ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Какво трябва да знаем, когато тренираме на открито?
Как да разберем правилно желанията на домашния ни любимец?
След инсулт, при множествена склероза...

изключително силна депресия

Модератори: админ, консултанти

vencislavvv

изключително силна депресия

Мнение от vencislavvv » 02 май 2014 16:20

Здравейте на всички,аз съм нов в този форум,реших да се регистрирам понеже виждам че много специалисти се включват на помощ с мнения върху хората които пишат тук и бих бил много благодарен ако ми помогне някой да намеря изхода от моята ситуация. Моят проблем датира от около 3 месеца. Имах проблеми в продължение на около две години с гърлото(усещах сухота и чувство за топка в гърлото) и след посещението на различни видове специалисти от УНГ до гастроентеролог и стоматолог,стигнахме до извода че проблема е на нервна почва. Личната ми лекарка ме насочи към психиатър,който изписа флуанксол два пъти дневно по 500мг. След като го пих около 10 дни и нямах подобрение върху проблема с гърлото и започнах да изпитвам замайване и нарушение на съня ,реших да посетя психиатъра отново,като този път той ми изписа ципралекс в доза от половин хаче рано сутрин и спиране на флуанксола. На третия ден след приема,започнах да изпитвам резки без видима причина чувства на депресия,съецебиене,страх и тревожност и отново посетих психиатъра като той в допълнение на ципралекса ми изписа Ксанакс една доза 25мг сутрин половин на обяд и половин вечерта. След приема му тревожостта не се появяваше и след около десет дни посетих отново психиатъра като той ми каза да премахна обедната доза ксанакс. Така и направих,но след два дни тревогите отново започнаха. Тогава вече аз реших че ми е грешна терапията тъй като проблема с гърлото си стоеше на едмо ниво,а аз започнах да изпитвам чувства и усещания които не пожелавам на никого и спрях всичките лекарства в този ден . Оттогаеа насам живота ми се е превърнал в ужас. Нямам настроение за нищо изпитвам страх и депресия ежеминутно,постоянно мисля тези лекарства как ми объркаха живота,нямам концентрация,понякога изпитвам световъртеж и много други изключително лоши чувства;((( Незнам какво да правя незнам как може да изчистя тези вредни ефекти вече около 6-7 седмици се минаха след спирането на лекарствата, но подобрение нямам. Много съм отчаян на 25г съм а вече психиката ми е разбита изключително много. Извинявам се ако имам правописни грешки понеже пиша от телефон.

д-р Цончев

Re: изключително силна депресия

Мнение от д-р Цончев » 03 май 2014 10:37

Така както го описвате състоянието, според мен не е било добре да спирате терапията. Всъщност тя това цели - да премахне депресията и тревожността. А и не се спира отведнъж след като е започната

vencislavvv

Мнение от vencislavvv » 03 май 2014 13:42

Лекуващия психиатър ми каза че няма да има проблеми ако я спра отведнъж,и това което ме накара да я спра е защото депресия не съм имал преди да започна тази терапия,депресията се появи в следствие на употребата на тези лекарства

vencislavvv

Мнение от vencislavvv » 03 май 2014 17:59

Искам да кажа че след като си изпатих разбрах и от много други хора че са си изпатили от този "лекар" изписва фалшиви диагнози и кара хората да пият лекарства които след това му осигуряват честа и дълготрайна посещаемост. С една дума става за чисто комерсиален човек,който няма понятие от психология най вероятно. А на мен въпроса ми към желаещите да ми помогнат хора е как да се изчистя физически от ефектите които са ми сторили тези медикаменти които се подлъгах да пия;(

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 май 2014 12:57

Те се елиминират в рамките на няколко дни.

Отговори

Върни се в “Психология. Интелигентност. Тестове за интелигентност”