Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Новооткрита верига аминокиселини
Как реагира имунната система?
Какви хранителни вещества съдържа той
Подобрява се кръвообращението към лицето
реклама

има ли лечение на Хашимото без лекарства до живот?

Модератори: админ, консултанти

има ли лечение на Хашимото без лекарства до живот?

Мнениеот Munin » 12 Юли 2010 18:45

Здравейте,
Знаете ли от какво се появява Хашимото? автоимунно заболяване, при което организмът произвежда антитела с които разрушава жлезата. Това ми обясниха, току що ме диагностицираха с Хашимото, при мен е наследствено заболяване и с доста високи стойности - TAT и MAT са по 3151 и 388.9 съответно, TSH е 27. Предписаха ми Euthurox и казват, че ако се почне не може да се спре. Въпросът е, че това все пак не лекува проблема, а само дава липсващите хормони. Трябва да има начин с алтернативни методи да се реши проблема. Някой има такава информация?
благодаря,
Бистра
Munin

Re: има ли лечение на Хашимото без лекарства до живот?

Мнениеот MARINELA M » 12 Юли 2010 19:31

за сяжаление лечение незнам но можеш ли да ми кажеш какви симптоми имаше
MARINELA M

Мнениеот Lidi » 12 Юли 2010 21:37

Аз четох за импулсна терапия, където пациенти се лекуват в рамките на една година - до пълно излекуване. Доколко това е възможно - нямам представа, но в интернет има информация - може да погледнете. :)
Lidi

Мнениеот nobrn » 13 Юли 2010 00:36

Здравейте Бистра,

Аз също съм с Хашимото, диагнозата ми е поставена преди около месец.

Какви са вашите оплаквания?

Няма лечение, но може да опитате със селен 400 мг дневно за 6 месеца. На някой много им помага и смъква TAT и МАТ с 50% и повече.

Също така като пиете Euthurox мозъка приема че щитовидната функциуонира нормално и така тази "атака" срещу жлезата намалява.

Рано или късно жлезата се унищожава.

Приема нa хормон намалява риска от възли и компресия.

Импулсната терапия е 2000 лева, болезнена и не помага.

Не питай старило, питай патило.

От мускулест, активен млад мъж който спортува активно и по цял ден е навън се превърнах в инвалид за една година.

- НАПЪЛНЯХ
- ПРИЛОШАВА МИ
- ПОСТОЯННО ГЛАВОБОЛИЕ
- ШУМ в УШИТЕ
- ПОЛУЧАВАМ ПАНИК АТАКИ
- ИЗБИВА МЕ НА АГРЕСИЯ
- СТОМАХА МИ ПО-ВРЕМЕ НА ХАШИТОКСИКОЗАТА МЕ БОЛЕШЕ МНОГО И МИ СЕ ПОВРЪЩАШЕ

От ХАШИМОТО получих хипертония.

Увреждат се стените на кръвоносните съдове.

ХАШИ се контролира ТРУДНО и се отразява на всички органи.

На всичко отгоре при 40% от хората с рак на щитовидната се открива че са боледували от ХАШИ.
Аватар
nobrn

Мнениеот vanikostova » 13 Юли 2010 03:49

От 2г.и аз съм със същото заболяване.Според класическата медицина единственият начин на живот е винаги да се взема хормона/дозата може да се променя в зависимост от стойностите на TSH/.
Но преди2седмици посетих д-рДимков в София-внук е на известния лечител,и той ме обнадежди-с билки може успешно да се повлияе заболяването.Имам за3месеца,като той ми каза,чеслед 1месец може да се очаква подобрение.
vanikostova

Мнениеот wwlili » 13 Юли 2010 13:59

здравейте!имам хашимото от три години.преди година започнах да взимам едни китайски хапчета за отслабване и свалих близо 15 кг.и дали от лекарствата или от отслабването обаче щитовидната ми жлеза започна да функционира нормално.обаче спрях да ги взимам и пак си започнах стария начин на хранене и пак качих .и съответно жлезата пак се натовари и не функционира добре.но отслабването е много трудно защото се бориш и с хормоните и с глада си.
wwlili

Мнениеот dani_n » 16 Юли 2010 17:58

Здравейте wwlili, аз също съм с хашимото, как е цялото име на тези китайски хапчета? Заинтересувах се, защото и аз наддадох с 10кг.
dani_n

Мнениеот nobrn » 19 Юли 2010 18:58

Никому Господ това отвратително Хашимото, как може да има толкова много млади хора с тази гадна болест.
Аватар
nobrn

Мнениеот ankamar56 » 27 Юли 2010 01:04

Здавейте всички,
предлагам ви едно доказано средство за преодоляване на Хашимото и то се нарича Алое Вера Гел. За тези, които не са чували нищо досега - малко инфо:
Гелът от алое вера съдържа богата гама от витамини и минерали, включително и редкия витамин В12 (алоето е един от двата растителни източника на това вещество в природата). Това превръща гела от алое вера в незаменима хранителна добавка за всички вегетарианци. В гела естествено се съдържа фолиева киселина, препоръчвана от американското Министерство на здравеопазването на всички жени, планиращи бременност. Тази уникална напитка е и източник на седем незаменими аминокиселини, които са директно свързани с растежа на клетките и не се синтезират от организма.
Всъщност в тази течна храна се съдържат толкова много полезни вещества, че е трудно да се изброят всички документирани свойства и многостранен ефект. Едно е сигурно – гелът от алое вера оказва дълбоко и положително въздействие върху здравето и начина на живот на много хора по цял свят. Това отчасти се дължи на адаптогенната природа на гела – различните организми извличат различна полза, според нуждите си. Сред повлиялите се оплаквания, най-често споменавани от доволни клиенти са проблеми със стомашно-чревния тракт, като синдром на раздразнените черва, и дивертикулоза. Други свидетелстват за облекчаване на кожни проблеми, като псориазис и екзема. Трети разказват за положителен ефект при артрит или астма. Положителните резултати са толкова разнообразни, че алое вера с право си е спечелило името „растение чудо“. Дори хора без оплаквания споделят, че когато пият гел от алое вера, се радват на повече жизненост и енергия и като цяло се чувстват по-добре.
СЪСТАВ:
Суров гел от алое вера, сорбитол, аскорбинова киселина, лимонена киселина, калиев сорбат, натриев бензоат, ксантанова смола, токоферол (витамин Е).

ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА УПОТРЕБА
Разклатете добре. Приемайте по 120 милилитра всеки ден.
Опитайте и ще се отървете от вашите оплаквания...
С най-добри пожелания
ankamar56

Мнениеот julito63 » 27 Юли 2010 07:53

Имам приятелка с Хашимото. Диагностицирана преди повече от 20 години (сега е на 47, била е на 30 и няколко). Познавам я от 10 години. След диагнозата се е лекувала няколко години, показателите са влезли в норма и от както аз я познавам не провежда терапия, следи се всяка година и си живее живота. Кръвните показатели са "на границата", на ехографията се вижда, че е с Хашимото, но тя се чувства добре, а това е най-важното.
Това с алоето, не знам дали ще ви излекува, но е приятно да го пиеш - дава ти повече жизненост.
julito63

Мнениеот violettaa » 30 Сеп 2010 22:30

IMA IMA IMA IMA-ne se otchaivaite IMa
Kazvam se Violeta-41g,gr.Yambol
S diagnoza Hashimoto-zanijena funkcia-20kg ka4ih mnogo barzo ,biah kato napompena,4uvstvah se umorena.LEKARIA MI KAZA-SHTE PIE6 EDNO HAP4E CIAL JIVOT!
kAZAH -NE.NE obi4am lekarstvata.VIARVAH CHE IMA drug na4i za le4enie na HASHIMOTO i go namerih.Namerih to4nata lekarka i sam mnogo 6tastliva.tia mi napravi diagnoza na celia organizam i viddia pri4inata za hashimoto.Ako vi kaja niama da mi POVIARVATE....
za tezi koito mi viarvat da mi pi6at na e-mail vvasileva32@abv.bg
she im kaza VSICHKO!za6toto Vi obi4am i iskam da ste zdravi i shtastlivi!
KOITO TARSI NAMIRA!
violettaa

Мнениеот д-р Цончев » 01 Окт 2010 10:14

Моля, пишете на кирилица!!
д-р Цончев

Мнениеот nadim » 01 Окт 2010 17:48

Molia, damata, koiato kazva, 4e e namerila na4in za le4enie na Hashimoto, da go spodeli vav foruma.
Mislia, 4e na tova miama da se vazprotiviat administratorite.
nadim

Мнениеот superrak » 20 Ное 2010 02:22

Да, има лечение без лекарства! Мога да го заявя твърдо, защото дъщеря ми се оправи или почти е към края на това изпитание. Тя е на 17г и и откриха хашимото преди 7 г. беше напълняла и нервна, не и помагаха диети. Започна да пие L-Tiroksin, като при контролните изследвания само и променяха дозата на приеманото лекарство, в зависимост от показанията на хормона. Но резултат не видяхме никакъв.
Тази година през месец март една жена ни запозна с чудесни натурални продукти. Реших, че детето ми нма да е на лекарства до живот и да си унищожи жлезата и започна да ги ползва. Сега вече не пие лекарство, чувства се добре и е спокойна. Контролните иследвния за пореден път са добри и дори започва да отслабва, поради подобряване обмяната на веществата!
Здравето няма цена и съм щастлива, че попаднах на тези продукти. Дори и се повлиява и кожното заболяване - Витилиго.
Тези продукти ни връщат към природата и са най-правилния начин да сме здрави и да имаме добър имунитет. Така даваме най-доброто на нашия организъм и той работи без проблеми. Също познавам и други хора които са се излекували по този начин!
superrak

Мнениеот katikit » 25 Ное 2010 13:40

моля superrak да назове препаратите за да могат повече хора да се възползват в случая и аз самата. Благодаря!
katikit

Следваща

Назад към Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити