Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Важно е на детето да му се помогне за бързото напредване
Възможно ли е да растат с различна бързина?
За лечение на различни тежки заболявания
Усложненията, до които води
реклама

предстояща операция-миома

Модератори: админ, консултанти

предстояща операция-миома

Мнениеот petia61 » 10 Дек 2008 12:06

Имах спирала и обилно кръвотечение. След преглед ми казаха, че имам миомен възел, но е малък. Махнах спиралата през 2006г. и мензиса започна да идва нередовно, особено през 2007г., като след месец юни сам имала леко кървене един-два пъти. Декември 2007 си счупих крака и от тогава до май 2008 г. нямах мензис. Юни и юли имах редовен, нормален цикъл. Ходих на преглед и ми казаха, че миомния мъзел е пораснал, но след 6 месеца да ида пак на преглед. След м. юли не съм имала цикъл. Ходих на преглед началото на м. ноември и ми препоръчаха да си направя операция - миома и премахване на матката- миомата била голяма ( миоматозна матка). От притеснение не попитах нищо. Дали би могло операция за премахване на миомата без премахване на матката и операцията да е по-лека, защото не искам да отсъствам пак дълго време от работа.
petia61

Re: предстояща операция-миома

Мнениеот д-р Цончев » 10 Дек 2008 17:32

Това зависи от преценката на оператора и от размера и броя на възлите. Ето тук сме публикували повече информация за лечението на миомата:
http://www.puls.bg/issue/mioma_issue_321_part_7.html
д-р Цончев

Re: предстояща операция-миома

Мнениеот lotosm » 13 Дек 2008 00:27

ЗРАВЕЙ , ПЕТЯ!НЕ ЗНАЯ КАКВО ЗНАЧИ ЗА ТЕБ" ДЪЛГО ВРЕМЕ" ДА НЕ СИ НА РАБОТА. НО ДОРИ И ДА СЕ НАЛАГА ДА ТИ МАХНАТ МАТКАТА, ВЪЗСТАНОВЯВАНЕТО Е МНОГО БЪРЗО. СТИГА ДА НЕ ТИ Е ТЕЖКА ФИЗИЧЕСКА РАБОТАТА. РАБОТЯ НА КОМПЮТЪР И НА ДЕСЕТИЯ ДЕН СЛЕД ОПЕРАЦИЯТА , БЯХ НА РАБОТА. ПРЕМАХНАХА МИ МИОМАТА , МАТКАТА, ЯЙЧНИЦИТЕ. РАЗБИРА СЕ , СТАВА ВЪПРОС ЗА ЛАПАРОСКОПСКА ОПЕРАЦИЯ. АКО ТЕ ИНТЕРЕСУВА НЕЩО ПОВЕЧЕ, ПИТАЙ - lotosm@abv.bg
lotosm

Назад към Менопауза. Остеопороза