ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Напълняване

Модератори: админ, консултанти

prozacc

Напълняване

Мнение от prozacc » 31 яну 2013 10:05

Привет на всички. Огледах форума, но не можах да намеря с търсачката инфо за въпроса ми.

Висок съм 185, с тегло 60кг. 29 години. Какво ли не правя, за да не кача някой килограм, но това се оказва мисията невъзможна - торти, пасти, месо, калорични храни, гейнъри, креатин, фитнес и т.н. Но не става. Вече всичко спрях от тези помии.

Пробвах един път да направя консултация с диетолог, а той взе че ми препоръча някаква книга... Изчетох я, но не смятам, че ми помогна дори и 1%.

Какво може да се направи в моя случай? Личната ми лекарка изобщо не ме отразява на тази тема. Някакво изследване?

ankamar56

Re: Напълняване

Мнение от ankamar56 » 31 яну 2013 20:53

Какво ли не правя, за да не кача някой килограм
. Искате да качите килограми или не искате ? Какъв е обичайният за вас хранителен режим ? имате физически оплаквания като болка или дискомфорт ? Колко време посветихте на напълняването ? Фитнесът обикновено засилва метаболизма , който при вас май е засилен. Спокойно ли живеете ? Това също има значение. Но като цяло ако се чуствате добре и здрав - няма причини за притеснения.

prozacc

Мнение от prozacc » 01 фев 2013 10:42

Грешно съм се изразил. Искам да кача...

Нямам здравословни оплаквания. Не пия, не пуша, не се дрогирам...Близо 8 месеца, след това се наложи една операция от херния (ингвинална, честно казано нямаше нужда от нея, но..). После няколко месеца живот в застой поради възстановяването. И сега от 4 месеца фитнес. Приемах креатин, но се получиха едни тупкания в областта на сърцето. Наложи се да го спра и от тогава оплакванията намаляха значително. В момента не приемам никакви добавки. 8 часа съм пред комп на ден, така че не смятам ежедневието си за много динамично.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 фев 2013 19:29

На доста места съм писал по въпроса за тези добавки... по принцип мнението ми е че трябва да се избягват.

prozacc

Мнение от prozacc » 02 фев 2013 13:15

Да, и в последното ми запитване ви послушах.
Но сега се чудя какво да направя за покачване на килограми. Обадих се в петък на диетолог. Но бях посрещнат като престъпник, а и ми затвори под носа преди да съм си задал въпроса. Пък и прегледът ми се видя някак скъп.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 фев 2013 19:35

Според мен всичко е въпрос в случая на повече и по-калорично хранене. Не мисля, че е подходящо да се взимат каквито и да е препарати.

Потребителски аватар
vuprosi

Мнение от vuprosi » 05 фев 2013 15:50

prozacc, а не изключвате ли факта че може би това е ген? Родителите ви пълни ли са или слаби?

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 05 фев 2013 19:23

Уточнение: винаги ли сте имал такова съотношение ръст/тегло ? Сегашното тегло дължи ли се на някакво необяснимо отслабване или си е постоянно ? Защо решихте, че трябва да напълнеете ? Има ли други показатели, които ви тревожат?

prozacc

Мнение от prozacc » 06 фев 2013 11:34

Не, преди време бях 65-67кг. След това отслабнах и край на напълняването.

Защо реших да напълнея, ами картинката на ходещ скелет не е много красива..... каквото и да облека ми стои като "на закачалка".

prozacc

Мнение от prozacc » 11 фев 2013 11:27

Какво мислите за това лекарство : ензимил ? Уж помагало за по- доброто усвояване на храната.

Баща ми беше голям като скала, докато не му откриха рак и не му отстраниха целия стомах. Дядо ми откъм майка ми е по- слаб, този от страна на баща ми - не. Брат ми е висок : 2 метра и нещо, но не е слаб.

Не целя да ставам фитнес маняк, напротив, добре се чусвствам така. Но бих се чуствал по- добре ако ребрата ми не се брояха :):):):)

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 11 фев 2013 18:42

За ензимил ми разказа един лекар, който страдаше /предполагам вече че не е болен/ от Хашимото. Той вземаше различни хранителни добавки успешно и също така препоръчваше и ензимил за по-лесно смилане и усвояване на храната от организма, като сравнително евтино средство, което му помага. Но отдавна не съм го виждала/чувала, та не знам как е сега.

prozacc

Мнение от prozacc » 04 юни 2013 17:12

Здравейте отново. Днес имахме на работа някакви госпожи, които даваха консултации за здравословното ни състояние според 1 кантар. Според него 88% са мазнини по мен, а мускулната маса е доста малка. НА пръв поглед не е така, но като се замисля има лигока в казаното. Та тези жени ми казаха, че трябва да отида на преглед за щетовидната жлеза. Мисля да го сторя скоро време, но не знам как ще се разбирам с ГП-то ми за направление... Какво представлява този преглед?

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 04 юни 2013 20:22

Здравейте,

само въз основа на съотношение мазнини/мускулна маса едва ли може да се предположи за проблеми в щитовидната жлеза. Обикновено това се съпровожда от други симптоми като ускорен пулс, лесна уморяемост, обща слабост и др. Ако имате съмнения за такъв проблем посетете ендокринолог. Ако той прецени - ще ви назначи изследвания на хормоните и т.н.

kalkuta

Мнение от kalkuta » 10 ное 2013 11:51

A кръвната захар провери ли си?Щом тренираш,ядеш много и слабееш или некачваш килограми има голяма вероятност да си с диабет тип1

gynecomastia

Мнение от gynecomastia » 04 яну 2016 12:29

Изпробвах няколко марки и най-добре ми се отразява този коплект от ензими . Вземам ги по 1 капсула с всяко ядене. Цената в сайта е без конкуренция, дори и когато добавите 4$ за доставка до България. Загледайте и количеството на ензимите в една таблетка, а не само броя на таблетките wink emoticon
www.gynecomastia-bg.com - Гинекомастия (развитие на млечните жлези при мъжете) - причини, лечение и информация.

Отговори

Върни се в “Наднормено тегло. Хранене. Диети”