ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

лекарство за отслабване Линдакса

Модератори: админ, консултанти

ginka77

лекарство за отслабване Линдакса

Мнение от ginka77 » 30 сеп 2009 13:14

Здравейте. Имам проблем с наднорменото тегло. Моя близка за 4 месеца е свалила 12кг. с Линдакса, не споменава за странични ефекти. Но това, което прочетох в интернет говори друго. Какво е мнението ви за продукта и дали е подходящ за мен. Ето моя случаи.
Като дете съм била леко закръглена. През пубертета станах 53кг. а съм висока 164. На 20г. качих драстично 27кг. за 7-8 месеца. След няколко години станах от 80кг. на 75кг. без диети от самосебеси. След това на 27г. забременях и натрупах още 30кг. върху тези 75. И понеже имам две породени деца, така и не успях да отслабна. Сега съм около 95кг. Знам, че много подробно описвам, но въпроса ми е дали се нуждая от някакви изследвания, като се има впредвид схемата на качване на кг. или мога да опитам с лекарствен продукт напр.Линдакса.

ginka77

Re: лекарство за отслабване Линдакса

Мнение от ginka77 » 30 сеп 2009 13:24

Само искам да допълня, ако може да ми отговори по темата и лекар

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 окт 2009 11:49

Приложението на лекарствени препарати за намаляване на тегло трябва да става единствено под лекарски контрол - специалист метаболитни заболявания (мога да препоръчам такъв за София). В противен случай има риск от усложнения от различен характер, някои - нелеки.
Всеки препарат има положителни и отрицателни страни и това се преценява от лекаря за конкретния случай. При тези медикаменти това е особено важно.

Аниела

Мнение от Аниела » 04 окт 2009 23:00

Аз съм пила Редуктил. Доколкото знам, активната му съставка е еднаква с тази на Линдакса. Е, отслабнах, ама се насладих и на почти всички странични ефекти - сърцебиене, ужасно главоболие, безсъние и т.н. И резултатът беше временен. Та моят съвет е да си изберете режим на хранене, който да не Ви затормозява, и да го спазвате. От него ще има повече резултат. Успех!

maltudis

Мнение от maltudis » 11 окт 2009 20:09

И аз съм пила Линдакса. Да, отслабва се, но и при мен резултатът беше временен. Може би трябваше да го пия 3 месеца, както се препоръчва в опътването, но аз го приемах /по финансови причини/ само 1 месец. Страничните ефекти при мен бяха - безсъние /поносимо/, сърцебиене, сухота в устата, тревожност. Преди това пих от китайските капсули за отслабване Лида, при тях ефектът беше по-добър, но страничните ефекти по-силно изразени. След като спрях да приемам апетитопотискащи хапчета, апетитът ми се възвърна и сега ям като невидяла и съответно качвам.

bimg

Мнение от bimg » 18 окт 2009 23:51

При всички медикаменти има странични ефекти, друг е въпроса, че при всеки организъм те се проявяват по различен начин. Вярно е, че без диета и двигателна активност процесът на отслабване би бил неефективен. Но диетата също е нож с две остриета - неконтролираното гладуване би могло да доведе до куп проблеми, като започнем от храносмилателния тракт /язви, гастрити и др./ та стигнем до нервната система /невралгии, анорексия, булимия и т.н./. Най-малкото стигаме до непълноценен живот в семейството и в обществото, съобразявайки се и правейки компромиси с какво ли не, стигаме не на последно място и до емоционален срив. В този ред на мисли може би решението отново се крие в "златната среда" - умереност във всички чрез подходяща комбинация от диета /не драстична/, двигателна активност /макар и просто ходене пеш една-две спирки/ и продукт, подтискащ апетита/за да избегнем излишната нервност/ истимулиращ метаболизма. За предпочитане са билковите продукти, заради липсата на странични ефекти. Какъв точно - всеки трябва да прецени сам за себе си. Някои билкови продукти/ Витаслим и Витослим например/ за отслабване са споменати в този форум, но изобщо разнообразието им е твърде голямо - вижте този web каталог на продукти за отслабване http://vitofarma.webs.com/Weight%20loss ... talog.html. И все пак само добре информираният човек може да направи правилен избор.

mirelka_

Мнение от mirelka_ » 16 май 2010 00:32

Здравейте,
никога не съм била дебела или с наднормено тегло , но тази зима качих неимоверно много , а за съжаление не мога да гладувам или да спазвам каквито и да било диети , обичам да си похапвам , а наистина нямам време за спорт ( колкото е банално да звучи ). Та затова реших да пребегна към този вид хапчета , но първо искам да се консултирам с лекар дали няма да е проблем да започна да ги пия тъй като взимам и контрацептиви ? Благодаря ви предварително !

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 май 2010 08:07

Такива медикаменти е добре да се взимат след консултация със специалист по метаболитни заболявания или ендокринолог. Самоназначаването им не е добра идея.

mirelka_

Мнение от mirelka_ » 19 май 2010 23:38

Благодаря ви много ! ;)

мацката

Мнение от мацката » 24 май 2010 10:28

@д-р Цонев:
Мога ли да приемам от тези хапчета, т.к. съм с Хашимото и при мен нито диети, нито спорт имат влияние за намаляване на теглото?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 май 2010 13:16

Няма как да отговоря на такъв въпрос.... По-горе съм казал какво следва да се направи

az!

Мнение от az! » 25 май 2010 16:47

Здравейте! Миналото лято реших да опитам линдакса 10 - за 2 месеца свалих 15кг. третия месец свалих само 4кг. Бях с много надмормени килца особенно след ражданията на двете ми деца. След като спрях да го пия задържах килограмите до зимата. Около Коледа качих 3-4 кг., но сега виждам че съм ги свалила просто защото е топло и минах на повече салати и плодове. С две думи вече около година не съм качила килограми не съм и пазила никакви диети. Всичко си ям но се старая да е умерено. Много съм доволна. За страничните ефекти при мен имаше само безсъние - поносимо / тъкмо си вършех домакинската работа на спокойствие :lol: :lol: / и някаква превъзбуда в началото. Имах чувството че ще се пръсна от енергия. Но после....всичко си стана нормално. А да! Много е важно да се пие много вода - по 2-3л. на ден.НО ДА ОТБЕЛЕЖА! Аз нямам кръвно,нито стомашни проблеми нито други заболявания, за сега съм здрава като бик.
това е!

jyliq

Мнение от jyliq » 25 яну 2011 19:30

Zdraveite,az su6to sum ypotrebqvala tozi medikament i sled tova-jalna mi maika.Stanah priblizitelno 80kg,a bqh 60 dokato pieh Lindaxa.Rezyltata be6e neveroqten,no i sled tova e neveroqtno,sega sum na plodova dieta i mnogo dvijenie,a su6to taka i na lynna dieta.Vsi4ko tova ima efekt, no po baven,spazvaite hranitelen rejim,dvijete se i piite mnogo mineralna voda.Tova e moqt suvet, ne vi trqbva da otslabvate s medikamenti.Yspeh na vsi4ki,koito sa izbrali zdravoslovniq na4in za otslabvane.

lara_croft

Мнение от lara_croft » 09 фев 2011 18:15

Здравейте, моля ви недейте така лекомислено да взимате хапчета за отслабване, те имат толкова много старнични ефекти, че могат да се окажат по-вредни и от диетите :!: винаги се консултирайте с лекар :!: една моя позната беше почнала така да взима някакви хапчета и се обрина цялата :!:

siladi

Мнение от siladi » 01 мар 2011 18:21

ЗДРАВЕЙТЕ ВСИЧКИ,ОТДАВНА НЕ СЪМ СЕ ВКЛЮЧВАЛА В ТОЗИ ФОРУМ,ПОСЛЕДНИЯ ПЪТ БЕШЕ КОГАТО РЕШИХ И АЗ ДА ПИЯ ЛИДА. ДА ПИХ Я И ТО НЕ ВЕДНЪЖ И НЕ ОТ ЕДИН И СЪЩИ САЙТ,НО УВИ НИЩО И ПОЛВИНА.СЛЕД ТОВА РЕШИХ ДА ПИЯ КЛЕНОВИЯ СИРОП НА Д-Р ГАРИБАЗОВ ОТ НЕГО СВАЛИХ 8 КГ. ОТ ТОГАВА МИНАХА ДВА МЕСЕЦА И СЪМ ГИ ВЪЗТАНОВИЛА ДВОЙНО……..УЖАС
ОБАЧЕ ВЪВ МОМЕНТА ПИЯ НАЙ -СИЛНИЯТ АНТИОКСИДАНТ КОЙТО МОЖЕ ДА СЪЩЕСТВУВА В ПРИРОДАТА И ОТ КОЙТО ТЯЛОТО МИ СЕ ЧУВСТВА ТАКА КАКТО НИКОГА ДО СЕГА.СПОДЕЛЯМ ВСИЧКО ТОВА ПОНЕЖЕ НАДАЛИ НЯКОЙ ИМА НУЖДА ОТ ВСИЧКИТЕ ТЕЗИ ОТРОВИ И ХИМИКАЛИ В ТАЗИ ЛИДА.ВСЕКИ ИМА ПРАВО ДА ИЗБИРА
ЖВЛАЯ ВИ УСПЕХ

Отговори

Върни се в “Наднормено тегло. Хранене. Диети”