Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Или кои са проблемите на околната среда
Денят на репродуктивното здраве тази година е на 26 април в София
Това показват новите данни на НСИ
реклама

ОПЕРАЦИЯ МИОМА

Модератори: админ, консултанти

ОПЕРАЦИЯ МИОМА

Мнениеот S_S_P » 14 Авг 2008 11:32

Ами аз също съм оперирана за миома преди 2години и напалнях със 14кг.Искам да кажа,че пробвах няколко диети,но нищо не ми помогна.
Така,че някой ако може да ми помогне с някой съвет за отслабване,защото просто не мога да се понасям в този си вид. Благодаря ви предварително!!!
S_S_P

Re: ОПЕРАЦИЯ МИОМА

Мнениеот magi_rad » 14 Авг 2008 11:44

И във други теми съм казвала,поне при мен е така,само разделно хранене и повече движение,освен ако нямаш хормонални нарушения,разбира се....и зависи с колко си напълняла,защото организма достига едно ниво на килограми ,той си знае енергииния баланс...
magi_rad

Мнениеот magi_rad » 14 Авг 2008 14:06

А тези 14 кг. за 2-те години ли ги натрупа или за по кратко време?
magi_rad

Мнениеот S_S_P » 15 Авг 2008 09:26

Ами тези 14кг.ги натрупах за 5месеца миналото лято и повече не можах да смъкна нито грам.
S_S_P

Мнениеот magi_rad » 15 Авг 2008 10:46

На каква възраст си,раждала ли си?За 5 месеца не е кой знае колко много 14 кг.Да нямаш хормонални нарушения?Ако всичко е наред ограничаваш тестените,захарните продукти,също така газираните напитки и повече физически упражнения,ако ще разходки и няма начин да не смъкнеш няколко килца.Тайната е "ключ на устата".Но в никакъв случай гладуване,освен лечебен глад,но той се следи от специалисти и се препоръчва при някои болести.
magi_rad

Мнениеот S_S_P » 15 Авг 2008 11:00

В момента съм на 38г. раждала съм 1 дете,а що се отнася до ключа съм се ограничила до минимум,но нищо не се получава.Сега в момента пия и перфини вече 3-ти месец отново същата история.
S_S_P

Мнениеот magi_rad » 15 Авг 2008 11:05

А да не би от лекарствата ,които вземаш,има някои,които трупат килограмки и това съм изпитала на собствен гръб.След като ги спрях тогава отслабнах и то с ограничение ,разбира се.Аз не съм привърженик на строгите диети.Но постоянно гледам какво ям и какво не ям и докога не знам.Всичко каквото хапна забранено и си го залепям...
magi_rad

Мнениеот S_S_P » 15 Авг 2008 11:10

Ами аз в момента не вземам никакви лекарства само тия за отслабване.
S_S_P

Мнениеот magi_rad » 15 Авг 2008 13:15

Трябва да се вземе предвид и това,че не можем да изглеждаме като 20 годишни,колкото и да ни се иска.Аз съм на 34,раждала съм един път и за възраста си съм добре сложена.Все пак метаболизма се забавя,всичко в организма е по бавно и се отразява върху външния ни вид.
magi_rad

Мнениеот S_S_P » 15 Авг 2008 13:30

И все пак искам да ви благодаря за вниманието което ми обърнахте .
S_S_P

Мнениеот albelm » 15 Авг 2008 16:08

Прочети "съвършенното здраве" на Дийпак Чопра. Там всичко е описано-не си гладен, атялото ти е здраво и силно. Всички хора са различни-няма една рецепта. Затова говорим за холистична медицина.Опитай! Успех! При мен дава вълшебни резултати.
albelm

Мнениеот stasito781 » 03 Юли 2010 21:14

na men mi predstoi operacia ot mioma, iaz 6te napulneq tolkova mnogo
stasito781

Мнениеот д-р Цончев » 05 Юли 2010 23:37

Моля, пишете на кирилица!
д-р Цончев

Мнениеот zhana30 » 22 Май 2013 22:43

Здравейте, дано не съм закъсняла, но винаги ще има жени които ще питат интернет пространството за операции на Миоми. Направих си регистрация в този сайт, за да разкажа историята си която се надявам да бъде в помощ на всички жени с проблеми. И така на 30г. съм в момента с дъщеря на 12г. на 28 ми откриха миома на матката, която тогава беше 5 см.. И се започна голямото лутане и ходене по специалисти, че чак стигнах и до прословутите доктори, професори и темподобни разбирачи в Плевен където ми казаха, че аз миома нямам имам натрупване на Естроген ( хормон ), и да не се притеснявам ще се абсорбирал от организма. Това беше последния преглед на които отидох след многобройни посещения при всички така наречени добри доктори в София. На всички специалисти мнението беше " Моето момиче, доста си млада имаш си детенце така че няма да е много фатално да те изчистим ( да ми махнат матката ), но те се изразяват и държат доста противно бих казала." Бях изпаднала в депресия, защо ми се случва на мен и така цели 2 години загубих в лутане и чудене какво да направя, до момента в който не започнах да получавам жестоки кръвоизливи със съсиреци и си докарах анемия и то сериозна, до такава степен, че не можех да ставам от леглото, и така ами сега накъде не знаех при кого от всички " светила " които бях посетила на кого точно да се доверя да ми махне матката с миомния възел. И съвсем случайно попадам на една статия в интернет на д-р Нецов, който в последствие се оказва близък приятел на мъжа ми ( мъже той си мислел, че доктора само израждал бебета ) това му беше обяснението, защо не ми е казал за него. Трябва да ви кажа СТРАХОТЕН ЧОВЕК И ПРОФЕСИОНАЛИСТ в областа на Лапароскопския и не само вид операция. Отидох при него на преглед видя, че миомата е станала вече 9см., и каза в Понеделник идваш в болницата София мед той е завеждащ отделение и във Вторник те оперираме. Страха беше голям, но всъщност няма нищо страшно :) каза, че ще опита лапароскопски, но ако прецени че няма да стане ще те отворим през корема. Не стана лапароскопски, но най - важното е че матката ми е където трябва да бъде и е отстранил само миомния възел, като е уплътнил часта от матката от която е отстранил възела със специален троен шев. Не само професионализма на Д-р Нецов, а и всички в болницата бяха изключително мили и добри. И за финал, ако ви се налага да се оперирате, няма да сгрешите да се доверите напълно на д-р Нецов във София мед. Надявам се да съм ви била от полза. Казвам се Жана Вълчева и бих помогнала на всяка жена с такъв проблем. Успех на всички.
zhana30

Назад към Наднормено тегло. Хранене. Диети