Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Клинична пътека за лечение ще има от догодина
Има редица фактори, които могат да отслабят защитните сили
Те допринасят за оксидативния стрес
реклама

Високи стойности на МАТ

Модератори: админ, консултанти

Високи стойности на МАТ

Мнениеот sosa » 05 Апр 2008 15:18

Здравейте,
Вчера си взех изледванията и стойностите на МАТ бяха 583 реф ст /0-34/.Цяла година пия цефасел и аспирин , а тази гадинка 0т 383 миналата година стана на 583. Каква може да е причината според вас?
TSH 1.81
FT4 14.5
TAT 63.2
Това са другите резултати , при тях като че ли няма проблем.

П.П. Имам и много ниска телесна температура /34,4-35,8/, според вас може ли да има връзка?
sosa

Re: Високи стойности на МАТ

Мнениеот Д-р.Хинкова » 05 Апр 2008 19:11

Препарата,който пиете е за дефицит на Селен.Повишената стойност на МАТ говори за хипотиреоидизъм.,както и ниската телесна температура.Как се лекувате.кой ви следи?
Д-р.Хинкова

Re: Високи стойности на МАТ

Мнениеот sosa » 06 Апр 2008 19:57

Лекуваха ме от Базедова болест. В началото ТСХ беше 0.0035 , изписаха ми метизол. И всичко вървеше добре , докато не казах на ендокринолжката, че искаме с мъжа ми да започнем опити за бебе. Всички изследвания , които ми препоръча гинеколожката ги направих. Поисках и мнение от ендокриноложката и се започнаха едни експерименти с мен. Та, ето резултата.
Просто се чудя , откъде да започна /отново/? Какви изследвания да поискам?

Правя и опити да спортувам , но не се получава. Скапвам се от умора , и един грам не мога да сваля. Инструкторът ми препоръча да пия аминокиселината тирозин , но лекарката /ендокриноложката/ ми не дава мнение дали да приемам този препарат и т.н.

Ще Ви бъда благодарна ако ми кажете от къде да започна.
sosa

Назад към Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити