ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
България е от малкото страни, където билката вирее свободно
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...

Булимия

Модератори: админ, консултанти

nikolov757

Булимия

Мнение от nikolov757 » 11 сеп 2013 19:01

Здравейте на всички.

Майка ми е на 43 години. Преди 10-11 години забелязах, че яде изключително много, а си седи все 45-50 кг. Предполагам, че това продължава от около 20 години. Храни се по 3 пъти на ден и по толкова пъти повръща. Още не е приключила с яденето, става, отива до тоалетната и когато се връща е със насълзени очи и подсмърчаща, а в тоалетната над водата се забелязва слой мазнина. Опитвал съм се да говоря с нея, но всеки път ме прекъсва грубо и се стига до скандал. Подложена е на голям стрес и не искам да я притискам и разпитвам, понеже се депресира и започва един двудневен маратон с много мазна храна, повръщане и филми.

Моля, ако има хора с такива проблеми, да ми пишат на скайп qjkaima, за да обменим информация, да ме посъветват за някои неща и да ми кажат какво им е и как се чувстват. Моля, да ми препоръчате добър лекар, който да успее да й помогне. Моля, да ми дадете съвет, как да я накарам да признае пред себе си, че има проблем и да поиска да го реши.

Благодаря предварително.

д-р Цончев

Re: Булимия

Мнение от д-р Цончев » 12 сеп 2013 19:35

Мога да препоръчам подходящ психиатър в София, който да погледне проблема, но остава въпроса как ще я накарате да се прегледа жената.

nikolov757

Мнение от nikolov757 » 12 сеп 2013 20:52

Благодаря за бързата намеса, д-р Цончев!
Ще съм много благодарен, ако ми дадете името на психиатъра, за когото споменахте.
Ще намеря начин да я накарам.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 сеп 2013 12:56

София, ул. "Дунав" № 22
0888 71 98 19 - д-р Цуракова
Можете да се представите от мое име.

nikolov757

Мнение от nikolov757 » 14 сеп 2013 20:14

Благодаря, д-р Цончев. Всичко най-хубаво ви желая и продължавайте в същия дух. Един от малкото лекари, които наистина се интересуват от нуждаещите се.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 сеп 2013 14:43

Моля, успех и на вас!

Lorentina

Мнение от Lorentina » 16 апр 2015 20:09

Здравейте на всички,
пиша от офиса, където работя. Имам проблем с храната, не мога да спра, няма да мога, не знам какво да правя, няма да кажа никога на родителите си, това ще ги съсипе. Аз имам булемия..казах го за пръв път! Така е от цял живот, сега като се замисля винаги е било така просто му търсихме други имена - проблем с коремчето, рефлукс, стрес..всичко това беше БУЛЕМИЯ ! Ми, така е от може би близо 10 години ако не и повече, осъзнах го едва преди няколко месеца. Как ще се справя? Не мисля, че ще се справя, няма да мога, много съм слаба, имам страхове, от 5 години имам паник атаки, не можах да се справя с тях, сега осъзнах че имам много по-голям проблем с храната, имам булемия... до къде стигнах, какво си мислех за мен, за мечтите ми, а то какво стана. Как можах да стигна дъното.

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 17 апр 2015 15:47

Здравейте Lorentina,
Имате нужда от консултация с психотерапевт или психиатър. Важното е да е убедителен за вас. Всичко, от което се оплаквате, е възможно да бъде преодоляно и излекувано. Всичките ви страхове са типични и ако прочетете споделеното в "депресия, тревожност, страх" - ще разберете, че и други млади хора имат подобни на вашите оплаквания и тревоги. Но както ще споделите пред лекар преживяванията си, така също трябва да бъдете открита към родителите си, които биха страдали много повече затова, че не сте им се доверили и потърсили помощ от тях. Те имат силата да ви подкрепят и помогнат да се справите с паник атаките, с ежедневните трудности. Повече кураж и вяра в добрия изход!

Отговори

Върни се в “Наднормено тегло. Хранене. Диети”