Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Потиска протеин, насърчаващ туморното развитие
Заболелите от туберкулоза българи намаляват
Само така се спасява мозъчната тъкан
Хелият изтласква кислорода от белите дробове
реклама

TSH хормон не е в норма

Модератори: консултанти, админ

smaraida

TSH хормон не е в норма

Мнениеот smaraida » 07 дек 2006 17:14

Здравейте, имах притеснения относно житовидна жлеза и личната ми лекарка ми каза кои хормони да изследвам. Отклонение имаше в TSH - 4,4 (0,27-4,2). Резултатите ги видя личната лекарка и каза че са ок и тъй като предварително ми беше казала че няма направления за специалист, ме изпрати да си ходя. Ама аз съм си паника и отидох на платен прием. Каза ми че не е нормално за моята възраст (25год) да имам такива стойности на TSH , но все още не трябвало да пия хормони, че съм щяла да имам проблеми при забременяване (имам редовен цикъл, но след време щял да се промени) и аз се депресирах. На финала ми каза да се изследвам на 3-4 месеца и това е. Какво да правя хора, как така хем ми има нещо нередно, хем не вземам никакжи мерки и чакам примерно цикъла ми да станел нередовен. Нищо не разбирам.
Бих искал аи да напиша и другите резултати за по ясна картина:
свободен Т3: 2,99 (2-4,4)
ТАТ: 17,77 (0-115)
МАТ 10,23 (0-34)
Благодаря ви

vanilla_21

Мнениеот vanilla_21 » 07 дек 2006 17:23

Zdravei,koe to4no te kara da misli6 4e ima6 problemi s 6titovidnata jleza,imam predvid predi da si napravi6 izsledvaniqta

smaraida

Мнениеот smaraida » 07 дек 2006 17:32

Здравей, май трябваше да започна с това. Пролетта имах оплаквания от сърцебиене и тревожност. Тогава личния лекар ме прати да изследвам само TSH, тогава излезе 5,5. Изписаха ми да пия хормони но ми ставаше лошо и като се оплаках от това казаха да ги спра и че сигурно лабораторията не е много надежна и е дала отражение ( че те така и човек могат да убият). В последствие се преместих в друг град и нов личен лекар и реших пак да ги изследвам и така...

vanilla_21

Мнениеот vanilla_21 » 07 дек 2006 17:37

Zna4i az imam problemi s 6titovidnata jleza i bih ti prepora4ala da otide6 da ti napravqt ehografiq na 6titovidnata jleza,tam nai dobre 6te se vidi.Pone spored men,tai kato se zanimavam s tozi problem ot 1 god.Sa6to bih ti prepora4ala da napravi6 vsi4ko vazmojno za da se uveri6 4e nqma ni6to,tai kato ako se otkrie kasno{kakto pri men}6te bade dosta dalgo le4enieto

Mimii

Мнениеот Mimii » 09 дек 2006 11:59

Няма такова нещо нормата за TSH е 2 по международните стандарти. За България е различно в различните лаборатории. Над 2 е рисков фактор а да не говорим за 4 и отгоре.

Върни се в “Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити”