Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Петвалентната е вече на привършване
Какво количества захар на ден може да обработи организма?
Това е техника за заместване на бъбречната функция
реклама

Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?

Модератори: админ, консултанти

Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?

Мнениеот svetla_nka8305 » 21 Авг 2008 14:20

Здравейте!Получих си изследванията ,а не знам какво означават и докато чакам консултация с ендокринолог ще се побъркам!TSH,FT 3 и FT 4 са в норма,ТАТ е 76.70 при норма до 75,а МАТ е 48.50 при норма до 40.Не са много завишени,но все пак има нещо.иМоже ли някой да ми обясни какво значи ТАТ и МАТ и при положение,че другите хормони са ми наред има ли нещо обезпокоително?Това ли е заболяването НА ХАШИМОТО?Извинете ме,ако въпросите ми са глупави,но нищо не знам по въпроса!Имам 2 спонтанни аборта и ги свързвам с тези ТАТ и МАТ!Имам и леко завишени НК-клетки-12.30 са моите при норма от 2до 11,което също нищо не ми говори.Преди 3 месеца правих ехография на ЩЖ и нямаше нищо,даже сега си гледам изследването и пише-Щит.жлеза е с нормални размери и структура!А сега с тези ТАТ и МАТ съвсем се обърках и нищо не разбирам?
svetla_nka8305

Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?

Мнениеот svetla_nka8305 » 08 Сеп 2008 17:51

Много се извинявам,но наистина ли никой не може да каже нищо за тези изследвания и завишените ТАТ и МАТ?Все още не съм се консултирала с ендокринолог,защото имам записан час за 16.09!
svetla_nka8305

Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?

Мнениеот clever » 09 Сеп 2008 08:41

Ами това са антитела, които атакуват собствената ти щитовидна жлеза и с времето я унищожават. При теб не виждам да са много завишени, не съм специалист, но не виждам особено голям проблем. Може би е временно положение, възпаление на щитовидната или знам ли и аз. Едва ли някой може да ти постави диагноза тук. Просто изследванията ти са на границата. Най-добре си изчакай часа. И не се побърквай дотогава:)
clever

Назад към Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити