ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Специални изследвания при рязко напълняващ юноша?

Модератори: админ, консултанти

dita1

Специални изследвания при рязко напълняващ юноша?

Мнение от dita1 » 19 дек 2014 08:28

Здравейте. Синът ми е на 18 години. Като малък беше с нормално тегло, от 4-5 години насам започна да напълнява, а в последната година рязко качи до 105 кг! Не мога да кажа, че яде "здравословно", също така заради компютрите и омразата му към всякакъв спорт е доста обездвижен, но напоследък започвам да мисля, че освен тези очевидни причини би могла да съществува и друга, свързана с някакво увреждане на хормонална основа и то - прощавайте за непрофесионалната терминология - подобно на тези увреждания, които карат ...кастрираните котки да напълняват... и евнусите... :oops: :oops:
Тъй като тази мисъл ме съсипва - МОЛЯ кажете ми какво изследване да му направя, за да се...успокоя или напротив - ако мога навреме да лекувам евентуално заболяване... Това може и да е рядко увреждане или болест, но какво ми гарантира, че не ни е сполетяло?

Благодаря!

д-р Цончев

Re: Специални изследвания при рязко напълняващ юноша?

Мнение от д-р Цончев » 19 дек 2014 11:32

Може да го консултирате с ендокринолог или специалист по метаболитни заболявания. Трябва да се огледат доста фактори за да се прецени има ли нещо нередно или се касае само за напълняване.

dita1

Мнение от dita1 » 19 дек 2014 20:45

Може би пропуснах да дам още сведения. Правих консултация с ендокринолог, направихме доста изследвания, включително инсулин с натоварване - през един час... Резултатите са в норма всичките, с изключение на хома-индекса, който е увеличен доста. Тоест - в риск е за диабет-2. Но нито захарта му е увеличена, нито инсулинът, нито холестеролът - и трите са му в норма. По моя инициатива изследвахме и тестостерона - в ниската граница е, но е пак в норма. Въпросът ми в този клуб беше за някакви ДРУГИ изследвания, каквито споменах. Дори не знам дали са хормонални. Помня само, че имах съученик, на който му беше направена операция с отстраняване на част от половите органи, след което той напълня неимоверно много за кратко. Синът ми претърпя операция от варикоцеле преди 6-7 години, нямам представа дали е възможно да са се получили някакви усложнения...

Затова пак питам - някой дали знае за ДРУГИ изследвания, на които трябва да се подложим? Лекарите често казват "Нищо му няма" на редовия пациент, а понякога се оказва, че не са ДОПУСНАЛИ някакво по-сериозно заболяване, поради който пропуск не са били взети мерки навреме...

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 19 дек 2014 23:47

Здравейте,
1. направете преглед на ежедневното му хранене - доколко е здравословно - като ритъм на хранене, вид на храната и количества.
2. Може да не спортува, но движението е в основата на поддържането на организма и няма заместител. Разходки в планината, парка и подобни са желателни. Може и с лек физически труд да изразходва натрупаната неизразходвана енергия. Стига да поиска - ще намери начин. Задачата ви е да го мотивирате да го направи.
3. Общуването с другите също е много важен фактор и затвореният живот също може да бъде неблагоприятно условие. Има ли някакви проблеми в общуването ? Не бяга ли от истинския контакт като го "замества" с виртуален ?
4. Какво го занимава най-много / в смисъл чуства ли се заинтересован от нещо / ? Има ли хоби ?

Ако прецените, че в тези предложения има нещо полезно за Вас - можете да опитате.

dita1

Мнение от dita1 » 20 дек 2014 13:31

Благодаря за доброто желание и за съветите.

Всъщност - интересува ме САМО има ли изследване, което мога да му направя, за да ЕЛИМИНИРАМ опасенията си за напълняването по БОЛЕСТНИ причини. И то - специално причини, свързани с половите хормони - съвсем в прав текст го казвам вече.

Режим, хранене, движение - това всеки го знае, друг е въпросът, че малко хора спазват... Това е съвсем друг разговор... :oops:

Отговори

Върни се в “Наднормено тегло. Хранене. Диети”