ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

Влюбен съм! Симптомите ме тормозят..

Модератори: админ, консултанти

Serum

Влюбен съм! Симптомите ме тормозят..

Мнение от Serum » 16 юни 2012 15:29

Ето я и моята история която ме тормози от няколко дена. Запознах се с момиче с което си паснах в доста неща, която ме разсмива както и аз нея, с която никога няма да си писнем и т.н. Всичко започна преди 4-5 дена някъде, но от 3-4 не ям почти нищо, като ям направо ми става гадно, ям на сила, нямам желание да се храня, защото не спирам да си мисля за нея, и мозъка ми явно постоянно отделя допамин и ендорфин за да предизвика „якото“ чувство и липсата на апетит.. Корема постоянно се обажда че е гладен но не мога да го заситя защото направо нямам сили да ям. 1 филия хляб ми идва в повече, и ми е отвратителна, но черешите например не ми бяха голям проблем. Вече всичко ми е гадно сякаш, и не знам колко време ще продължи така, но пък интересното е че изпитвам желание да ям зеленчуци и плодове които не са преминали през термична обработка (не са били готвени). Днеска си направих супа хапнах малко и на последната лъжица щях да повърна но ми мина набързо сигурно защото не съм ял от доста време.
Та след тези мои мисли в главата които ви ги написах сега започвам да се чудя, щом всичко ми е гадно освен зеленчуците например, дали това е следващата стъпка на вегетариантството (веганството) Защото аз съм вегетарианец от 3-4 месеца, ям всичко (понякога яйца и мляко) но не ям месо, а сега изведнъж всичко преработено ми става отвратително сякаш. Това от любовта ли е или започвам да се качвам на 1 по високо стъпало в здравословното хранене?
Също, мисля днеска да си накупя всякакви плодове и зеленчуци които ми харесат, и просто да почна да си ги ям готови без да ги преработвам, но не знам кои зеленчуци колко калории съдържат да кажем, защото аз съм слаб, и до колкото знам дневно човек трябва да приема около 2000 калории на ден, а аз може да се спукам да ям чушки краставици и ягоди и да съм вкарал много малко калории и да почна да отслабвам още повече. Кои зеленчуци са калорични за да започна с тях поне, да не се притеснявам че ще стана по слаб? И третия въпрос какво да направя за да си върна апетита до някаква степен и да се оправя?

Знам че се изписах, ако нещо не сте разбрали прочетете го отново и ще се зарадвам ако чуя някой съвет как да излезна от „кризата“ :) Мерси предварително

Потребителски аватар
smthwonderful

Re: Влюбен съм! Симптомите ме тормозят..

Мнение от smthwonderful » 25 юли 2012 18:42

Здравей,
ето ти една табличка, разбита с калориите за зеленчуците http://www.bonduelle.bg/kolko-kalorii-i ... enchutsite.
Дали се качваш едно стъпало по - нагоре в здравословното хранене - не мисля. При теб е неядене, което може да доведе до по - големи проблеми. Здравословното хранене не предизвиква гадене от храните. Напротив, трябва да ти става по - леко, по - жизнено и да се чувстваш по - добре, когато ядеш здравословни храни. Прочетох, че си вегетарианец, но не забравяй, че рибата е една от най - здравословните храни!
Колкото до останалото за влюбването - всичко е в главата ти! Не позволявай на мислите да пречат на здравето ти!
Успех!

Отговори

Върни се в “Наднормено тегло. Хранене. Диети”