ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Откриха ми нещо Ужасно...

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Откриха ми нещо Ужасно...

Мнение от д-р Цончев » 29 яну 2012 19:24

Според мен трябва да се изясни тази температура от къде идва, някакви насоки не получихте ли, да осветлят проблема?

voss

Мнение от voss » 29 яну 2012 19:44

Преди година ходих при инфекционист, правен ми беше манту тест - отр., гърлен секрет - отр., лаймска болест - отр., посъветваха ме да отида на имунолог и ревматолог. Сега си я измерих пак с 3 различни термометъра - 37,6. От 3 дни пия "Деанксит" - няма подобрение в темп. !!!
Дали да не отида на "топлинен скенер", чух че имало някъде в 22 ДКЦ такъв, но чета в нета че това изследване няма никаква медицинска стойност !?

1313

Мнение от 1313 » 29 яну 2012 21:24

Оплакванията ти са реални, а не измислени. Моят личен лекар също се съмняваше в истинността на болежките ми. Направо ми каза, че такива болки "навсякъде" не съществуват.
Така и не разбрах с какви лекарства са ти лекували възпалението. Изобщо някой лекар опитвал ли се е да те лекува. Само не ми казвай, че деанксита е лечение. При мен навремето антибиотиците нямаха никакъв ефект, затова се наложи да вземам за известно време кортикостероиди. Нестероидните също ми помагаха.

Lidi

Мнение от Lidi » 30 яну 2012 11:13

За мен температурата е от жлезата и малко от стреса и притесненията.
Не искам да се засягаш от коментара ми, просто си казвам мнението.
Не ти трябват други доктори според мен, а читав ендокринолог.
При мен температурата бе 37,2 - 37,4, докато ТСХ не влезе в норма и не минаха 2 месеца, да стои в норма.
Изпотяване (студена пот), тремор, бледост, отпадналост, влажен поглед + мътни очи, диария се редуваше със запек, косопад, неспокойство, аритмии, пулс 100, задух и боцкания в жлезата + бонус подута видимо и външно.
Температурата бе сутрин от 7 до към 10 и следобед от 2-3 до към 20 часа. По някое време не усещах да горя.
След посещения при ендокринолог и успокоението, което получавах, определено ми падаше 2-3 единици надолу, но винаги 36,9 - 37, 37,2.
Като влязоха в норма хормоните и жлезата видимо се успокои и температура вече нямам. Поддържам нормалната 36,6.

peter.zlatkov

Мнение от peter.zlatkov » 25 фев 2012 16:53

Voss, Симптомите ти навярно са истински. Ако се интересуваш, има една книга с подобно заглавие:
Your Symptoms Are Real What to Do When Your Doctor Says Nothing Is Wrong в pdf формат от MD Benjamin H. Natelson. Издадена е 2008 година, тъй че информацията е нова. Заема около 1МБ, ако ти е интересно, дай адрес, да я пратя. С пожелания за здраве

1313

Мнение от 1313 » 04 мар 2012 18:11

Субфебрилната температура може да идва и от възпаление на самата щитовидна жлеза. В този случай на ехография би следвало да се видят някакви изменения, а на опипване жлезата е болезнена. Мисля, че се казваше субакутен тиреоидит.
Съветът ми към Вос, ако още не си е решил проблема, е да не чака нарастване на възлите до 40 мм и поява на лимфни възли в областта на шията. 20 мм кисти са основание за операция, още повече, че тези калцификати не вещаят нищо добро и оплакванията не са незначителни.

pepipetrovv

Мнение от pepipetrovv » 03 юли 2017 20:39

Здравей!

Не съм медицинско лице, но от 20 годишен има подобни на твоите симтоми... Установиха ми Автоимунен тиреодит на Хашимото. Повечето лекари не го приемат като сериозно заболяване, тъй като се контролира лесно, но определено влияе върху качеството на живот. Състоянието ми се подобри значително след като спазвам строга без глутенова диета и соя... Ето линк с препоръки за хранене: https://revita.bg/16544/zdrave-i-krasot ... -хашимото/

Също така е много важно емоционалното ти състояние, пеенето помага!!!
Много добре разбирам как се чувставаш, дано съм ти помогнал! Успех!

Отговори

Върни се в “Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити”