ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

изключително силна депресия

Модератори: админ, консултанти

vencislavvv

изключително силна депресия

Мнение от vencislavvv » 02 май 2014 16:20

Здравейте на всички,аз съм нов в този форум,реших да се регистрирам понеже виждам че много специалисти се включват на помощ с мнения върху хората които пишат тук и бих бил много благодарен ако ми помогне някой да намеря изхода от моята ситуация. Моят проблем датира от около 3 месеца. Имах проблеми в продължение на около две години с гърлото(усещах сухота и чувство за топка в гърлото) и след посещението на различни видове специалисти от УНГ до гастроентеролог и стоматолог,стигнахме до извода че проблема е на нервна почва. Личната ми лекарка ме насочи към психиатър,който изписа флуанксол два пъти дневно по 500мг. След като го пих около 10 дни и нямах подобрение върху проблема с гърлото и започнах да изпитвам замайване и нарушение на съня ,реших да посетя психиатъра отново,като този път той ми изписа ципралекс в доза от половин хаче рано сутрин и спиране на флуанксола. На третия ден след приема,започнах да изпитвам резки без видима причина чувства на депресия,съецебиене,страх и тревожност и отново посетих психиатъра като той в допълнение на ципралекса ми изписа Ксанакс една доза 25мг сутрин половин на обяд и половин вечерта. След приема му тревожостта не се появяваше и след около десет дни посетих отново психиатъра като той ми каза да премахна обедната доза ксанакс. Така и направих,но след два дни тревогите отново започнаха. Тогава вече аз реших че ми е грешна терапията тъй като проблема с гърлото си стоеше на едмо ниво,а аз започнах да изпитвам чувства и усещания които не пожелавам на никого и спрях всичките лекарства в този ден . Оттогаеа насам живота ми се е превърнал в ужас. Нямам настроение за нищо изпитвам страх и депресия ежеминутно,постоянно мисля тези лекарства как ми объркаха живота,нямам концентрация,понякога изпитвам световъртеж и много други изключително лоши чувства;((( Незнам какво да правя незнам как може да изчистя тези вредни ефекти вече около 6-7 седмици се минаха след спирането на лекарствата, но подобрение нямам. Много съм отчаян на 25г съм а вече психиката ми е разбита изключително много. Извинявам се ако имам правописни грешки понеже пиша от телефон.

д-р Цончев

Re: изключително силна депресия

Мнение от д-р Цончев » 03 май 2014 10:37

Така както го описвате състоянието, според мен не е било добре да спирате терапията. Всъщност тя това цели - да премахне депресията и тревожността. А и не се спира отведнъж след като е започната

vencislavvv

Мнение от vencislavvv » 03 май 2014 13:42

Лекуващия психиатър ми каза че няма да има проблеми ако я спра отведнъж,и това което ме накара да я спра е защото депресия не съм имал преди да започна тази терапия,депресията се появи в следствие на употребата на тези лекарства

vencislavvv

Мнение от vencislavvv » 03 май 2014 17:59

Искам да кажа че след като си изпатих разбрах и от много други хора че са си изпатили от този "лекар" изписва фалшиви диагнози и кара хората да пият лекарства които след това му осигуряват честа и дълготрайна посещаемост. С една дума става за чисто комерсиален човек,който няма понятие от психология най вероятно. А на мен въпроса ми към желаещите да ми помогнат хора е как да се изчистя физически от ефектите които са ми сторили тези медикаменти които се подлъгах да пия;(

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 май 2014 12:57

Те се елиминират в рамките на няколко дни.

Отговори

Върни се в “Психология. Интелигентност. Тестове за интелигентност”