ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
България е от малкото страни, където билката вирее свободно
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...

Потене

Модератори: админ, консултанти

mude

Потене

Мнение от mude » 10 мар 2013 21:45

Здравейте, висок съм 170-172 и тежа към 95-97 килограма, знам че съм с наднормено тегло и имам доста сланинки/мазнина. Основно да напиша това е, че станат ли градусите над 8 и ми е все топло. У дома стоя даже по едни боксерки. Да отидем на проблема, че освен постоянно че ми е топло и се потя като изляза на вън, без да вървя бързо. Има ли слънце, просто тръгна ли няма как да не се изпотя. Най-много се притеснявам, че между краката,т.е на боксерките(долните гащи) се изпотявам много и стават мокри и това просто няма как да се отрази на дънките. Разбира се потя се и на останалтие части- мишници, ходилата(които почти все са мокри и от там чорапите), понякога по гърба се потя и се стича до кръста и да не забравя и дланите ми. И понеже чух като възможни причини доста, например: заради килограмите( даже кафе вече не пия, безалкохолното съм го отказал, днес и вчера по изключение хапнах малко сладки, заради да не казвам какъв ден беше вчера) и от там за всичките проблеми с постоянно топло на тяло и потене и преди 2 дена даже почнах да пия омега 3-6-9, че разбрах с тях може да се намали мазнината и да отслабна; като друга причина е по генните, защото от рода на баща ми и те се потят, но дали много или като мен не се знае; друга причина също може защото, понеже през зимата обичам да стоя на студено и даже си отварям прозореца и понеже организма толкова свиква на студа, че и 10 градуса му става топло и се поти толкова. Преди ден почнах да си правя градински чай(салвия), защото четох че помагала за потенето. Според вас, първо каква е може би възможната причина, за това че постонянно ми е топло и се потя на вън, да вметна само че след 2-3 дни ще ходя на изследване- кръв,урина, ендокринолог и забравих на още какъв доктор. Второ, според вас дали без да ям сладко,пия газирано и като цяло захарни неща, с омегата дали ще помогне поне с 5-6 килограма. Може би забравих да кажа, че като цяло вече не ям много- 1 ядене някаква манджа, в това число и супи с максимално 2 филийки хляб и 2-ро ядене 7-8 препечени филийки , като понякога с тях ях я сирене, някакъв колбас.

Lidi

Re: Потене

Мнение от Lidi » 11 мар 2013 08:47

Към правилните изследвания и доктор сте се насочили. Нека той след изследванията да се произнесе и да препоръча, какво следва да се направи.
Аз влизам да ви помоля да споделите след прегледа, какво е казал докторът и какви са препоръките.

mude

Мнение от mude » 22 мар 2013 18:27

ПКК
WBC 8.1 G/L 3,5-10,5
RBC 5.1 T/L 4-6.2
HGB 155 g/L м. 140-180 ж. 120-160
HCT 0.49 L/L 0,37-0,54
MCV 96 fl 82-98
MCH 30 pg 26,5 - 32,0
MCHC 315 g/L 295 - 360
RDW 10.2 % 11.5-14.5
PLT 372 G/L 140-440

Глюкоза/Glucose 5.29 mmol/l 2.78 - 6.2
Холестерол/Cholesterol 4.03 mmol/l < 5,18
Триглицериди/Triglycerides 0.57 mmol/l <1.7

TSH 2.19 ulU/ml 0,27-4,20

pH 6.5 4.5-8.0
Oтн.тегло/Specific gravity 1.025 g/ml 1,000-1,030

Уробилиноген/Urobillinogen Normal3.4umol/L неувеличен

Това са изследванията, другия месец,т.е април ще отида на ендокринолог.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 мар 2013 23:21

Аз лично не виждам нещо нередно в тези изследвания.

mude

Мнение от mude » 30 мар 2013 20:15

Понеже да не правя нова тема, да попитам дали според вас има нещо вярно в това. До преди 6-7 месеца,т.е от 6-7 насам се къпя с топла вода и накрая студена. Докато преди този период сигурно 2-3 години винаги съм се къпал със студена вода. През зимата, а и когато градусите са под 6 градуса редовно съм си отварял прозореца,т.е реално съм стоял на студено. И искам да попитам дали поради това, че съм се къпал толкова време със студена вода и поради това, че при градуси(вече зависи колко студено е) под 6-7 градуса съм стоял на отворен прозорец, ми е толкова топло.Примерно за мен 14-15 градуса имам чувството, че са 20-22 градуса,т.е все ми е топло и дали поради това евентуално един вид може да съм се приспособил към студа. Иначе за потенето или е ген, на психична основа, малко трудно ми е да повярвам че ако стана 85 килограма, ще се потя много по-малко и ще ми бъде по-топло.

Отговори

Върни се в “Наднормено тегло. Хранене. Диети”