Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Които невинаги разпознаваме и тълкуваме правилно
Оказва се, че нивата на естрогена са показателни
Който не се очаква да предизвиква пристрастяване
реклама

kak da otslabna.molq vi pomognete mi.....

Модератори: админ, консултанти

kak da otslabna.molq vi pomognete mi.....

Мнениеот ludmila1984 » 11 Авг 2008 20:28

zdraveite az sam lusi ot gorna orqhovica i sam samo na 24g.a ve4e imam bolest-6titovidna jleza.neomajena sam i nqmam deca,no problemat mi e nogo seriozen i me pla6i vseki izminal den zatova vi molq da mi dadete nqkakav savet kak da otslabna.otkriha mi bolesta fevruari mesec tazi godina i ot mart mesec sam na l-tiroxin no nqma efekt do momenta ka4ila sam 10kg.i 6te se pobarkam,kakvo da napravq zada otslabna.bqh 55kg.a sega sam 65kg.az sam samo na 24 i ne sam rajdala o6te kakvo 6te stane s men?molq nqkoi da mi dade cenen savet 6te vi bada mnogo blagodarna.
ludmila1984

Re: kak da otslabna.molq vi pomognete mi.....

Мнениеот clever » 12 Авг 2008 12:23

Ами спри да мислиш за това постоянно. Научи се да се харесваш и малко по-закръглена:) Движи се и спортувай, друго няма да ти помогне явно. А, и мисли позитивно, всеки стрес се отразява точно на щитовидната жлеза.
Възможно ли е да не са ти улучили дозата на тироксина? Какви са ти стойностите на хормоните и каква доза взимаш? Не, че мога да ти кажа дали ти е правилна дозата, но тук има достатъчно лекари, които биха те посъветвали.
clever

Мнениеот ilianna » 12 Авг 2008 14:53

Здравей, Люси!Първо ще те посъветвам да потърсиш помощ и при друг лекар щом не си доволна от лечението си досега.Относно отслабването знай, че най-сигурният резултат е спортуването.Колкото и да гладуваш след време ще си възвърнеш старите килограми, а може и да натрупаш повече.Ако полагаш усилия и си последователна ще се справиш.Но не мисли, че ще стане лесно и бързо, затова се зареди с търпение.Не те съветвам да си купуваш лекарства за отслабване, може да си навлечеш още проблеми с тях.Преди всичко трябва да си силна и да не позволяваш на болестта да те пречупи.Стискам ти палци!
ilianna

Мнениеот ludmila1984 » 12 Авг 2008 18:57

Blagodarq vi mnogo za savetite.a 6to se otnasq za sportuvaneto az mnogo ne moga da bqgam ili kakvoto drugo tam za6toto mnogo se zamorqvam i zapahtqvam tova e ot bolestta mi.az pia po 1 hap4e na den l-tiroxin ot 100mg.6te probvam s glad no 6te e mnogo trudno a i se pritesnqvam da ne napalneq pove4e sled tova.
ludmila1984

Мнениеот ilianna » 12 Авг 2008 19:53

Може би и за това трябва да се посъветваш със специалист(запъхтяването и изморяването имам предвид).Отново трябва да си търпелива и постоянна.Няма да е много лесно.Работиш ли или учиш?При всички положения трябва да се занимаваш с нещо, за да не мислиш само за това.Не знам всъщност дали болестта ти позволява.
ilianna

Мнениеот clever » 13 Авг 2008 12:27

Мило момиче, всичко зависи само от теб. Имай предвид, че тази болест се отразява на психичното ти състояние, което ти с отрицателно мислене още повече влошаваш!
Поискай второ мнение, направи си отново кръвни изследвания. След като при приема на хормона няма подобрение, значи трябва да се търси причината. Не е нормално да се изморяваш бързо.
Още нещо- знам как се чувстваш психически. При мен обаче нещата се развиха доста по-лошо отколкото при теб така, че горе главата и не допускай 10 кг да ти съсипят психиката. Всичко ще си дойде на мястото, когато намериш правилния лекар и правилната доза за теб. Деца също ще имаш само тогава, когато ти е правилна дозата, защото ако щитовидната жлеза не работи правилно, нищо надолу в тялото ти не работи правилно - половите ти хормони са объркани и бременност не настъпва или ако настъпи с голяма вероятност ще завърши злополучно. Пиша ти това не за да те плаша, а за да ти помогна да приемеш факта, че трябва да си приемаш хормона и, че с това не свършва света:)
А сега се стегни и гледай само напред, килограмите ще си ги свалиш.
clever

Мнениеот magi_rad » 13 Авг 2008 13:39

Люси,не много удачно да гладуваш,все пак имаш проблеми със щитовидната жлеза,а тогава трябва да консумираш повече храни съдържащи йод,а и това,че при гладуване после килограмите се връщат с лихвите.Просто разковничето за отслабване е правилна комбинация на храните.Дори хляба не бива да се изключва от менюто,а да се знае със какво да се яде.Но това е друга тема....В никакъв случай недей да гладуваш-приятелски съвет.....
magi_rad

Мнениеот chatova » 13 Авг 2008 13:48

Здравей мила,аз съм на л-тироксин 100 от 6 месеца.Винаги съм имала проблеми с килограмите,пълнея от "въздуха" :D И понеже изчетох доста неща тук във форума за това,че повечето хора пълнеят скоростно от хормона се настроих психически ,че ще се търкалям по пътя-и това е :cry: Не се тормози с глад -ефект няма,аз си купих велоергометър от най -евтините(150лв )и всеки ден тренирам по 30 минути.Не съм свалила нито грам,но и не съм качила,което за мен е голям успех.Натоварването не е голямо и мисля ,че няма да имаш проблем със задъхването,даже напротив аз се чувствам чудесно.Горе главата и успех :wink:
chatova

Мнениеот ludmila1984 » 13 Авг 2008 17:59

Blagodarq vi mili hora za savetite za men e udovolstvie 4e mi pi6ete.az ne sam se nastroila otricatelno nito pak sam se pobarkala na tema otslabvane az prosto iskam da mi dade nqkoi cenen savet.pak i pri tova iskam da svalq malko kilogrami.jelaq na vsi4ki mnogo zdrave 6tastie kasmet i uspeh.badete jivi i zdravi.
ludmila1984

Мнениеот Sesiliq » 07 Сеп 2008 15:50

Люси и аз съм с Ха6имото,след раждането придобих тази екстра,пия по 25 Л-тироксин!Ка4вам и сваля килограми,наскоро разбрах за един режим на д-р Пиер Дюкан ,запо4нах да го спазвам ,в на4алото стриктно,а напоследък не,но резултата е за 1 месец 6 килограма!
Ако те интересува 6те пусна линк за да види6 пове4е инфо или пи6и в Гугъл.
Sesiliq

Мнениеот ludmila1984 » 07 Сеп 2008 17:21

INTERESUVAME RAZBIRA SE PI6I MI POVE4E ZA TOVA MOLQTE
ludmila1984

Мнениеот kamito878787 » 14 Апр 2009 11:50

Здравейте!Искам да споделя с вас моята радост.Преди бях дебеличка и се подлагах на какви ли не диети,правех упражнения,пиех хапчета но без никакъв ефект.Един ден реших да си поръчам Лида от http://moetotialo.hit.bg/3.html и бях поразена от ефекта който имаха свалих 8 кг за 1месец,много сам доволна и сега ги препоръчвам на всички,който искат да имат хубаво тяло,без глад без усилия без увисване на кожата без никакви усилия,защото знам какво е да седиш и да се ровиш в нета с надеждата да намериш нещо което ще реши проблема. :P
kamito878787

Мнениеот delyanamileva » 21 Апр 2009 07:29

Здравейте! И аз от една година съм с установен тиоредит на Хашимото. Аз и по принцип съм си леко пълна, но това не ме плаши. В момента пия Euthyrox 50 mg. Искам да попитам тези хапчета Лида могат ли да се пият и с други хаПЧЕТА, тъй като от 2 мес. съм с поставена диагноза системен лупус и пия имуран и метил преднизолон. Отделно пия и Агапурин, ранитидин.Плашиме вече това подуване от кортизона, който пия и вече трябва да взема някакви мерки и затова питам дали е възможно да пия ЛИда с тези медикамнети, които ми са изписани от лекарите.
delyanamileva

Iskam da otslabna za 10 dni..Kak stava?

Мнениеот Anity » 19 Май 2009 16:03

Zdraveite,az sam na 15-16 godini i iskam da otslabna barzo..Ako moje da mi prepora4ate dieta s koqto da postigna jelan efekt iskam da svalq 5-10 kilograma a sam okolo 52-3...Iskam stroina figora za letniq sezon..Shte sam blagodarna ako obarnete vnimanie na vaprosa mi..Blagodarq predvaritelno...
Anity

Назад към Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити