ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Хашимото

Модератори: админ, консултанти

Pep4i79

Хашимото

Мнение от Pep4i79 » 03 авг 2017 09:14

Здравейте,
От няколко години лекувам щитовидна жлеза с Еутирокс ....спрях лекарството за повече от месец и направих нови изследвания. Резултата е TSH 4.8 (при рефернтни 0.25-2.5 ).Интересува ме тази стойност недостиг ли показва или пренасищане ( при това положение лекарството намалява ли се или се увеличава) ...предстои ми консултация с лекар, в последно време качих килограми това може ли да има връзка с хормона или да търся причината другаде? На последния преглед преди месец лекаря постави диагноза типично Хашимото с не много голям възел.
Изследвах и Пролактин понеже имам желание за втора бременност, а не се получава. Резултат е Prolactin 26.9 (при референтни до 15 ng/ml). При това положение имам ли шанс за забременяване и въобще удачно ли е да предприемам такава стъпка при тези резултати?
Предварително благодаря!

д-р Цончев

Re: Хашимото

Мнение от д-р Цончев » 04 авг 2017 21:19

Според мен нен трябвада спирате медикамента. При тия стойности не битрябвало да имате проблемсъс забременяване, но няма как да кажа със сигурност. Пийте си Л-тирокса както ви е предписан, и периодично се консултирайте с лекаря си.

Pep4i79

Мнение от Pep4i79 » 05 авг 2017 16:32

Благодаря за отговора!
Да лекаря ми ме посъветва същото да започна отново да си пия Л-тирокса, но заради високия Пролактин иска да направя ЯМР и ми каза да преустановя всички опити за забременяване :(.
Това ме изплаши доста и не разбрах този ЯРМ защо се налага защото искам да забременея ли или дори и да се откажа от бременност пак е наложително защото явно лекарката се съмнява за нещо по сериозно от проблема с щитовидна жлеза който си имам. Спомена пролактиномия, но така и не беше по конкретна каза че иска да види първо ЯМР . Четох разни неща в интернет и доста се изплаших...
Дори не знам какви въпроси да задам.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 авг 2017 17:35

Съмняват се за пролактином, но без да се направи ЯМР няма как да се каже..

Отговори

Върни се в “Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити”