ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Мъж с Хашимото и други неизяснени проблеми

Модератори: админ, консултанти

Dimit1rM

Мъж с Хашимото и други неизяснени проблеми

Мнение от Dimit1rM » 16 апр 2016 17:28

Здравейте. Аз съм на 23 години и не отдавна си направих изследвания и от там други изследвания и т.н. и се оказа, че имам Хашимото. Причината да си направя изследвания (за пръв път в живота ми) е, че последните 4 години качих 30-40 килограма и вече не можех да ги сваля както по-рано. Миналото лято.. в продължение на 2 месеца, почти всяка сутрин ми течеше кръв от носа в банята докато се къпя и имаше доста кръв при изхождане. Не знам защо, но го сметнах за нормално. Предни години също съм имал кръв при изхождане, но до преди 2 седмици нямах от поне 4-5 месеца. Вече месец пия Тироксин 50 и Селеногин (оказа се, че имам уголемена щитовидна жлеза, но не е видимо). Също нямах и запек, но и това чат пат се появява от както пия тези хапчета. Ям доста млечни продукти ако това има общо. Скоро имам консултация с моята ендокриноложка, но започвам да се чудя дали нямам и друго авоимунно заболяване, което да причинява тези неща. Имам повечето от симптомите на Хашимото - 1.92/130кг съм, имам светла и суха кожа, стрии по тялото, дори на места, където не съм напълнявал, умора и т.н. Концентрацията и паметта са ми доста непостоянни - понякога са ОК, друг път не. Работя професионално като програмист от 2 години и има дни, в които не мога да си събера мислите.

Моля, ако някой има идея какво може да се случва с тялото ми - нека каже. Кръв ми е текло от носа и като малък. Имам леля, баба и пра-баба с проблеми с щитовидната жлеза.

ТСХ - 11.85
Антитела - 285
(Пиша по памет. Ако някой иска допълнителна информация.. ще дам)

д-р Цончев

Re: Мъж с Хашимото и други неизяснени проблеми

Мнение от д-р Цончев » 16 апр 2016 22:34

Трябва да пиете известно време Л-тироксин за да се стабилизират нещата. За 2-3 дни няма да стане

Отговори

Върни се в “Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити”