ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

Тежка остеопороза

Модератори: админ, консултанти

zareva

Тежка остеопороза

Мнение от zareva » 21 апр 2008 17:06

На 56 години съм и имам тежка остеопороза - 4,1; -4,2. Предписаха ми Fosavance и Ca600. За съжаление след второто хапче Fosavance получих криза с болки в корема. След фиброскопия се установи, че имам гастрит с ерозии на стомаха и гастроентерологът ми каза да спра да приемам Fosavance. Сега пия Lanzul и Spasmomen с надеждата да ми се оправи стомаха, но не зная как ще ми се отрази подновеното приемане на Fosavance. Много се безспокоя, тъй като имам болки по ставите и костите - имам и дискова херния, и коксартроза. Може би трябва да ми се смени лекарството с такова, което бих могла да понеса по-леко?! Много съм разтревожена! Бихте ли ме посъветвали.

Потребителски аватар
vili_0882
Контакти:

Re: Тежка остеопороза

Мнение от vili_0882 » 22 апр 2008 11:12

Здравейте,
Надявам се и някой от компетентните лица да си даде мнението.
Аз мога да ви кажа за "Бон вива",но не като таблетки а като инжекции.До колкото знам когато са инж. не дразнят стомаха и се понасят добре......Поне при мен няма пробем.....

Успех :)

Д-р.Хинкова

Мнение от Д-р.Хинкова » 22 апр 2008 11:20

Ето подробна информация по въпроса:
http://www.puls.bg/issue/osteoporoza_issue_96.ht

калина77

Мнение от калина77 » 22 апр 2008 17:54

Здравейте,

Майка ми страда от остеопороза и бих искала да ми препоръчате добри специалисти в София, към които тя би могла да се обърне.
Благодаря предварително.
Калина

zareva

Мнение от zareva » 23 апр 2008 15:54

Аз лично си направих изследването в Института по ендокринология в София, след което ми беше назначено лечение от д-р Сарафова, лекар в същата клиника. Но за съжаление не мога да го прилагам заради стомашните проблеми.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 апр 2008 18:19

При проблеми от страна на стомашно-чревния тракт при приема на определени медикаменти следва да се уведоми лекаря и да се направи съответната промяна в терапията.

zareva

Мнение от zareva » 23 май 2008 14:36

Благодаря за вниманието и съветите. Надявах се да мога да пия отново предписания ми Fosavance, но междувременно получих и някакво раздразнение на дебелото черво и сега провеждам лечение за него. Много е неприятно, свързано с подуване на корема, болки, спазми и упорит запек. Междувременно си взех номер за д-р Сарафова от Института по ендокринология за 02.06.2008, която ми направи първото назначение. Надявам се да мога да изляза от този омагьосам кръг.

д-р Габровски

Мнение от д-р Габровски » 24 май 2008 09:11

трябва да знаете, че при остеопороза намалява здравината на костите.
Една от най-натоварените части на костната система е гръбначния стълб.
В резултат на това, при остеопорза често се установяват фрактури на прешлените, които не са издържали на натоварването.
Като резултат се получават силни и постоянни болки в гърба.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"

zareva

Мнение от zareva » 27 май 2008 11:21

Много Ви благодаря за съвета! На 02.06 имам записан час при ендокринолога за евентуална смяна на лекарството. Стомахът ми, за съжаление, още не се е оправил и не знам как ще се развият нещата по-нататък.

zareva

Мнение от zareva » 29 май 2008 14:34

Здравейте отново,
Успях вече да се консултирам с ендокринолога. След като разбра за стомашно-чревните ми смущения и жлъчнокаменната болест, ми предписа ново лекарство, което да изпробвам. Лекарството е OSSEOR (активно вещество стронциев ренелат). Прочетох някои неща за това лекарства в Internet и откровено казано съм малко разколебана. Това, че лекарството е сол на стронция дали означава, че е радиоактивно? Освен това разбирам, че е възможно да предизвика някакъв алергичен синдром (DRESS), който никак не е за подценяване. Агенцията по лекарствата е направила предупреждение за тази опасност. Просто не знам какво да правя!? Дали да не пробвам пак с FOSAVANCE, или да продължа само с калций и витамин D? Или пък да опитам с OSSER? Или да да се допитам до друг ендокринолог за някаква нова възможност (например BONVIVA)? Бихте ли ме посъветвали!

snej

Мнение от snej » 30 май 2008 11:38

KAKTO KAZVAM I NA DRUGI S ZDRAVNI PROBLEMI .VIJ SLEDNIA SAIT http://WWW.VISIONBULGARIA.COM I AKO PE6I6 DA MI SE DOVERI6 I DA ZAPO4NE6 PROFILAKTI4NATA PROGRAMA S BIOLOGI4NO AKTIVNITE DOBAVKI NA KOMPANIATA "VISION"KOITO SA UNIKALNI SPORED MOETO MNENIE I TOVA E PRODUKTA NA 21VEK DEISTVAT NA KLETA4NO NIVO BEZ STRANI4NI I IZUMITELNI REZULTATI.100% BILKOV PRODUKT S IZKLIO4ITELNO DEISTVIE NA NIVO KLETKA I IMUNITET.ZA VRASKA S MEN0884602385 0878546315 A NAI DOBRE V SKAYPA snejana.marinova2. az imah sa6tia problem moia be6e poroden ot la4e terapia i babreka mi napravi hibronefroza 5-stepen v prodaljenie na 6 meseca pia produktite i niamam nikaKAKTO KAZVAM I NA DRUGI S ZDRAVNI PROBLEMI .VIJ SLEDNIA SAIT http://WWW.VISIONBULGARIA.COM I AKO PE6I6 DA MI SE DOVERI6 I DA ZAPO4NE6 PROFILAKTI4NATA PROGRAMA S BIOLOGI4NO AKTIVNITE DOBAVKI NA KOMPANIATA "VISION"KOITO SA UNIKALNI SPORED MOETO MNENIE I TOVA E PRODUKTA NA 21VEK DEISTVAT NA KLETA4NO NIVO BEZ STRANI4NI I IZUMITELNI REZULTATI.100% BILKOV PRODUKT S IZKLIO4ITELNO DEISTVIE NA NIVO KLETKA I IMUNITET.ZA VRASKA S MEN0884602385 0878546315 A NAI DOBRE V SKAYPA snejana.marinova2. az imah sa6tia problem moia be6e poroden ot la4e terapia i babreka mi napravi hibronefroza 5-stepen v prodaljenie na 6 meseca pia produktite i niamam nikakav problem ve4e t.e. o6te sled parvia mesec bian dobre no prodaljavam da ci pia profelakti4no za6toto imah i mn.dr zaboliavania-ANEMIA,MOZA4EN INSULT,TROMBOV LIBIT IT.N sega sam kato nova 4ustvam se otli4no.jelaia na vseka da e na moe o6te sled parvia mesec bian dobre no prodaljavam da ci pia profelakti4no za6toto imah i mn.dr zaboliavania-ANEMIA,MOZA4EN INSULT,TROMBOV LIBIT I T.N sega sam kato nova 4ustvam se otli4no.jelaia na vseka da e na moe miasto.dobavkite deistvat komleksno pretejavat mo6no antioksidahtno deistvie,kato neotralizirat svobodnite radikali i za6titavat kletkata ot vrednoto deistvie na okolnata sreda,stresa koito ni sapatstva vse pove4e i doprenasia za razvitieto na taka poznatite ni zdravoslovni problemi.POMISLETE I AKO REJITE DA JIVEETE BED BOLKA I BOLESIA MI SE OBADETA.USPEH BOG DA E S VAS

zareva

Мнение от zareva » 07 юни 2008 11:52

Поради стомашните проблеми и невъзможността да пия FOSAVANCE, ми назначиха OSSEOR, като щадящ стомаха, но все пак ме посъветваха успоредно с него да приемам PROBITOR. Моля ако някой знае как се понася това лекарство, да ми даде информация.

Gita

Мнение от Gita » 14 юни 2008 14:21

Az sam na 54 godini s podobni na Vashite stojnosti- (-3.7, -4,1).Zaradi gastrita i babrechno-kamennite si zaboljawania, ne moga da priemam prez ustata lekartva za osteoporozata.Izpisaha mi nazalno (prez nosa) MIAKALCIK.Ponesoh go mn dobre.Za 1 godina svalih stojnostite ot -3,7 do - 2,5.Togava napravih goljma greshka-sprjah go.Sled 1 godina stojnostite mi bjha stignali -4,1.Zapochnah otnovo,no s negovia zamestitel-NEOKALCIN, che e po- evtin,no rezultatat no efekt ne e sashtia i sega otnovo minah na MIAKALCIK,no shte pribavim verojatno i 1 injekcia BONVIVA na 3 meseca.Ako si kupite po kasa miakalcika v njakoi klonove na "Sofijski apteki"-napr. v 20 poliklinika- e s otstapkata 50 lv,a bez neja po kasata e okolo 68 lv.A 1 injekcia Bonviva e 150 lv ,no tja se slaga na 3 meseca vednaj.Obsadete tezi varianti s lekarja si i preminete na 1 ot tjah,zashtoto imat efekt,a neshtata ne sa bezdnadejdni.Medicinata misli i za pacienti kato nas.Samo pari da imame! Uspeh!

zareva

Мнение от zareva » 16 юни 2008 13:52

Здравейте Gita,
Благодаря за споделения опит. Междувременно аз започнах да пия OSSEOR, който представлява прахчета, които се разтварят във вода. Пие е се по 1 прахче на ден. Цената по здравна каса е 70лв. за 28 прахчета, а без намалението е 92 лв. Предписан ми е за-малко 6 месеца. Почнах да го пия преди два дни и все още е рано да кажа как ще го понеса. Ще обсъдя вашия опит с моя личен лекар, но вероятно тя ще каже да продължа започнатото лечение. Като добавка пия и Са600 по едно хапче дневно. Това лечение ми е назначено от д-р Горчева от болница ТОКУДА. Вие при кой ендокринолог се лекувате? Искам също да ви попитам дали имате някакви оплаквания, които свързвате с остеопорозата. Аз имам почти постоянни болки в гърба, костите и ставите, но не съм сигурна, че са свързани само с остеопорозата. Благодаря ви предварително!

Gita

Мнение от Gita » 21 юни 2008 16:04

Zdravejte! Az se lekuvam pri d-r Filipov. Toj e ortoped-travmatolog v DKC kam 20 poliklinika.Lechenieto obsajdahme zaedno i s lichnia mi lekar d-r Bojchev - sashto ot 20 p-ka. Osnovnite mi oplakvania sa ot bolki v garba.Pojavjavat se , kogato chistja, postoja prava na mivkata ili sedja prodaljitelno vreme. Vie sega provedete tozi kurs na lechenie, a sled 6 mes. shte spodelite kakvi sa rezultatite. Uspeh!

Отговори

Върни се в “Менопауза. Остеопороза”