ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Методът има не само релаксиращ но и лечебен ефект
Блуждаещ нерв – отделя влакна към вътрешните органи
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Притежава ли човек ДУША?!

Модератори: админ, консултанти

vased

Re: Притежава ли човек ДУША?!

Мнение от vased » 15 яну 2016 07:46

Някои имат, някои нямат. Кой каквото заслужил сега, т.е. каквото сам си е сътворил преди. :P

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 яну 2016 22:19

Но все още никой не знае къде е :shock:

vased

Мнение от vased » 16 яну 2016 07:48

Но все още никой не знае къде е :shock:
То е същото като за съзнанието, търсят го предимно в мозъка, но не могат да го намерят. Трудно било, защото самото то търсело себе си...
Душата, мисля, че е някъде в областта на далака!?!? :roll:

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 яну 2016 20:01

Според древните данни е около соларния плексус... :shock:

vased

Мнение от vased » 19 яну 2016 07:53

Да! В слънчевия сплит е, но нали и далакът е близо до него. Понякога когато се събуждам от сън буквално я усещам как влиза от там.
Доктор Цончев, дължа Ви извинение. Моля Ви да ми простите. :oops:

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 яну 2016 18:25

Няма проблем, това е един много интересен древен спор, повод за много дискусии....
Очаквам и нестандартни мнения

fantagiro

Мнение от fantagiro » 30 яну 2016 00:15

:P Мозъкът, включително и костния в гръбначния стълб, още се чудя плюсовете и минусите, нулите на кварките в човешкия организъм дали не са душата му. Така и не ми казахте вие като се включва електрошок за съживяване, какъв е токът, който ползвате, как определяте волтажа и прочие. :P
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 01 фев 2016 00:08

Благодаря, на мнение съм, че английският ми е достатъчно добър, за да мога да си преведа това онова, макар че и това, което намерих за дефибрилатора на български, плюс обясненията за размагнитизиран магнит, така си паснаха, че... заключих, че за съжаление вярванията в бог в съчетание с реални проблеми, могат да промият мозъка и на относително нормално разсъждаващо същество като мен.
ВСъщност точният въпрос е дали има витаещи из пространството духове?
Според мен не.
Но пък теоретически, не е невъзможно след разлагането на едно тяло, неговите частици да се свият до толкова, да се преработят някак си, така че отново някога да се преродят в точно същото тяло. Само че интелектът ще зависи от новата околна среда, а не от стар опит, дори да се допусне като съществуващо прераждането.
Тази остатъчна енергия от тялото... се превръща в микроорганизми. Евентуално, не съм сигурна дали все пак тази енергия от тялото, при инцидент, дали все пак не се преражда, привлича примерно от току що оплодена яйцеклетка.
Такива работи ми хрумват на мен, знам, че не е особено удачно да се тълкуват тук, насред ОКРта и шизофреници, но ако са чели останалото от мен, ще са предпазени от бъгвания, лично мнение.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 01 фев 2016 01:12

:D Значи за точно тия два поста няма да се разсърдя ако ми ги изтриете. Иначе си държа на някои разсъждения, в другите теми. Както и да е де, аз след половин година, ако не си копирам и останалите щуротии, няма да си спомням какво точно съм твърдяла и написала с точност.

Хрумна ми, че енерджитата може да са прави донякъде, но по един доста научен начин, изключващ такива тежки понятия като "карма", според която едва ли не трябва да си изстрадаш всичко, изключващ и божиите наказания.
Изхождайки теоретично от факта, че аз и вие сме биологични намагнитизирани частици, по някакъв си там начин, то би следвало, че след време пак ще се преродим. Ако допусна, че аз се прераждам след време във внуци, внучки и прочие, както всеки човек, ако не собствените внуци, то на братовчеди и прочие, според който се е излъгал да се бракува :P , то... с всяко прераждане, извървявайки пътя си, се уча на "благородни взаимоотношения". Примерно, аз може да съм прероден някой прапрадядо коцкар, защото и това го има в гена. :P :P
И сега видиш ли, като жена да видя как е от другата страна на брега.
:P :P
Същевременно обаче, на този, на който му е дадено да бъде мъж в тоя живот, не се ли държи етично с такива като мен, в другия го чака опит, но като жена.
Брей, че хубава секта си спретнах.
Целта на съществуването в глобален аспект е изграждане на благородни взаимоотношения и почит към децата, за да са на свой ред също възпитани в комуникация, за която Тодоров беше казал, че си нямам понятие на колко хора им куца. Нямам си понятие ли?! Че не само на мъжа ми родата има проблеми с комуникацията. Цялата моя и голяма част от хората, до които съм се докоснала по някакъв начин.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 01 фев 2016 01:22

Или всъщност не. Ако човек като цяло е един магнит, разгледан в неопределен времеви период, то той първо оформя единия си полюс, после другия. Преведено това означава, че човек веднъж се ражда жена, веднъж мъж, и така циклично във времето се превъплащава.
:P
И така си се забавлява кеф ти секс, кеф ти наука, кеф ти деца, каквото ти щукне според средата, в която ти се прояви минуса или плюса.
А времето, което пребиваваш като микроорганизми, е нулевата фаза, на преработка.
Наредих се благоприлично до Исус и Тесла, който бил казал, както казах, че от етера сме създадени, на етер ще се превърнем, понеже ме обвиниха в шизофрения, така или иначе ще съм буквална - "От глист сме се родили, на глист ще се превърнем".

fantagiro

Мнение от fantagiro » 01 фев 2016 01:30

Даже и геометрично ще представя теорийката си, представяйки жена - микроорганизъм - мъж от едно и също "тесто" като -1,0,+1 и така в безкраен цикъл, един и същи обновяващ се магнит, тоест животът като жена, мъж и микроорганизъм представлява постоянният живот на един биомагнит.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 01 фев 2016 02:17

:P Според мен обяснението ми е точно. Не само, че е възможно да е истина, но е изчистено от религиозен момент. Не знам има ли някъде точно такова сравнение, макар че кръговратът на водата, както и хранителните вериги, в които човекът се поставяше най - горе, обясняват това.
Така всяко едно религиозно книжле става разбираемо май че, но без да влияе, разглежда се като стара философия в опит да се разбере смисълът на живота.
Реално погледнато, "тук и сега" независимо дали ще отворите БАП - статия или религиозно книжле, но... със сигурност човек като атеист може да се радва по - пълноценно на живота.
Когато не те е страх да бъдеш честен със себе си, може да се коригираш много по - добре, отколкото подтискайки божествената си сексуална енергия. :P
Точно тези няколко поста не би трябвало да се трият.
Защото въпросът "Притежава ли човек душа" се задава в контекста на това да се открие дали има живот след смъртта.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 04 фев 2016 15:56

По тази тема имам допълнения...
Понеже ми идва в повече да разсъждавам, го правя на пластове, а вие му викате на това "подскачане от тема в тема".
Когато не съм сигурна в здравия си разум, просто си почивам, мислейки си за разрешаване на разни други проблеми. :P

Развих я тази теория в няколко варианта. Със сигурност и в този, който не е вяло протичаща шизофрения, ами психопатия.
Хм, драги тераписти и психиатри, вие си дрънкайте за генетиката, аз ще ви кажа, че всичко е въпрос на възпитание.
Дали като атеист, дали като вярващ...
Също така... мисля, че има хора, които смятат, че като убият някой, енергията му се увеличавала. Хм, ако погледна на аборта си от едно време като на убийство, бих казала, че по - скоро ме смаза за неопределен период от време. И ако тогава, според мен вината не е моя, защото за нещо толкова сериозно трябва излишно съгласие от двете страни и възраст поне 20 години, да не кажа 25, то и на този сума години после не му вървя, промени се, остаря...
Според мен, най - достоверното обяснение е, че човек при смъртта се размагнитизира, и всяка молекула започва да се движи за себе си, под формата на микроорганизми, с мои думи - глисти, или с термин от физиката - кварки.
След известно време тези кварки биват увлечени от водата, съединявайки се било с растения, било с почва, попадат в организмите отново.... С времето, се събират с всичките си части и човек се пръква отново.
Даже това +1, 0 и -1 във вечен кръговрат, така ми допадна на мисленето, че... ми поолекна, нейсе, ще ми се да имам поне няколко живота, че да мога :P с това широкоскроено сърце, изпаднах във вътрешно противоречие в кой кое ме привлича... ама да не продължавам, че многоуважаемите лекари ако имат дъщери, ще вземат да изпаднат в депресия, а не бива, че са нужни на обществото.
Хах, и което не бях казала, казах.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 04 фев 2016 16:30

А ако питате какво се случва с лекаря, извършил това... ами... добре си е и то благодарение на професионалното израждане на деца и проследяване на бременности. Предполагам, че за разлика от някои свои колеги, които пренебрегват мъжката мерзост, е осъзнал, че мъжете не винаги са свети същества, които даряват живот по един или друг начин... Жената е човешко същество също, със свои желания и е просто недопустимо някой да се чувства толкова некадърен и несигурен, че да се опитва да "залоства" жена по този начин.

Отговори

Върни се в “Психология. Интелигентност. Тестове за интелигентност”