ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

Менопауза при хронично болна

Модератори: админ, консултанти

no name

Менопауза при хронично болна

Мнение от no name » 06 фев 2017 12:08

Здравейте!
Другият месец ще навърша 53 г. От 3-4 години имам проблеми с настъпващата менопауза. Редуваха се периоди на силни и продължителни кръвотечения, почти като кръвоизлив и силни болки с такива на оскъден къс цикъл без болка, периоди без никакъв цикъл и т.н. Миналата година ми дойде през март и на 1.09 и двата пъти с продължителни кръвоизливи и болки. След това не ми е идвало и реших, че менопаузата е настъпила окончателно. Вчера следобед обаче имах леко кафеникаво зацапване, след като се измих, то изчезна и няма повече нищо, сякаш не е било.
Въпросът ми е: дали е нормално събитие, придружаващо аномалиите покрай менопаузата, или е индикация за друг проблем? Преди месец оперираха свекърва ми от рак на матката и параноята явно не ме е отминала, не мога да преценявам спокойно и разумно.
Другия ми въпрос е: на ехограф видими ли са всички изменения и достатъчно надеждно ли е за улавяне на евентуален проблем? Питам, защото след 2 месеца съм на контролен преглед и ще ми правят обичайната ехография на коремни органи, лекарят ми е отличен диагностицик. Колебая се дали да си спестя ходенето при генеколог, защото така или иначе няма да пия каквито и да е хапчета или билки. Невъзможна е и хистеректомия, с ПБЦ съм.

д-р Цончев

Re: Менопауза при хронично болна

Мнение от д-р Цончев » 10 фев 2017 19:00

Какво е ПБЦ?

Отговори

Върни се в “Менопауза. Остеопороза”