ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

Л-тироксин или Еутирокс???

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Л-тироксин или Еутирокс???

Мнение от д-р Цончев » 04 окт 2010 13:00

Моля, пишете на кирилица!!!

reni_70

Мнение от reni_70 » 07 дек 2011 22:30

zdraveite!izvinqvam se 4e pi6a na latinica!iskam da popitam kakvo moje da stane ako se priema po niska doza eutiroks?da6terq mi e s ha6imoto ot mai mesec.tsh septemvri be6e 1,70.antitpo prez mai be6e nad 600.ottogava pie eutiroks 0,25.v momenta pie i cefasel 100.pre4i li 4e pie malka doza eutiroks?blagodarq vi.

IceCold

Мнение от IceCold » 01 фев 2012 09:30

Може ли Л-тироксин да повлияе на менструалния цикъл? Приемем го от един месец и ми закъснява вече с 10 дена, което не е нормално за мен. В листовката на лекарството пишеше, че нежелана реакция може да е нарушение в цикъла. Приемам по половин хапче от 50 мг. Нямам тежко заболяване; предписа ми го ендокринолог, за да ми се развие по-добре щитовидната жлеза, защото е по-малка. Трябва ли да намаля/спра дозата за кратко, за да ми се нормализира цикъла?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 фев 2012 19:09

Трудно е да се отговори на такъв въпрос от дистанция. Добре е да вземете мнението на ендокринолота. По принцип е възможно, но за това може да има и куп други причини, които да не са свързани с хормона.

стела66

Мнение от стела66 » 07 яну 2014 10:52

искам да попитам имали проблем ако забравя да пия L-тироксина преди ядене за деня и го пия на другия ден. Ще ми станели нещо ако съм го прекъснала за един ден.

Lidi

Мнение от Lidi » 07 яну 2014 15:29

Нищо няма да ви стане, ако сте пропуснали хапчето за един ден. Стига да не става практика.
Утре си взимате обичайната доза, без да увеличавате. :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 яну 2014 00:01

Всъщност доста дълго време трябва за да се развие хипотиреоидизъм с клинични прояви.

diks

Мнение от diks » 13 фев 2015 19:51

Здравейте от днес съм на Л-Тироксин, лекарката ми каза да пия по половинка 1 час преди хранене, но тук чета че се пие по половин хапче на ден. Дали аз не съм разбрала правилно и искам да попитам това лечение ще доведе ли до напълняване?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 фев 2015 18:53

Дозировката е различна в зависимост от необходимостта от този хормон. Така че пийте го както ви е предписано.

Neti1

Мнение от Neti1 » 25 апр 2016 15:19

Здравейте!
Аз съм с хипотиреоидизъм и с лечение - 50 мг еутироксин, всеки ден от около 7-8 години, но преди 3-4 год го пиех рядко. Сега телата са ми горе долу добре , около 2-3 на ТСХ. Обаче лекарката ми каза, че имам инсулинова резистентност. Четох доста статии, изгледах доста видеа от чуждестранни източници в ютуб , прочетох и доста коментари във форумите и това , което разбрах е, че е по-добре да се спре еутироксина, тъй като жлезата става ленива и трябва да се пие цял живот, да не говорим, че тя няма да функционира с изкуствени хормони съвсем нормално, така както би трябвало да функционира в естествения и вариант. За това бих искала да спра еутироксина за известно време, след което да си направя изследвания и да видя как ще реагира моят организъм на лечение с диета, много плодове и зеленчуци, правилните хранителни добавки, упражнения и йогииско дишане и евентуално ТЕС. Въпросът ми е по какъв начин да го спра за да намаля ефекта от спирането и вредата от него и всъщност какво точно се случва при спирането на еутироксин при диагноза като моята?

Отговори

Върни се в “Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити”