ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Чай каркаде ще удовлетвори всеки естет, а е и много полезен
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст

ДИЕТАТА НА Д-Р ПИЕР ДЮКАН

Модератори: админ, консултанти

layla

Re: ДИЕТАТА НА Д-Р ПИЕР ДЮКАН

Мнение от layla » 03 ное 2009 19:28

Здравейте,
Колебая се дали да започна диетата на д-р Дюкан и ще ви помоля за мнение. Работата е там, че очевидно диетата е много ефективна при хора, които имат нужда да свалят по-сериозно количество килограми. И в самата книга обикновено се дават примери ако искаш да отслабнеш с 10, 15, 20 кг. Аз искам да смъкна само 2, най-много 3 кг. Не съм дебела, просто повече се харесвам с 2-3 килограма по-малко. Притеснява ме обаче дали това е правилната диета в моя случай. Ако наистина в началото без проблем се свалят 1-2кг още от първия цикъл (примерно 3:3), то означава, че за моята цел ще завъртя примерно два цикъла, т.е 12 дни, а третият етап ще продължи едва двайсетина дни. Дали това би било достатъчно, за да не се стигне до йо-йо ефект? Хората, които искат да смъкнат повечко го правят с месеци... Или пък много по-трудно ще смъкна въпросните 2 кг, при положение, че тежа 46 (не съм някоя откачена анорекстичка, просто съм ниска и на това тегло бедрата и дупето ми никак не изглеждат ок)
Ако някой е пробвал диетата с такава цел - съвсем леко намаляне на теглото, моля да сподели впечатленията си. И въобще - кажете ми какво мислите, ще съм ви много благодарна за съвет.

stelkalai

Мнение от stelkalai » 12 дек 2009 00:41

Искаше ми се да изчета всички противоречиви мнения за диетата на прословутото ''докторче'', но много ми се прииска да кажа и моето мнение. ТВЪРДО ПРОТИВ!Сега ще ви кажа и причината за това. Започнах я в края на април, всичко вървеше по план. Аз нямах много за сваляна, а и не свалих много - 5кг. Дойде време за трета фаза, дори може би за четвърта, не си спомням вече. И изведнъж си върнах, от раз, си върнах всичките килограми. :cry: :cry: Тръгнах на фитнес и пак си свалих килограмите. Но един път като си правил диета след това доста бързо си въвръщаш килограмите. Макар че аз не правих диета, започнах да ям сладко и други боклуци (от които се бях ограничавала през лятото) и сега пак съм си на старите килограми. И се чудя какво да почвам за да ги сваля. Но... да се върна на диетата на Дюкан, че малко се отплеснах :lol: :lol: От нея започна да ми пада косата доста доста, добре че се усетихме навреме и взех мерки, но още не се е оправила напълно. Дала съм (не аз, родителите ми) сума ти пари за спрейове, хапчета, други хапчета, шампоани, ампули и т.н. Освен това не ми идва няколко месеца и айде на гинеколог. Там още толкова дадохме. Надявам се тези неща, които ви споделих да ви накарат да се замислите преди да извършите това престъпление срещу себе си. Защото знайте, че всичко се връща, особено килограмите.... :lol: :lol: :lol:

stoina

Мнение от stoina » 17 яну 2010 17:35

njkoi mogeli da mi dade primerno meni za dietata ponege sam ka4ila v momenta mnogo kilogrami vapreki 4e ne sam jla hljb ot 10 godini i testeni zakuski v momenta ot nai malkoto ka4vam a mnogo trudno gi svaljm.

blueeyess

Мнение от blueeyess » 08 фев 2010 21:36

Позната заболя сериозно с бъбреците, специално от тази диета. Чувала съм много критики. За хора с по-чувствителни бъбреци просто не се препоръчва. Просто това рязко сваляне на килограми, нещо не ми вдъхва доверие.

gotin

Мнение от gotin » 09 фев 2010 17:47

Какво точно на бъбреците. Кажи, че и аз в момента я пазя. Моя позната направи камъни в жлъчката след 3 месеца Дюкан. Ако е опасна да я спра?

blueeyess

Мнение от blueeyess » 10 фев 2010 00:28

Съжелявам незнам точно. Мисля, че беше криза. На жената й беше заложено да е пълна още от малка, но се много отслабна и се появи този проблем. Също и от други хора съм чувала, че тази диета е много "HARD"

gotin

Мнение от gotin » 18 фев 2010 17:31

Абе него знам тоя дюкян-мюкян, ама при мене специално доста бавничко вървят нещата. Вече трета седмица и само 4 кила напредък.

muncho333@abv.bg

Мнение от muncho333@abv.bg » 21 апр 2010 17:22

iskam da popitam niakoi znae li v koi etap se zapo4vat tricite i moje li o6te v samoto na4alo

ledenio4i

Мнение от ledenio4i » 03 юни 2010 22:02

Аз ям трици от самото начало,защото те подпомагат храносмилането и не позволяват да се запечеш.... Но не повече от три супени лъжици на ден,защото ще се поотпуснеш.... :lol:
Христина Янчева

tannya

Мнение от tannya » 16 юли 2010 16:13

Пробвах диетата на Дюкан и... малко ме е срам да го напиша тук, но още от първия ден ме хвана запек. Мъчих се четири дни - то това си беше направо мъка, и накрая се отказах. Не мисля, че е ефективна и още по-малко полезна, след като предизвиква задържане на отходните вещества в организма. Пък и по други форуми четох, че някои от продуктите в нея и прекаляването с тях увреждат бъбреците. :idea:

nikoleta_vk

Мнение от nikoleta_vk » 24 авг 2010 14:54

Много полезна диета няма що, щом вказва един куп хира в болницата с проблеми с бъбреците. Една приятелка лежа почти месец в болницата заради тази смотана диета... така че какво да говоря повече... щом бъбреците ти блокират смятай каква манна небесна е тази диета... по-добре да си стоиш дебел отколкото дебел и болен

Anastas

Мнение от Anastas » 24 авг 2010 21:02

Диетата на Дюкан е твърде спорна тематика. За мен истината е следната: Ако това е единствената алтернатива да отслабнете, отслабвайте, но трябва да се следят поне на 6 месеца триглицериди, холестерол, чернодробни ензими, креатинин и пр.
Търсих някъде за по-неутрална статия и ето какво намерих: диета на дюкан

elitza1610

Мнение от elitza1610 » 09 ное 2010 22:54

Zdravejte,az sam Eli i sam nova v tozi forum.Iskam da spodelja s vas,4e minalata godina spazvah tazi dieta i ima6e dobar rezultat-za 2 meseca svalih okolo 12kg.posle se varnah kam normalno si hranene i sega si vazstanovih predi6noto teglo ot koeto se sramuvam.Sega se kanja pak da zapo4na i se nadjavam da me podkrepite s saveti i preporaki.Blagodarja predvaritelno.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 ное 2010 00:14

Моля, пишете на кирилица!!

lara_croft

Мнение от lara_croft » 01 фев 2011 22:38

Здравейте, искам и аз да изкажа своето мнение относно тази диета на Пиер Дюкан. Започнах я преди 2 месеца, но тъй като исках да сваля само 3-4 килограма, я спрях след първата седмица. Резултатът беше 3 килограма по-малко, като не се забелязваха странични ефекти.

Отговори

Върни се в “Наднормено тегло. Хранене. Диети”