ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

Много се смее

Модератори: админ, консултанти

mamma_mia

Много се смее

Мнение от mamma_mia » 02 юни 2009 11:56

Здравейте,
става въпрос за моят мъж.
От много време на сам има проблем ,че много се смее.Не става въпрос за нормален смях предизвикан от нещо смешно.А перманентен,не естествен смях.Създава ми и на мен проблеми.Прибира се от работа и почва да се хили.Питам го защо,а той казва,че няма причина и не знае защо.Питам го,радва ли се за нещо,случило ли се е нещо,да не е видял някой.Той отрича.Казва,че вече не може и нормално да говори с хората,защото го напушва смях :x И много се притеснявал.Даже и по улиците му се случвало.
Питах го да не е влюбен че се смее така,той отрича.
Посъветвайте ме нещо :oops:

moni4ka

Re: Много се смее

Мнение от moni4ka » 03 юни 2009 12:17

Зад този смях може да има психическа, но и органична причина. Съветвам Ви да се консултирате и с психиатър, и с невролог за насочено търсене на друга неврологична симптоматика.

nelly313

Мнение от nelly313 » 03 юни 2009 22:45

Освен смеха,забелязвате ли нещо друго в мисленето или поведението му, което се е променило?
Възможно е да става въпрос за мания,но трябва преди това да се изключи органичен проблем .

mamma_mia

Мнение от mamma_mia » 11 юни 2009 13:00

Благодаря много ,че ми отговорихте.
Преди 3 години той отказа цигарите.И се оправдава с това,че откакто е спрял цигарите е почнал да се смее.На мен ми се вижда страннои несериозно.
От стрес,умора и други фактори,напрежение покрай малкото ни дете, с него не правим секс.Което ми се вижда по-логично.Възможно ли е точно заради това,че не правим секс...да се получава така при него.Да е някакъв вид комплекс?
А какво по-точно значи органична причина?

moni4ka

Мнение от moni4ka » 11 юни 2009 15:26

Дали това, което споменавате, е причини за промяната в него, може да прецени психолог или психиатър ...това ли е, друго ли е...изобщо има ли психически проблем и т.н. А под органична причина се има предвид някакъв процес или формация, която да ангажира центрове в мозъка, водещи до поведенчески изменения.

mamma_mia

Мнение от mamma_mia » 11 юни 2009 16:24

Благодаря :)

nelly313

Мнение от nelly313 » 12 юни 2009 09:58

За мен тези причини звучат несериозно-едва ли отказ от тютюнопушене или сексуални контакти могат да предизвикат толкова резки поведенчески промени.Точно обратното е -когато по някаква причина има поведенчески промени, намаленото или неестествено завишено желание за секс може да е последствие от това.
Причина за странности в поведението може да бъде и употребата на психоактивни вещества-дали пък мъжът Ви не употребява наркотици?

mamma_mia

Мнение от mamma_mia » 12 юни 2009 12:30

Абсолютно не!
Не употребява наркотици.
По цял ден работи тежка физическа работа.Съвсем сам е на работното си място.
Казвала съм му,че може да се смее,защото по цял ден е сам,работи,няма с кой да си каже 2 думи ,освен с мен по тел.или с клиентите които идват за малко и си тръгват.
Вчера като му казах,че трябва да отиде на лекар за това,той се обиди. :(

nelly313

Мнение от nelly313 » 12 юни 2009 22:06

Нормално е да се обиди- никой не признава лесно,че има проблем.Хората в подобно положение обикновено не са критични за състоянието си-те или не осъзнават,или не искат да осъзнаят положението си.Други странности,освен смеха забелязвате ли?

mamma_mia

Мнение от mamma_mia » 13 юни 2009 08:37

Не,други няма.
Като цяло е темерутест и интровертен.
Държи в себе си и в един момент избухва.
Но това според мен е особеност на характера.... :roll:

nelly313

Мнение от nelly313 » 13 юни 2009 10:55

Нещо не ми се връзва-темерутест и и нтроверт,а в същото време се спуква от смях!?И това ако не е странно-нищо ли не Ви обяснява-защо му е толкова весело-вицове ли си разказва наум?А преди това да започне усмехваше ли се изобщо щом е такъв характер?

Д-р Янева

Мнение от Д-р Янева » 13 юни 2009 20:54

Непременно да бъде консултиран с невролог, да се направи някакво образно и функционално изследване на мозъка. Имам предвид скенер, ЯМР, ЕЕГ. Това може да е белег на засягане във челния дял на мозъка. От колко време е така, имат ли пристъпен характер тези смехове.

mamma_mia

Мнение от mamma_mia » 14 юни 2009 08:28

Понеже е интровертен,не споделя,ако го мъчи нещо.
Аз съм точно обратното.Тормози ли ме нещо,веднага си го казвам.Много говоря,разпитвам,търся причината за нещо.
Задавам му хиляди въпроси и колкото повече го питам,той толкова повече се затваря в себе си.
За специални пристъпи може би да.Гледаме ТВ и изведнъж му става смешно,но кое е смешното-така и не разбирам.Питам,защо се смееш.А той продължава и нищо не казва.
Прибира се от работа ухилен.Пак питам,а той "за да не се смея ,трябва нещо да съм се ядосал,а аз не съм ядосан".

Навремето когато аз се смеех така,имаше причина.Срамувах се или когато бях влюбена.
Но той отрича да е влюбен в друга жена. :roll:

nelly313

Мнение от nelly313 » 18 юни 2009 22:34

Точно в това е голямото противоречие-интровертен,а в същото време започва да се държи нетипично за него.
Колкото до друга жена-няма да си признае толкова лесно-не го питайте нищо-наблюдавайте и използвайте интуицията си-все някога ще се издъни,ако има нещо подобно.Те обикновено се мислят за големи хитреци,но винаги нещо пропускат и рано или късно се издават.Зная,че и този вариант не е от най-приятните,но все пак е за предпочитане пред заболяване.

mamma_mia

Мнение от mamma_mia » 19 юни 2009 17:20

Благодаря :)
Дай Боже да не са и двата варианта :)

Отговори

Върни се в “Психология. Интелигентност. Тестове за интелигентност”