ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

Ранен климакс

Модератори: админ, консултанти

materra

Ранен климакс

Мнение от materra » 25 сеп 2008 10:58

На 43 години съм. От две години имам проблем с цикъла. Закъсняваше ми с 2-5 месеца. Имах нощни изпотявания и топли вълни. Едновременно посетих гинеколог и психиатър. Гинекологът каза, че се касае за менопауза, а психиатърът ми изписа антидепресанти / имах тревожно-депресивно разтройство/. В настоящият момент нямам цикъл от 9 месеца. Спрях антидепресантите / по препоръка на психиатъра/. Нямам топли вълни или други симптоми на менопаузата. При последния преглед при гинеколог, той ми постави диагноза "климакс" без никакви хормонални изследвания, каза ми че повече няма да имам цикъл и ми предписа Фемовитал. Трябва ли да се консултирам с друг гинеколог и има ли смисъл да правя ХЗТ или да пия нещо друго при положение, че се чуствам добре, нямам вълни и други оплаквания / засега/.

dangen

Re: Ранен климакс

Мнение от dangen » 30 сеп 2008 16:46

Разбира се, че трябва да се консултираш с поне още един гинеколог.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 сеп 2008 22:43

Добре е да се проведе и консултация с ендокринолог. Мога да препоръчам такъв при необходимост в София.

pisi_67

Мнение от pisi_67 » 07 окт 2009 14:45

Здравейте, на 42 години съм. Менструални проблеми, нередовен цикъл имам от ~ 97г. три месеца идва, три го няма, после е редовен 6 месецаи т.н през тези години с топли вълни, съцебиене и други неща. По повод постъпване в болнично заведение, при изследванията откриха че имам остеопороза.,лардоза. консултациите с доста хора не помогнаха много, но то реши да не ме мъчи повече. От три години няма нищо. Организма явно свикна и прие промяната. Поне така мисля, защото няма ефект от хормоналните, а пък и аз заради припадъците който имам веднъж годишно, не мога да пия животински хормони, а растителните са с доста късно действие. [img]

Отговори

Върни се в “Менопауза. Остеопороза”