Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Глутаминът може да води борба със складирането на мазнини
Ежедневната им консумация не е препоръчителна
Може и да не подозирате за някои от тях
Облекчава болката и предпазва от травми
реклама

TSH хормон не е в норма

Модератори: админ, консултанти

TSH хормон не е в норма

Мнениеот smaraida » 07 Дек 2006 17:14

Здравейте, имах притеснения относно житовидна жлеза и личната ми лекарка ми каза кои хормони да изследвам. Отклонение имаше в TSH - 4,4 (0,27-4,2). Резултатите ги видя личната лекарка и каза че са ок и тъй като предварително ми беше казала че няма направления за специалист, ме изпрати да си ходя. Ама аз съм си паника и отидох на платен прием. Каза ми че не е нормално за моята възраст (25год) да имам такива стойности на TSH , но все още не трябвало да пия хормони, че съм щяла да имам проблеми при забременяване (имам редовен цикъл, но след време щял да се промени) и аз се депресирах. На финала ми каза да се изследвам на 3-4 месеца и това е. Какво да правя хора, как така хем ми има нещо нередно, хем не вземам никакжи мерки и чакам примерно цикъла ми да станел нередовен. Нищо не разбирам.
Бих искал аи да напиша и другите резултати за по ясна картина:
свободен Т3: 2,99 (2-4,4)
ТАТ: 17,77 (0-115)
МАТ 10,23 (0-34)
Благодаря ви
smaraida

Мнениеот vanilla_21 » 07 Дек 2006 17:23

Zdravei,koe to4no te kara da misli6 4e ima6 problemi s 6titovidnata jleza,imam predvid predi da si napravi6 izsledvaniqta
vanilla_21

Мнениеот smaraida » 07 Дек 2006 17:32

Здравей, май трябваше да започна с това. Пролетта имах оплаквания от сърцебиене и тревожност. Тогава личния лекар ме прати да изследвам само TSH, тогава излезе 5,5. Изписаха ми да пия хормони но ми ставаше лошо и като се оплаках от това казаха да ги спра и че сигурно лабораторията не е много надежна и е дала отражение ( че те така и човек могат да убият). В последствие се преместих в друг град и нов личен лекар и реших пак да ги изследвам и така...
smaraida

Мнениеот vanilla_21 » 07 Дек 2006 17:37

Zna4i az imam problemi s 6titovidnata jleza i bih ti prepora4ala da otide6 da ti napravqt ehografiq na 6titovidnata jleza,tam nai dobre 6te se vidi.Pone spored men,tai kato se zanimavam s tozi problem ot 1 god.Sa6to bih ti prepora4ala da napravi6 vsi4ko vazmojno za da se uveri6 4e nqma ni6to,tai kato ako se otkrie kasno{kakto pri men}6te bade dosta dalgo le4enieto
vanilla_21

Мнениеот Mimii » 09 Дек 2006 11:59

Няма такова нещо нормата за TSH е 2 по международните стандарти. За България е различно в различните лаборатории. Над 2 е рисков фактор а да не говорим за 4 и отгоре.
Mimii

Назад към Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити