бронхит. Пневмония”