Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Вижте какво да избягвате да хапвате
Богат е на различни хранителни вещества
Щастливите и тъжните ходят различно
реклама

Коксартроза и остеопороза

Модератори: админ, консултанти

Коксартроза и остеопороза

Мнениеот Natali94 » 31 Яну 2008 20:44

Здравейте!Бих искала Вашето мнение по отношение на моя здравен проблем.На 45 години съм и имам напреднала коксартроза на лявата тазобедрена става и начална на дясната.На практика съм за ендопротезиране на лявата става.Остеопорозата ми е в начален стадий-остеопения.Имам дископатия с протрузио на Ел 5-Ес 1. Болката в лявата става е доста силна, понякога едва ходя.Трудно ми е да се реша на операция на този етап.Много моля за Вашето мнение относно лекарствения препарат Аредиа. Би ли бил полезен в моя случай?Използвала съм препарати от сорта на Флексодона, Артростоп и др. почти без никакъв ефект, даже със странични явления.Същевременно съм в менопауза от 1,5 година.
Natali94

Re: Коксартроза и остеопороза

Мнениеот Д-р.Хинкова » 31 Яну 2008 22:34

Препаратът Аредиа от специалист ли ви е предписан?Най общо за него мога да ви кажа,че е от групата на инхибитори на костната резорбция,използващ се при случаи различни от вашия,смного странични ефекти .Прилага се само в болница-венозно в продължение на 2-3 часа.
Моето мнение е ,че съчетанието от напреднала коксартроза,остеопороза и болки е показание за операция.
Ако имате интерес се обадете-мога да ви препоръчам добри специалисти!
Д-р.Хинкова

Мнениеот Natali94 » 01 Фев 2008 03:33

Много Ви благодаря за отговора. Аз също имах колебания, които сега се затвърдиха. Относно специалистите - действително срещам затруднение, тъй като мненията за отделни оператори са различни.На мен ми е трудно да взема решение по отношение момента на евентуалната оперативна интервенция , а същевременно и с оглед на съпътстващи заболявания. Моето лично впечатление е, че у нас в момента се работи на парче, т.е. всеки специалист се интересува само от "негото заболяване" и не се осъществява връзка между отделните заболявания в хода на общото лечение на пациента. Смятам, че по този начин много неща се пропускат, като се започне от изследванията и се стигне до крайния завършек на лечебния процес. Извинете ме, моля, ако съм Ви досадила с тези си разсъждения. Много ще съм Ви благодарна, ако мога да споделя всичко това, без да чувствам, че се натрапвам.Още веднъж Ви благодаря и ако е възможно, бих се радвала, да можем пак да поговорим.
Natali94

Мнениеот Д-р.Хинкова » 01 Фев 2008 11:33

това което ви притеснява е така и това са проблемите на всички хора,които им предстои тежка операция.Вземането на решение за времето на извършването и е действително трудно!
Бих ви препоръчала Клиниката по Ортопедия и травматология към болница "Царица Йоанна"-бивш ИСУЛ.
Ако се интересувате мога да ви насоча към конкретни специалисти.
Д-р.Хинкова

Назад към Менопауза. Остеопороза