Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
И колко бързо се разпространяват те
Какво трябва да добавите към ястието?
Кои хранителни вещества ни правят щастливи?
Става дума за определен модел оплешивяване
реклама

kak da otslabna.molq vi pomognete mi.....

Модератори: админ, консултанти

kak da otslabna.molq vi pomognete mi.....

Мнениеот ludmila1984 » 11 Авг 2008 20:28

zdraveite az sam lusi ot gorna orqhovica i sam samo na 24g.a ve4e imam bolest-6titovidna jleza.neomajena sam i nqmam deca,no problemat mi e nogo seriozen i me pla6i vseki izminal den zatova vi molq da mi dadete nqkakav savet kak da otslabna.otkriha mi bolesta fevruari mesec tazi godina i ot mart mesec sam na l-tiroxin no nqma efekt do momenta ka4ila sam 10kg.i 6te se pobarkam,kakvo da napravq zada otslabna.bqh 55kg.a sega sam 65kg.az sam samo na 24 i ne sam rajdala o6te kakvo 6te stane s men?molq nqkoi da mi dade cenen savet 6te vi bada mnogo blagodarna.
ludmila1984

Re: kak da otslabna.molq vi pomognete mi.....

Мнениеот clever » 12 Авг 2008 12:23

Ами спри да мислиш за това постоянно. Научи се да се харесваш и малко по-закръглена:) Движи се и спортувай, друго няма да ти помогне явно. А, и мисли позитивно, всеки стрес се отразява точно на щитовидната жлеза.
Възможно ли е да не са ти улучили дозата на тироксина? Какви са ти стойностите на хормоните и каква доза взимаш? Не, че мога да ти кажа дали ти е правилна дозата, но тук има достатъчно лекари, които биха те посъветвали.
clever

Мнениеот ilianna » 12 Авг 2008 14:53

Здравей, Люси!Първо ще те посъветвам да потърсиш помощ и при друг лекар щом не си доволна от лечението си досега.Относно отслабването знай, че най-сигурният резултат е спортуването.Колкото и да гладуваш след време ще си възвърнеш старите килограми, а може и да натрупаш повече.Ако полагаш усилия и си последователна ще се справиш.Но не мисли, че ще стане лесно и бързо, затова се зареди с търпение.Не те съветвам да си купуваш лекарства за отслабване, може да си навлечеш още проблеми с тях.Преди всичко трябва да си силна и да не позволяваш на болестта да те пречупи.Стискам ти палци!
ilianna

Мнениеот ludmila1984 » 12 Авг 2008 18:57

Blagodarq vi mnogo za savetite.a 6to se otnasq za sportuvaneto az mnogo ne moga da bqgam ili kakvoto drugo tam za6toto mnogo se zamorqvam i zapahtqvam tova e ot bolestta mi.az pia po 1 hap4e na den l-tiroxin ot 100mg.6te probvam s glad no 6te e mnogo trudno a i se pritesnqvam da ne napalneq pove4e sled tova.
ludmila1984

Мнениеот ilianna » 12 Авг 2008 19:53

Може би и за това трябва да се посъветваш със специалист(запъхтяването и изморяването имам предвид).Отново трябва да си търпелива и постоянна.Няма да е много лесно.Работиш ли или учиш?При всички положения трябва да се занимаваш с нещо, за да не мислиш само за това.Не знам всъщност дали болестта ти позволява.
ilianna

Мнениеот clever » 13 Авг 2008 12:27

Мило момиче, всичко зависи само от теб. Имай предвид, че тази болест се отразява на психичното ти състояние, което ти с отрицателно мислене още повече влошаваш!
Поискай второ мнение, направи си отново кръвни изследвания. След като при приема на хормона няма подобрение, значи трябва да се търси причината. Не е нормално да се изморяваш бързо.
Още нещо- знам как се чувстваш психически. При мен обаче нещата се развиха доста по-лошо отколкото при теб така, че горе главата и не допускай 10 кг да ти съсипят психиката. Всичко ще си дойде на мястото, когато намериш правилния лекар и правилната доза за теб. Деца също ще имаш само тогава, когато ти е правилна дозата, защото ако щитовидната жлеза не работи правилно, нищо надолу в тялото ти не работи правилно - половите ти хормони са объркани и бременност не настъпва или ако настъпи с голяма вероятност ще завърши злополучно. Пиша ти това не за да те плаша, а за да ти помогна да приемеш факта, че трябва да си приемаш хормона и, че с това не свършва света:)
А сега се стегни и гледай само напред, килограмите ще си ги свалиш.
clever

Мнениеот magi_rad » 13 Авг 2008 13:39

Люси,не много удачно да гладуваш,все пак имаш проблеми със щитовидната жлеза,а тогава трябва да консумираш повече храни съдържащи йод,а и това,че при гладуване после килограмите се връщат с лихвите.Просто разковничето за отслабване е правилна комбинация на храните.Дори хляба не бива да се изключва от менюто,а да се знае със какво да се яде.Но това е друга тема....В никакъв случай недей да гладуваш-приятелски съвет.....
magi_rad

Мнениеот chatova » 13 Авг 2008 13:48

Здравей мила,аз съм на л-тироксин 100 от 6 месеца.Винаги съм имала проблеми с килограмите,пълнея от "въздуха" :D И понеже изчетох доста неща тук във форума за това,че повечето хора пълнеят скоростно от хормона се настроих психически ,че ще се търкалям по пътя-и това е :cry: Не се тормози с глад -ефект няма,аз си купих велоергометър от най -евтините(150лв )и всеки ден тренирам по 30 минути.Не съм свалила нито грам,но и не съм качила,което за мен е голям успех.Натоварването не е голямо и мисля ,че няма да имаш проблем със задъхването,даже напротив аз се чувствам чудесно.Горе главата и успех :wink:
chatova

Мнениеот ludmila1984 » 13 Авг 2008 17:59

Blagodarq vi mili hora za savetite za men e udovolstvie 4e mi pi6ete.az ne sam se nastroila otricatelno nito pak sam se pobarkala na tema otslabvane az prosto iskam da mi dade nqkoi cenen savet.pak i pri tova iskam da svalq malko kilogrami.jelaq na vsi4ki mnogo zdrave 6tastie kasmet i uspeh.badete jivi i zdravi.
ludmila1984

Мнениеот Sesiliq » 07 Сеп 2008 15:50

Люси и аз съм с Ха6имото,след раждането придобих тази екстра,пия по 25 Л-тироксин!Ка4вам и сваля килограми,наскоро разбрах за един режим на д-р Пиер Дюкан ,запо4нах да го спазвам ,в на4алото стриктно,а напоследък не,но резултата е за 1 месец 6 килограма!
Ако те интересува 6те пусна линк за да види6 пове4е инфо или пи6и в Гугъл.
Sesiliq

Мнениеот ludmila1984 » 07 Сеп 2008 17:21

INTERESUVAME RAZBIRA SE PI6I MI POVE4E ZA TOVA MOLQTE
ludmila1984

Мнениеот kamito878787 » 14 Апр 2009 11:50

Здравейте!Искам да споделя с вас моята радост.Преди бях дебеличка и се подлагах на какви ли не диети,правех упражнения,пиех хапчета но без никакъв ефект.Един ден реших да си поръчам Лида от http://moetotialo.hit.bg/3.html и бях поразена от ефекта който имаха свалих 8 кг за 1месец,много сам доволна и сега ги препоръчвам на всички,който искат да имат хубаво тяло,без глад без усилия без увисване на кожата без никакви усилия,защото знам какво е да седиш и да се ровиш в нета с надеждата да намериш нещо което ще реши проблема. :P
kamito878787

Мнениеот delyanamileva » 21 Апр 2009 07:29

Здравейте! И аз от една година съм с установен тиоредит на Хашимото. Аз и по принцип съм си леко пълна, но това не ме плаши. В момента пия Euthyrox 50 mg. Искам да попитам тези хапчета Лида могат ли да се пият и с други хаПЧЕТА, тъй като от 2 мес. съм с поставена диагноза системен лупус и пия имуран и метил преднизолон. Отделно пия и Агапурин, ранитидин.Плашиме вече това подуване от кортизона, който пия и вече трябва да взема някакви мерки и затова питам дали е възможно да пия ЛИда с тези медикамнети, които ми са изписани от лекарите.
delyanamileva

Iskam da otslabna za 10 dni..Kak stava?

Мнениеот Anity » 19 Май 2009 16:03

Zdraveite,az sam na 15-16 godini i iskam da otslabna barzo..Ako moje da mi prepora4ate dieta s koqto da postigna jelan efekt iskam da svalq 5-10 kilograma a sam okolo 52-3...Iskam stroina figora za letniq sezon..Shte sam blagodarna ako obarnete vnimanie na vaprosa mi..Blagodarq predvaritelno...
Anity

Назад към Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити