ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Джогингът има своите тънкости
Кои причини за рак на дебелото черво подлежат на превенция?
Зъбите на бебето се нуждаят от дентална грижа.
Учени не спират да работят в търсене на лек за коварната болест

Не отслабвам!Защо?

Модератори: админ, консултанти

i.ivanova88

Не отслабвам!Защо?

Мнение от i.ivanova88 » 28 мар 2013 14:44

Здравейте!Пиша ви, защото съм решила да потърся помощ относно килограмите си-не от естетична гледна точка, а по-скоро от здравословна.На 25години съм,висока съм 1.70м и тежа 119кг/за последния месец качих 20кг без промяна в храненето/.Откакто се помня имам проблем с килограмите, тежа си много от дете, защото съм имала "тежък скелет", физически не изглеждам като 119кг/да не говорим, че 20кг не виждам къде точно са се лепнали/, но определено съм притеснена.През годините съм пробвала какво ли не-90 дневни диети, тенис на корт 3 години интензивно, вървене по цял ден, разделно хранене и прочие, от които свалям около 5 кг за месец-два, после ги връщам, че и отгоре. Ходих преди 3 години на ендокринолог , който ми прави пълни изследвания/само полови хормони не изследвахме, защото нямам проблеми с месечен цикъл, прекалено окосмяване и ендокринологът прецени, че няма смисъл/, вкл. за диабет, но всички стойности бяха не просто нормални, а в средата на нормалното.Предположенията винаги са диабет или хормони, но явно НЕ Е това.Тогава дори самият ендокринолог ми каза, че реално не вижда проблем и просто вдигна ръце.Храня се относително малко цял живот- ям веднъж-два пъти на ден/пробвах и с често хранене на 2 часа по малко, но ми дойде много като храна и напълнях 10кг за месец/, ям и салати, и плодове, и НЕ тлъсто месо, почти не ям хляб и тесто, сладко обичам, но не прекалявам/до 1-2 вафли или бисквитки на ден/, понякога с дни не ям сладко и тесто, защото не ми се яде, не пия алкохол, нямам проблем и с апетита.Пила съм всякакви хапчета и билки- полза почти никаква.С диетолог говорих, който ми направи диета, която отново ми дойде твърде много като брой хранения и пак резултат нямаше!Не отслабвам дори когато съм болна и пия антибиотици!Пия много вода от дете - по 3-4 литра на ден.Работата ми е свързана с много стоене пред компютър и нямам време за спорт/но дори когато вървях по цял ден на предната си работа, нямаше голям ефект/.Да, подложена съм на стрес като всички ни, но и в по-спокойни времена съм си била така.Въпросите ми към вас са няколко-къде да ходя,трябва ли да повтарям ендокринолог, след като са минали 3 години, какво да пия, какви изследвания да правя и ЗАЩО цял живот се храня пълноценно и ПАК съм с наднормено тегло?
Благодаря предварително!
Иванова

rozza

Re: Не отслабвам!Защо?

Мнение от rozza » 28 мар 2013 17:33

Защо не се обърнете към доктор Емилова ? Толкова положителни отзиви има за дейността и.

i.ivanova88

Мнение от i.ivanova88 » 28 мар 2013 18:22

Предполагам говорите за тази, която е в Св.Константин и Елена с лечебното гладуване.От София съм и няма как да ида до там, а и честно казано на диетолози вече не вярвам :) Ходих на двама различни, все имена УЖ в София, освен НЕ действащи диети, които и сама мога да си направя, друга полза не видях от тях.

pulsbg33

Мнение от pulsbg33 » 23 май 2013 18:37

Като за начало мини на ниско въглехидратна диета. Не знам как може да си 120кг и да си висока 170 см и да не ти личат. Изключи тесто и сладко от храненето си. За закуска пробвай кофичка кисело мляко с овесени трици и лъжичка мед. За обяд бяло пилешко месо и зелена салата, и за вечеря хапвай риба (не след 19ч). Между закуска и обяд можеш да хапнеш някакъв плод (без банан), а между обяд и вечеря ако си гладна хапвай сурови ядки (около 50 70 грама).
Изключи газираното! Когато стигнеш килограми, които ти позволяват да тренираш (около 80кг) - започвай. Ходи на фитнес. Но не сега, с тези килограми ако започнеш да тичаш най-много да си направиш травми на коленете.
Не разбирам как си играла тенис 3 години интензивно с тези килограми. Дай повече информация и снимки. Ако искаш пиши на лични ще помогна с каквото мога, но преди всичко ти сама трябва да искаш да си помогнеш. Да имаш воля и да не си похапваш даже и по една бисквита.

1313

Мнение от 1313 » 30 май 2013 23:59

Това напълняване 20 кг за един месец е много. Та аз за един месец не мога да изям обща храна 20 кг като количество. Да не говорим за по-нататъшното й усвояване от организма, преработка, покриване на енергийни и др. разходи, изхвърляне на непреработеното и накрая нямам никакъв прираст.
Според мен не може от въздуха да се пълнее. Вероятно приемаш по-голямо количество храна, отколкото е необходимо. Моят девиз е "От всичкото по малко" и никога не ме е подвеждал. Задължително ям по 2 филии хляб на ядене, пълнозърнест, защото ми държи сито за по-дълго време и не се лишавам от растителна мазнина на салатата по същата причина. Но винаги внимавам за общото КОЛИЧЕСТВО на поетата храна. Тежа 50 кг.
Освен това ми се струва, че 3 - 4 л вода на ден е твърде много за човек, който не работи физическа работа. Аз едва успявам да изпия 1 л. Вероятно имаш някаква причина за това.
Може и да имаш и някакъв хормонален проблем. Направи всички изследвания, които личният лекар ти сметне за необходиво - по здравна и не по здравна каса.
А пък "лечението" при д-р Емилова е много просто. Само по 1 кг плодове на ден и нищо друго. Сутрин един банан, на обед два банана и вечер един банан. Дишаш морски въздух с пълни гърди, демек "прана", колкото си искаш.

Отговори

Върни се в “Наднормено тегло. Хранене. Диети”