ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Методът има не само релаксиращ но и лечебен ефект
Блуждаещ нерв – отделя влакна към вътрешните органи
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Имат ли животните душа?!

Модератори: админ, консултанти

Petunia

Имат ли животните душа?!

Мнение от Petunia » 25 авг 2008 03:42

Притежават ли и животните душа, как е устроен техният психичен апарат, и те ли имат съзнавано и несъзнавано... :)

bqlkonq111111

Re: Имат ли животните душа?!

Мнение от bqlkonq111111 » 04 окт 2008 23:15

Разбира се

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 окт 2008 15:36

Това "Разбира се" въз основа на какви факти и теории почива?

Потребителски аватар
retired

Мнение от retired » 24 ное 2008 16:17

Това "Разбира се" вероятно е въз основа на факта, че кучетата обикалят и душат стопанина си, в знак на благодарност че ги храни. :wink:
С удоволствие бих споделил богатия си опит с всяка хубава жена!

iodine

Мнение от iodine » 01 дек 2008 12:15

Във всеки случай могат да мислят, може би по-примитивно от хората, но огат, убеден съм!

Когато имах котка, можеше сама да отваря вратите и да си влиза в която си стая иска. После се научи да си отваря хладилника и да отмъква месото (това в комбинация с вратите е ужасно!), накрая започна да светва и загася лампите сама, когато си поиска! Знам, че някои няма да ми повярват, но беше истина, животинчето си го правеше!

magi_rad

Мнение от magi_rad » 01 дек 2008 12:35

Хайде,бе ти ще кажеш,че и сама е пускала казанчето в тоалетната.. :lol:

iodine

Мнение от iodine » 01 дек 2008 13:08

Това не го е правило добичето. Но ако щеш вярвай за другото, аз си знам за мен (и хората които са го виждали знаят), че е вярно :)

джени

Мнение от джени » 01 дек 2008 13:30

имахме куче ,болезнено привързано към нас .умря от тежка болест ,сигурно му адски самотно .приживе не другаруваше с никакви кучета просто беше залепено за нас
всъщност темата е имат ли животните душа ?-буквално преведено душа е психика
е имат със сигурност ,щот тва куче понякога скимтеше на сън ,а ако ни няма просто виеше из апартамента от мъка
еми кви повече доказателства -имат душа ,че и характер си имат
едни са кротки други с лют нрав :twisted: :P

Потребителски аватар
Ростислав

Мнение от Ростислав » 28 дек 2008 19:21

Душата или психиката, както искате го наречете е функция на висшата нерва дейност. Висшата нервна дейност включва в себе си множество характеристики (поведенчески индивидуалности, нрав, възприемане на околната среда, общуване, стратегическо мислене, абстракции и т.н). Висшата корова дейност е плод на фронталния лоб на главния мозък. Той е най-младата структура с човешкия мозък и със значителни размери. Единствено и само при човека той изпълнява всички тези функции. Следователно при животните неможе да се говори за висша нервна дейност-поради недостатъчното развитие на мозъчните центрове при тях. Животните оцеляват и се приспособяват към околната среда посредством рефлекси (вродени и някои придобити). Обучението на животните е всъщност създаването на условно-рефлекторни връзки, а не активен мисловен процес. Ако научим кучето, че при звуков сигнал ще има ядене в паничката, то след време само при подаване на сигнала то ще отиде до паничката си за ядене. Но в никакъв случай неможе да кажем, че то мисли активно и взима решения. Животните (или поне в по-голямата си част) живеят в собствено обкражение-глутници. Във всяка глутница има йерархия-най-силното животно е най-отгоре в йерархията, а останалите му се подчиняват. Домашното животно (приер кучето) приема останалите хора, които го заобикалят като своята глутница. То възприема хората (по-често мъжете в семейството) като водачи на глутницата и са привързани към тях и им се подчиняват. Ето защо когато кучето е само започва да скимти, да лае, да къса разни предмети-то търси своята глутница.
Медицински университет гр. Плевен; УМБАЛ "Д-р Г. Странски" гр. Плевен

джени

Мнение от джени » 02 яну 2009 19:02

извинете,но не винаги е така както пише в дебелите книги.!!!!!мисля ,че мнението което сте изложил е изцяло едно недостатъчно проучено становище -какво като нямат достатъчно развит интелект.И въобще вие общували ли сте с животни ,наблюдавали ли сте ги ?ще ви разкажа интересен факт -става въпрос за птици ,по точно кокошки -като малка много обичах да ги дресирам естествено с храна ,за да се изгради този рефлекс за който говорите
но наблюденията ми показаха друго -всяка една от кокошките идваше и си знаеше името
най -интересното нещо беше ако прегърнех 2 едновременно. :P :D започваха да се кълвът- тоест те ревнуват и ревността им се пораждаше ,само тогава когато прегръщах и двете и още по интересно е че не всички ревнуваха а определени.
изучаваики ги забелязвах ,че всяка има определен нрав а също и различен интерес към храни една обича червеи ,другата грозде -общото беше че колкото и да им даваш винаги са гладни :cry: друг факт е че ме познаваха ,те идваха при мен и тогава когато нямам храна в ръце ?сигурно ще отговорите ,че просто очакват храна на базата на изградения рефлекс ,но защо тогава идваха само при мен .правила съм слбедния опит -карам баща ми да извика една от тях ,мамеики я с храна -в същото време я викам и аз -естествено идва при мен.имах 5 дресирани кокошки -казвам ви всяка една ме възприемаше по различен начин .,от тия пет аз имах 1 любимка и съм сигурна че и тя го усещаше
за жалост не живеят много -умираха си от ест.смърт
по точно смъртноста при тях е много бърза тоест както изобщо не е давала симптоми ,така на др.ден можеш да я намериш вдървена
обич и ревност -тва са чуства ,а щом проявяват чуства значи имат и душа ,нищо че нямат нашта мозъчна дейност
и изобщо твърде малко знаем ние за тях и техния интелект
сигурна съм че имат и език
едни звуци издава петелът когато ги вика около него ,други кат се бие със свои съперник
дефакто и човека е тръгнал от там издаваики някакви звуци в началто по примитивнички ,после превърнали се в реч

Отговори

Върни се в “Психология. Интелигентност. Тестове за интелигентност”