ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Запушеният нос пречи на ежедневните ни дейности
Не се доверявайте на образователни мобилни приложения
Опасно ли е, ако по новия стандарт се окажете хипертоник?
Още една причина за раждане на недоносено дете

предстояща операция-миома

Модератори: админ, консултанти

petia61

предстояща операция-миома

Мнение от petia61 » 10 дек 2008 12:06

Имах спирала и обилно кръвотечение. След преглед ми казаха, че имам миомен възел, но е малък. Махнах спиралата през 2006г. и мензиса започна да идва нередовно, особено през 2007г., като след месец юни сам имала леко кървене един-два пъти. Декември 2007 си счупих крака и от тогава до май 2008 г. нямах мензис. Юни и юли имах редовен, нормален цикъл. Ходих на преглед и ми казаха, че миомния мъзел е пораснал, но след 6 месеца да ида пак на преглед. След м. юли не съм имала цикъл. Ходих на преглед началото на м. ноември и ми препоръчаха да си направя операция - миома и премахване на матката- миомата била голяма ( миоматозна матка). От притеснение не попитах нищо. Дали би могло операция за премахване на миомата без премахване на матката и операцията да е по-лека, защото не искам да отсъствам пак дълго време от работа.

д-р Цончев

Re: предстояща операция-миома

Мнение от д-р Цончев » 10 дек 2008 17:32

Това зависи от преценката на оператора и от размера и броя на възлите. Ето тук сме публикували повече информация за лечението на миомата:
http://www.puls.bg/issue/mioma_issue_321_part_7.html

lotosm

Re: предстояща операция-миома

Мнение от lotosm » 13 дек 2008 00:27

ЗРАВЕЙ , ПЕТЯ!НЕ ЗНАЯ КАКВО ЗНАЧИ ЗА ТЕБ" ДЪЛГО ВРЕМЕ" ДА НЕ СИ НА РАБОТА. НО ДОРИ И ДА СЕ НАЛАГА ДА ТИ МАХНАТ МАТКАТА, ВЪЗСТАНОВЯВАНЕТО Е МНОГО БЪРЗО. СТИГА ДА НЕ ТИ Е ТЕЖКА ФИЗИЧЕСКА РАБОТАТА. РАБОТЯ НА КОМПЮТЪР И НА ДЕСЕТИЯ ДЕН СЛЕД ОПЕРАЦИЯТА , БЯХ НА РАБОТА. ПРЕМАХНАХА МИ МИОМАТА , МАТКАТА, ЯЙЧНИЦИТЕ. РАЗБИРА СЕ , СТАВА ВЪПРОС ЗА ЛАПАРОСКОПСКА ОПЕРАЦИЯ. АКО ТЕ ИНТЕРЕСУВА НЕЩО ПОВЕЧЕ, ПИТАЙ - lotosm@abv.bg

Отговори

Върни се в “Менопауза. Остеопороза”