Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Очаква се тяхното вписване в Менделеевата таблица
Няма да се влияе от околната среда и други стресори
Или как се формират мазнините по корема
реклама

има ли лечение на Хашимото без лекарства до живот?

Модератори: админ, консултанти

има ли лечение на Хашимото без лекарства до живот?

Мнениеот Munin » 12 Юли 2010 18:45

Здравейте,
Знаете ли от какво се появява Хашимото? автоимунно заболяване, при което организмът произвежда антитела с които разрушава жлезата. Това ми обясниха, току що ме диагностицираха с Хашимото, при мен е наследствено заболяване и с доста високи стойности - TAT и MAT са по 3151 и 388.9 съответно, TSH е 27. Предписаха ми Euthurox и казват, че ако се почне не може да се спре. Въпросът е, че това все пак не лекува проблема, а само дава липсващите хормони. Трябва да има начин с алтернативни методи да се реши проблема. Някой има такава информация?
благодаря,
Бистра
Munin

Re: има ли лечение на Хашимото без лекарства до живот?

Мнениеот MARINELA M » 12 Юли 2010 19:31

за сяжаление лечение незнам но можеш ли да ми кажеш какви симптоми имаше
MARINELA M

Мнениеот Lidi » 12 Юли 2010 21:37

Аз четох за импулсна терапия, където пациенти се лекуват в рамките на една година - до пълно излекуване. Доколко това е възможно - нямам представа, но в интернет има информация - може да погледнете. :)
Lidi

Мнениеот nobrn » 13 Юли 2010 00:36

Здравейте Бистра,

Аз също съм с Хашимото, диагнозата ми е поставена преди около месец.

Какви са вашите оплаквания?

Няма лечение, но може да опитате със селен 400 мг дневно за 6 месеца. На някой много им помага и смъква TAT и МАТ с 50% и повече.

Също така като пиете Euthurox мозъка приема че щитовидната функциуонира нормално и така тази "атака" срещу жлезата намалява.

Рано или късно жлезата се унищожава.

Приема нa хормон намалява риска от възли и компресия.

Импулсната терапия е 2000 лева, болезнена и не помага.

Не питай старило, питай патило.

От мускулест, активен млад мъж който спортува активно и по цял ден е навън се превърнах в инвалид за една година.

- НАПЪЛНЯХ
- ПРИЛОШАВА МИ
- ПОСТОЯННО ГЛАВОБОЛИЕ
- ШУМ в УШИТЕ
- ПОЛУЧАВАМ ПАНИК АТАКИ
- ИЗБИВА МЕ НА АГРЕСИЯ
- СТОМАХА МИ ПО-ВРЕМЕ НА ХАШИТОКСИКОЗАТА МЕ БОЛЕШЕ МНОГО И МИ СЕ ПОВРЪЩАШЕ

От ХАШИМОТО получих хипертония.

Увреждат се стените на кръвоносните съдове.

ХАШИ се контролира ТРУДНО и се отразява на всички органи.

На всичко отгоре при 40% от хората с рак на щитовидната се открива че са боледували от ХАШИ.
Аватар
nobrn

Мнениеот vanikostova » 13 Юли 2010 03:49

От 2г.и аз съм със същото заболяване.Според класическата медицина единственият начин на живот е винаги да се взема хормона/дозата може да се променя в зависимост от стойностите на TSH/.
Но преди2седмици посетих д-рДимков в София-внук е на известния лечител,и той ме обнадежди-с билки може успешно да се повлияе заболяването.Имам за3месеца,като той ми каза,чеслед 1месец може да се очаква подобрение.
vanikostova

Мнениеот wwlili » 13 Юли 2010 13:59

здравейте!имам хашимото от три години.преди година започнах да взимам едни китайски хапчета за отслабване и свалих близо 15 кг.и дали от лекарствата или от отслабването обаче щитовидната ми жлеза започна да функционира нормално.обаче спрях да ги взимам и пак си започнах стария начин на хранене и пак качих .и съответно жлезата пак се натовари и не функционира добре.но отслабването е много трудно защото се бориш и с хормоните и с глада си.
wwlili

Мнениеот dani_n » 16 Юли 2010 17:58

Здравейте wwlili, аз също съм с хашимото, как е цялото име на тези китайски хапчета? Заинтересувах се, защото и аз наддадох с 10кг.
dani_n

Мнениеот nobrn » 19 Юли 2010 18:58

Никому Господ това отвратително Хашимото, как може да има толкова много млади хора с тази гадна болест.
Аватар
nobrn

Мнениеот ankamar56 » 27 Юли 2010 01:04

Здавейте всички,
предлагам ви едно доказано средство за преодоляване на Хашимото и то се нарича Алое Вера Гел. За тези, които не са чували нищо досега - малко инфо:
Гелът от алое вера съдържа богата гама от витамини и минерали, включително и редкия витамин В12 (алоето е един от двата растителни източника на това вещество в природата). Това превръща гела от алое вера в незаменима хранителна добавка за всички вегетарианци. В гела естествено се съдържа фолиева киселина, препоръчвана от американското Министерство на здравеопазването на всички жени, планиращи бременност. Тази уникална напитка е и източник на седем незаменими аминокиселини, които са директно свързани с растежа на клетките и не се синтезират от организма.
Всъщност в тази течна храна се съдържат толкова много полезни вещества, че е трудно да се изброят всички документирани свойства и многостранен ефект. Едно е сигурно – гелът от алое вера оказва дълбоко и положително въздействие върху здравето и начина на живот на много хора по цял свят. Това отчасти се дължи на адаптогенната природа на гела – различните организми извличат различна полза, според нуждите си. Сред повлиялите се оплаквания, най-често споменавани от доволни клиенти са проблеми със стомашно-чревния тракт, като синдром на раздразнените черва, и дивертикулоза. Други свидетелстват за облекчаване на кожни проблеми, като псориазис и екзема. Трети разказват за положителен ефект при артрит или астма. Положителните резултати са толкова разнообразни, че алое вера с право си е спечелило името „растение чудо“. Дори хора без оплаквания споделят, че когато пият гел от алое вера, се радват на повече жизненост и енергия и като цяло се чувстват по-добре.
СЪСТАВ:
Суров гел от алое вера, сорбитол, аскорбинова киселина, лимонена киселина, калиев сорбат, натриев бензоат, ксантанова смола, токоферол (витамин Е).

ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА УПОТРЕБА
Разклатете добре. Приемайте по 120 милилитра всеки ден.
Опитайте и ще се отървете от вашите оплаквания...
С най-добри пожелания
ankamar56

Мнениеот julito63 » 27 Юли 2010 07:53

Имам приятелка с Хашимото. Диагностицирана преди повече от 20 години (сега е на 47, била е на 30 и няколко). Познавам я от 10 години. След диагнозата се е лекувала няколко години, показателите са влезли в норма и от както аз я познавам не провежда терапия, следи се всяка година и си живее живота. Кръвните показатели са "на границата", на ехографията се вижда, че е с Хашимото, но тя се чувства добре, а това е най-важното.
Това с алоето, не знам дали ще ви излекува, но е приятно да го пиеш - дава ти повече жизненост.
julito63

Мнениеот violettaa » 30 Сеп 2010 22:30

IMA IMA IMA IMA-ne se otchaivaite IMa
Kazvam se Violeta-41g,gr.Yambol
S diagnoza Hashimoto-zanijena funkcia-20kg ka4ih mnogo barzo ,biah kato napompena,4uvstvah se umorena.LEKARIA MI KAZA-SHTE PIE6 EDNO HAP4E CIAL JIVOT!
kAZAH -NE.NE obi4am lekarstvata.VIARVAH CHE IMA drug na4i za le4enie na HASHIMOTO i go namerih.Namerih to4nata lekarka i sam mnogo 6tastliva.tia mi napravi diagnoza na celia organizam i viddia pri4inata za hashimoto.Ako vi kaja niama da mi POVIARVATE....
za tezi koito mi viarvat da mi pi6at na e-mail vvasileva32@abv.bg
she im kaza VSICHKO!za6toto Vi obi4am i iskam da ste zdravi i shtastlivi!
KOITO TARSI NAMIRA!
violettaa

Мнениеот д-р Цончев » 01 Окт 2010 10:14

Моля, пишете на кирилица!!
д-р Цончев

Мнениеот nadim » 01 Окт 2010 17:48

Molia, damata, koiato kazva, 4e e namerila na4in za le4enie na Hashimoto, da go spodeli vav foruma.
Mislia, 4e na tova miama da se vazprotiviat administratorite.
nadim

Мнениеот superrak » 20 Ное 2010 02:22

Да, има лечение без лекарства! Мога да го заявя твърдо, защото дъщеря ми се оправи или почти е към края на това изпитание. Тя е на 17г и и откриха хашимото преди 7 г. беше напълняла и нервна, не и помагаха диети. Започна да пие L-Tiroksin, като при контролните изследвания само и променяха дозата на приеманото лекарство, в зависимост от показанията на хормона. Но резултат не видяхме никакъв.
Тази година през месец март една жена ни запозна с чудесни натурални продукти. Реших, че детето ми нма да е на лекарства до живот и да си унищожи жлезата и започна да ги ползва. Сега вече не пие лекарство, чувства се добре и е спокойна. Контролните иследвния за пореден път са добри и дори започва да отслабва, поради подобряване обмяната на веществата!
Здравето няма цена и съм щастлива, че попаднах на тези продукти. Дори и се повлиява и кожното заболяване - Витилиго.
Тези продукти ни връщат към природата и са най-правилния начин да сме здрави и да имаме добър имунитет. Така даваме най-доброто на нашия организъм и той работи без проблеми. Също познавам и други хора които са се излекували по този начин!
superrak

Мнениеот katikit » 25 Ное 2010 13:40

моля superrak да назове препаратите за да могат повече хора да се възползват в случая и аз самата. Благодаря!
katikit

Следваща

Назад към Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити