ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

Дайте ми съвет как да отслабна.

Модератори: админ, консултанти

tuanake

Re: Дайте ми съвет как да отслабна.

Мнение от tuanake » 07 дек 2010 10:39

За пък посещавам школа по Тайдзицюан. Много е полезно. Чуствам се като пружинка. Срещам мои познати - понапълнели, понатежели, а при мен е обратното - с годините тренировките ме правят по-жизнен и с по-стегната фигура. Ето я и школата където ходя: http://www.taiji-bg.com/
Вече има и тренировъчни дни и в София

m_o89

Мнение от m_o89 » 10 дек 2010 13:37

От както съм в "Световна Чън Сяоуан Тайдзицюан Асоциация България" мога да ти кажа, че не съм отслбнал със 10 кг за един месец но с времето това стана и без трвми за тялото ми. Ти решаваш. Успех.

pesho_982

Мнение от pesho_982 » 13 дек 2010 17:31

Може ли да разясните как точно, като се занимавте с Тай Дзи Цюан сте отслабнали.?

m_o89

Мнение от m_o89 » 23 дек 2010 11:57

Да разбира се че мога. Както казах и по горе за това нещо се изисква време и то става естественно за тялото. Когато човек започне да се занимава с разни практики , спортове и други подобни активности за тялото и там протичат разни процеси сарзани с регулацята на процесите вътре в тялот за които няма представа и затова ще кажа за Тай Дзи. Когато човек започне да се занимава с Тай Дзи първото нещо е да се преведе тялото в правилна фрома, което ще рече да се научи ученикат да седи исправен без чупки по гръбнак и на разни други местя по тялот. Това автоматично освобождава тялото и раздвижва кръвта получава се една правилна циркулация на кръвта и тя достига до цялото тяло. След като се научи човек да стои исправен се заучават различни комплекси наречени форми. Изигрването на тези форми има доста плзи, за които няма как да напиша. При положение че човек е сериозен и всеки ден практикува в крайна сметка ще постигне регулиране на тялото спрямо естественното му за него състяние без да се налага да ставаш първо химик и така на татак.
Ако се интересуваш ето ти сайта на "Световна Чън Сяоуан Тайдзицюан Асоциация България" къде можеш да намериш повече отговори www.taiji-bg.com .

pesho_982

Мнение от pesho_982 » 23 дек 2010 13:13

Благодаря за отговора разгледах сайта изглежда добре мисля да опитам защото това ми изглежда по добре от колкото да се измъчвам с разни диети. Ще пробвам и ще споделя , ако мога.

divka_wbd

Мнение от divka_wbd » 23 дек 2010 13:51

Здравейте, от собствен опит знам, че диетите наистина не помагат.По-скоро трябва да се търси някакъв друг вариант, който да даде по-трайни резултати.Разрових се и намерих много интересно и добро решение, с което се задържат резултатите и даже виждам, че интереса расте.Тва е един уред, LPG, с който ти правят масаж върху мазнините като ги разрушава.Според мен това е бъдещето в отслабването, а не да гладуваш и после като спреш диетата и нещата си стават същите.
Намерих едно място, където правят тези процедури и вече ходих няколко пъти.Мога да ви кажа, че останах приятно изненадана след масажа се чувствам супер пък и ми яде килограмите :)))
Ето един линк, ако някой се интересува : http://institut-s.com/
:)

stambe

Мнение от stambe » 23 дек 2010 15:08

отслабването е много индивидуален процес.простото правило е че няма как да изгаряш по малко от колкото вкарваш и да отслабнеш.според мен всеки един опит за отслабване трябва да се изгражда на базата на това правило.тези диети за мен са излишни ако хората активно спортуват.българите по принцип не са пълни хора а се превърнаха в такива и това е обездвижването.спорта е безплатен а хората дават пари за машини диети при диетолози и какви ли не неща.сума пари и лишения и накрая ефекта е нулев ако не се спазва тази желязна дисциплина цял живот.разбира се тук не включвам хората с изменения в хипоталамуса които имат повишен апетит или метаболизма е по особен но тези хора не са повече от 5 процента.каква е простата истина преборете се с себе си спортувайте и ще отслабнете,другото са глупости за пари от които ефекта е нула в много случей.

svetliq

Мнение от svetliq » 23 дек 2010 16:50

Ще споделя и моя опит. Около 22 - рата си година страшно надебелях - бях около 120 килограма, при височина 1, 90 см. Получих стеатоза, задъхвах се докато ходя, лятото беше най - зле - обилно потене и задух. Казах си, че не може повече така. На първо място спрях хляба, отначало се чувствах странно, но се свиква да се яде без хляб. Спрях всякакви напитки от типа газирани, сладки и т.н -пиех само вода. Важно пояснение - не спрях сладкото, а само чувствително го ограничих. Същевременно започнах да вървя - тогава бях студент и от университета до квартирата ми бяха 40 минути пеш в едната посока - около десетина километра всеки ден вървях. Освен това при всяка удобна възможност вървя пеш - не ползвам градски транспорт, когато не е необходимо и дори си правя дълги разходки през уикенда и до днес. Отделно от това започнах силови упражнения - лицеви опори, кофички, набирания, упражнения за бицепс и трицепс с гира. Резултатът няколко години по - кусно е следния - в момента съм 106 кг., но със завидно количесвто придобита и развита мускулна маса. Не съм слаб, но не съм и дебел. Разбирам, че тази формула може и да не действа при жените, но си струва да се опита. Друго важно нещо според мен - човек не може да очаква да отслабне за няколкомесеца при положение, че се е тъпкал като свиня с години и не се е движил. При мен резултатът е плавен в течение на години.
Сега искам да разгранича здравословното и плавно отслабване от патологичното такова. Преди около година станах около 98 кг. Никога не съм бил толкова от тийнейджър насам. Това беше в резултат на силен стрес, който преживях, а не от закономеро сваляне на килограми поради здраволсовен живот.

damanes

Мнение от damanes » 06 яну 2011 14:34

най-добрата за теб е 90-дневната диета.С нея отслабнах 7 кг и не е свързана с глад и лишения.Изключително популярна е в момента и дава безотказен резултата.С нея можеш да отслабнеш и повече от мен ,зависи от организма Намери си я в Гугъл и почвай.

macy-bg
Контакти:

Мнение от macy-bg » 18 яну 2011 14:41

Само един съвет мода да дам - тренировки и правилно хранене. Аз до преси 6 месеца носих еи такава макси мода http://bg.spiralfashion.com/maksi-moda-drehi.htm - преди да започна да работя по себе си. Съставих си подробен план за действие и се консултирах с диетолог. Резултата е 20 килограма по-малко за по-малко от 6 месеца. Изисква се воля и постоянност, но като резултат получаваш стегнато тяло без фрапиращи излишни килограми. Тренировките са задължителни. Храната трябва да се подбира по-внимателно. Не е казано че трябва да се ограничаваш да ядеш - точно обратното. Диетата може да включва ядене по 6 пути на ден за засилване на метаболизма.. но относно диетата е нужно да се говори със специалист. Успех с начинанието!

амирта
Контакти:

Мнение от амирта » 11 май 2011 22:34

Здравейте!
Много диети има,много откачени неща съм чела. Сега ще Ви кажа аз какво знам по въпроса.
Вода,вода и пак вода!
Най-евтиния и полезен начин! Мои приятелки се хванаха да пият по 2-3л вода на ден,иначе яденето им си беше като преди,а със спорта и сега са си скарани. Отслабнаха,наистина и то доста.Опитах и аз,но понеже аз по принцип не приемам много течности ми беше много трудно-едва изпивах около 1л в добрия вариант 1,5л.на ден.И след няколко дена започнах да го осещам,като се обличам и дънките не ми стягаха като преди.Сега още се опитвам да пия повече вода.Хванах се в 1 компания с немски хранителни добавки,имат сертификати и оценки на организация по контрол на качество и се реших да си взема ябълков оцет с витС от ацерола. Това са дражета за дъвчене,вземат се по две-два пъти на ден 30мин преди храна,като преди и след тях се пие по поне 1 чаша вода.Днес е трети ден,и за момента мога да кажа,че започнах да ходя по голяма нужда по2-3пъти на ден и то леко,неусещам тежест в стомаха и ми е леко,преди да почна се изтеглих-80кг съм,нямам търпение да свърши опаковката,да стъпя пак на кантара! Харесала съм си и други с ненаситени киселини,които се добиват от месото и млякото на свободно пасящи животни,нещо което едва ли ще получа от нашия пазар на с храни,работят в две насоки-извеждат вече натрупаните мазнини от мастните клетки и блокират новопостъпващите в организма,дори и когато спим и предотвратяват йо-йо ефекта след спирането им,много полезни и за сърце,против рак на гърдата и др. Единствено мога да кажа БЛАЗЕ им на всички животновъди,които гледат здравословно животните си и имат достъп до такава ценна храна! http://www.facebook.com/pages/Green-Mas ... 7252315117 това е страницата ми в facebook,на нея може да следите статии,да разгледате продукти,да споделите опит и да опитате.Има интересни каталози.
На тези които са против хапчетата искам да кажа: Това,за което аз говоря са хранителни добавки с широк спектър на действие,тествани и окачествени и сертификати можете да видите.Изцяло на билкова основа са! Помогнаха ми много за хормоналните проблеми и месечния ми цикъл,и бих ги препоръчала винаги! Знам,колко "качествени" добавки има на нашия пазар по аптеките,знам и колко разочаровани хора има. Аз обичам да чета и да се интересувам от състава и влиянието върху организма и съм разучила доста продукти. Виждам,че Вита Голд предлагат кафе с КЛА-ненаситените киселини,обаче нито ги окачествяват,нито контрола е сащия,нито концентрацията и дори не бих се учудила и съдържанието да излезе друго. Мисълта ми е,че ако сте попаднали на некачествен продукт,не слагайте всички под тази величина!
Знам,че е по-лесно да чакаш да те заболи да отидеш на лекар-да си купиш вълшебната химия и след изчезването на симптомите да си мислиш,че си здрав...до следващия проблем.Нашия организъм има нужда от витамини и минерали,не от химични изкуствени съединения!

dodyniki

Мнение от dodyniki » 28 юли 2011 23:38

Моите мерки преди година бяха 160см 93кг...естествено след второ раждане и кърмене 1г и 3м. Не съществува диета,която да не съм изпробвала върху себе си в продължение на 12 години с две прекъсвания от по кажи-речи 2 години.Резултатите бяха..."възход и падение"След всяка диета свалях по някое кило после си ги връщах +2-3 отгоре на първоначалните и така,докато стигнах 93...След всичко изпробвано през годините стигнах до извода че диетата всъщност не е такава за 20-30 дни и после пак да си ядеш каквото искаш,или пък "отслабнете без усилия само с 10 дневна програма и таблетки"...Няма такова нещо.Диетата ти трябва да се превърне в твоят начин на хранене за ЦЯЛ ЖИВОТ!!!Без връщане към старите навици и опакованите лъскави храни по рафтовете на бакалиите.Диетата е такава:просто променяш хранителните си навици за цял живот.Ето така вече втора година аз се радвам на 55-те си килограма,които достигнах само за 10 месеца благодарение на промяната в хранителните и двигателните ми навици.В началото е малко трудно,докато психиката се научи да отхвърля вредните за теглото храни и се научи да обича вкуса на поледните и да им се възхищава.Преди обожавах баници,тутманици,милинки и т.н тестени неща,можех да ям сутрин ,обед и вечер само това.Сега обаче се чудя и на себе си как съм ги яла.Когато започнеш да се храниш достатъчно време със жива и здравословна храна ,организмът ти сам ще отхвърли боклуците.Сега не само,че не ги ям,ами са ми и безинтересни и противни.Ще поправя един пост преди мен в който пишеше,че диетата трябва да е бедна на мазнини.Напротив!Трябва да е богата на ненаситени мазнини от растителен произход.Трябва да е по-бедна откъм въглехидрати.Защото затлъстяването е следствие нарушената въглехидратна обмяна в организма,пренасищането му с въглехидрати.Главните източници на енергия и здраве за организма са белтъчините и мазнините.Когато ядете повече мазнини,метаболизма се ускорява и тялото изразходва повече калории да абсорбирането на последните.При приемането на повече въглехидрати се забавя...Ето как отслабнах аз и вече втора година подържам 54-56 кг
Дневното ми меню се състои от 70% сурова растителна храна,10% белтъчна храна,10% топлиннообработена храна ,5% въглехидрати и 5% мазнини.Към това добавяме съобразяване с принципите на разделното хранене,както ходене пеша по 3-4 км всеки ден и общи физически натоварвания поне по 30 мин на ден.Това е,не е сложно но изисква подходяща предварителна психическа нагласа,защото това не е диета за 10 или 20 дни,а за ЦЯЛ ЖИВОТ!Изборът е ваш!Или променяте навиците си за цял живот или цял живот ще пазите чудодейни диети и ще пиете "вълшебни" отвари и хапчета,които "уж" топят килограми...Няма такива илачи.Хапчето е в главата ви ,в начина на мислене.Не е трудно.Когато видите резултатите след два месеца просто ще забравите сами завинаги за нездравословният си начин на живот и хранене и никога няма да се върнете към него.Желая ви успех!Аз успях и сега съм безкрайно щастлива,че промених мисленето си и начина си на живот,защото от това всичко получих:здраве,увереност,самочувствие ,красота и красиво,стройно и хармонично тяло!

shmexy

Мнение от shmexy » 12 яну 2012 17:08

Вече писах на няколко подобни теми, но и на теб нека да се опитам да съм полезна. След раждането и аз качих доста килца, но ги свалих , благодарение на SlimWeight Pro . Това са натурални капсули, само с естествени съставки, които не пречат да се приемат дори и при кърмещи дами. Действието им е - губи се частично апетита, от което и си отслабнах ей така, докато си гледах бебчето в къщи, понеже нямах доста активен живот и време за спортуване. Препоръчвам ти ги, но няма да посочвам сайта от който ги вземам, за да не ме изтрият. Намери ги чрез гугъл - SlimWeight Pro . Успех, надявам се да съм била полезна :P

Radi72

Мнение от Radi72 » 13 яну 2012 14:07

Здравей и аз от доста време се боря с наднорменото си тегло,работя като теб пред компютър,нямам мн време да спортувам и затова реших да си направя един хранителен режим.
Плюс това пия едни билкови хапчета SlimWeight Pro се казват,абсолютно безвредни а и много ми помогнаха.С диетата и с тях свалих близо 16 кг
И продължавам да ги пия защото се чувствам страхотно 8)

de_dessy

Мнение от de_dessy » 02 фев 2012 16:12

Има спортен център, където организират всяка неделя маратон за отслабване-комбинация от тренировки. Казват, че целата е да се изразходят 1300 калорий за деня. Казва се Лолита, в младост.

Отговори

Върни се в “Наднормено тегло. Хранене. Диети”