ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

ДЕТЕКТОР НА ЛЪЖАТА?!?

Модератори: админ, консултанти

irpetrova

ДЕТЕКТОР НА ЛЪЖАТА?!?

Мнение от irpetrova » 04 авг 2008 01:31

Възможно ли е да бъде надхитрен детекторът на лъжата и въобще доколко надежден се счита той? Винаги ли резултатите достигнати чрез него се приемат за несъмнено истинни?

iwa

Re: ДЕТЕКТОР НА ЛЪЖАТА?!?

Мнение от iwa » 07 авг 2008 12:13

Да, детектора може да се надхитри .Данните от него не са съдебно доказателство вероятността за грешка е голяма .

irpetrova

Мнение от irpetrova » 09 авг 2008 03:30

Защо тогава се използва ИЗОБЩО...поне по филмите! Вие напълно убедена ли сте за това? Откъде имате толкова сигурна информация? Ще ми е интересно да се запозная по-подробно....Гледах скоро интервю с психоаналитика Огнян Димов, на когото зададоха този въпрос, но той отговори, че не знае и не може да говори наизуст...

iwa

Мнение от iwa » 11 авг 2008 10:40

С помощта на хипноза и НЛП се изгражда желаната личност .Така , че например когато вие станете другата личност нямате никакъв спомен за предишната .Така и когато се явите на детектора вие не лъжете , а наистина сте човека за който се представяте .Всъщнаост във Вас има нещо като копче чрез което се включва личност А или личност Б.и Вие можете да сепромените само веднъж , след това нямата спомен за копчето и за се върнете отново в А някой друг трябва да го ,,натисне ''.Ричард Бендлер се е занимавал с това работейки за ЦРУ.

Frida

Мнение от Frida » 11 авг 2008 14:14

Хипнозата ли е единственият начин да се надхитри детекторът? И знаете ли доколко се разчита на тази техника при разкриване на престъпленията?

iwa

Мнение от iwa » 21 авг 2008 10:48

Не знам други методи освен хипноза и НЛП , но в него също се използва състоянието на транс .Може и да има , но в никакъв случай ,такова нещо не може да става само в ясно съзнание .За достоверността на данните получени под хиноза се твърди ,че не може да се разчита само на тях като съдебно доказателство .Самият хипнотизатор без да иска или нарочно може да ги моделира чрез формулирането на задаваните въпроси .

даа

Мнение от даа » 24 авг 2008 08:37

Те ако ставаха така нещата, нали психотерапевтите и психиатрите щяха да останат без работа.

nelly313

Мнение от nelly313 » 18 мар 2009 11:32

Детектор на лъжата е възможно да се надхитри и то по съвсем елементарен начин-той отчита определени параметри на организма,а когато в същия момент има източник на болка в тялото,тези параметри се променят.Така,ако човекът,който се подлага на изследване в момента,постави кабърче в обувката си,вероятността да измами детектора е много голяма.

JerryNP

Мнение от JerryNP » 18 юни 2009 16:52

Първият детектор на лъжата, а именно този дето прилича на машините за измерване на сеизмичната активност, неможе да бъде надхитрен без хипнози и такива неща. Обаче тези новите електронните, или пък тези дето сканират глас, могат много лесно да бъдат излъгани. Примерно ако човека, който се подлага на тест точно преди да отговори си фантазира нещо и разкаже фантазията, като мислейки си, че им разказва фантазия, а не реална случка то той казва истината.

Пример:
Сядам аз на детектора на лъжата. Връзват ми кабелите и ме питат.
-Ти ли ограби банката? Ако не си бил ти, каде беше по това време?
В този момент аз влагам въображението си и си представям как съм на басейн с приятели, и си представям как той ме пита какво си представям и в този момент му отговарям:
-Не, не съм ограбвал банката. Тогава бях на басейн с приятели.

Вариант номер две.
Питат ме:
-Ти ли открадна колата?
Представям си, че не съм откраднал колата, а съм я взел на заем и после съм щял да я върна. И реално казвайки, че не съм я откраднал аз казвам истината и детектора на лъжата отчита истина.

По-добър детектор на лъжата от житейския опит - няма :P

nelly313

Мнение от nelly313 » 18 юни 2009 22:26

Мечтите и фантазиите наистина са хубаво нещо,но много малко са хората,които са в състояние да владеят напълно тялото си-има параметри,които не подлежат на волеви контрол- изпотяване на дланите,сърдечна дейност и т.н.Не е случайно че точно такива показатели се използват при детектора на лъжата.А иначе помечтайте си колкото си искате............ :roll:

nelly313

Мнение от nelly313 » 20 юни 2009 23:14

Здравей,съгласна съм,обаче ако се стигне до детектор на лъжата едва ли ще имаш много време да се отбиеш първо през личния си лекар,за да ти прекъснат някои нерви профилактично,а вероятно ще трябва и да ти премахнат и сърцето,за да нямаш оплаквания и от негова страна :lol:

6anell

Мнение от 6anell » 09 мар 2011 02:16

Zdraveite,predstoi mi da otida na detektor na lujata drugata sedmica,molq vi kajete mi kak da go nadxitrq kak izlqza 4e sum prava i kazvam istinata.molq vi mnogo e vajno

Forum admin

Мнение от Forum admin » 09 мар 2011 15:16

Най-добре не се мъчи да го излъжеш!
Но ако смяташ, чеь ще можеш - пробвай се, но вероятността е 5 %
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

dokolenkoff

Мнение от dokolenkoff » 07 ное 2014 21:57

Здравейте, наскоро при кандидатстване за работа и тест с електронен полиграф се провалих на въпроса от общо около 8-Имаш ли връзка с криминален контингент за да изнасяш фирмена инфо

Доколкото съм запознат , когато човек не е извършил престъпление, полиграфа не дава вярно инфо-а именно така наречен тест за лоялност към фирмата.Тези тестове са 2 вида-При постъпване(кандидатстване) за работа и периодични.Аз се явих на първоначален

В предварителният разговор има въпроси по-общи от рода на-Как се чувстваш, Нещо боли ли те,Пил ли си алкохол последните 24 часа,Пил ли си лекарства-Ето тук има малък ключ,неволно подсказан от психолога

Мисля че при употреба на леко хомеопатично средство преди теста е възможна манипулация.при задаването на тези въпроси, изследваният не е вкл към полиграфа.Тестването(записа) става задължително след предварително уговаряне и после поставяне на същите въпроси в серия от 3-кратно повторение.Въпроса е точната дозировка на успокоителното

Ред на въпросите(цитирам по памет)

1.Ти Георги ли се казваш?(пита се за точното име
2.Вярваш ли ми че ще ти задам само въпроси за които сме говорили предварително
3.Мислиш ли че ще ти задам въпрос,който не сме обсъждали(контра въпрос на Н2
4.Ти имаш ли връзка с лица на които мислиш да дадеш информация за фирмата

dokolenkoff

Мнение от dokolenkoff » 07 ное 2014 22:09

Мисля да намеря психолог и да тествам но да имам и поглед върху екрана на компа какви са реакциите защото по време на самата процедура бях напълно спокоен и даже не пих сутринта кафе умишлено

Отговори

Върни се в “Психология. Интелигентност. Тестове за интелигентност”