ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

Xипофункциа

Модератори: админ, консултанти

sadomazo

Xипофункциа

Мнение от sadomazo » 03 мар 2008 20:57

Напражиха ми изследвания ТSH-4,63 и МАТ-442,1 жлезата работи по-слабо,възможно ли е да напълнявам от това?

Д-р.Хинкова

Re: Xипофункциа

Мнение от Д-р.Хинкова » 04 мар 2008 12:18

Изследванията говорят за хипофункция на щитовидната жлеза.Възможна е промяна в теглото!какво лечение ви препоръчаха?

слънчо

Мнение от слънчо » 06 окт 2017 20:17

Здравейте. Днес ми поставиха диагноза субклиничен хипотиреоидит .ТSH -6.03 FT4-12,18 не ми изписаха лекарство,а само селен и подчерта да не приемам нищо съдържащо йод.Днес реших да се поразровя из нета за да прочета кои са разрешени и забранени храни и във всички статии пишеше че при хипофункция йода е задължителен.Въпроса ми е защо на мен ми каза лекарката да не консумирам орехи и да не взимам никакви добавки с йод?До сега съм си лекувала цистита с сок от червена боровинка а гледам че и в нея имало доста йод.Взимах заради менопаузата сусамов тахан а и за него пише че имало йод.Чудя се какво ще ям от тук нататък.Може ли да ми обясните вие д-р Цончев наистина ли при тази диагноза трябва да изключа тези храни.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 окт 2017 21:04

Зависи каква е находката при вас, ендокринолога преценява това...

слънчо

Мнение от слънчо » 10 окт 2017 07:17

Според вас д-р Цончев при тези показатели които съм описала в предното съобщение трябва ли да не взимам добавки с йод.Само забравих да спомена че на видеозон като ми гледа лекарката каза,че имам леко увеличена щитовидна жлеза.Интересно ми е след като ми е поставена диагноза субклиничен хипотиреоидизъм и чета навсякъде за него че трябва да се вземат добавки с йод на мен не са ми изписани.Хипотиреоидизъм - от всичко което до сега прочетох за него разбрах ,че с такава диагноза означава че имам недостиг на йод.Така ли е или е възможно и да не е така.Не е ли добре да си направя изследвания за йод ,за да видя какво му е нивото.Извинявам се,ако изглеждам смешна с тия въпроси,но от няколко дни се мъча да разбера да не би лекарката нещо да обърка (все пак всички сме хора и можем да сгрешим ). Благодаря ви предварително за отговора.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 окт 2017 23:48

Аз лично без дасъм специалист по въпроса не виждам причина от допълнително приемане на йод... в храните ни има достатъчно...

Отговори

Върни се в “Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити”