ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

менопауза-въпрос

Модератори: админ, консултанти

vivianlili

Re: менопауза-въпрос

Мнение от vivianlili » 01 мар 2009 20:16

zdraveite az sam na 44 god.nqmam cikal ot godina i polvina.Ne sam imala tejki simptomi osven gore6tite valni i nqkolko kg. koito ka4ih ,no ve4e pove4e ot 6 meseca 4uvstvam sutre6no skovavane trudno mi e da se razdvija 4uvstvam bolki v stavite.teja 58 kg.hodq i na tanci biv6a gimnasti4ka sam i vinagi sam bila mnogo podvijna.Vaprosat mi e-tova normalno li e,i dali se dalji na menopauzata.Ne sam si pravila izsledvaniq ,molq da me izvinite za latinicata.blagodarq vi predvaritelno,mnogo sam dovolna ot vsi4ki otgovori koito sam polu4avala vav foruma.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 мар 2009 14:16

Моля, пишете на кирилица.

galini

Мнение от galini » 23 апр 2009 18:36

здравейте.Аз сам на 38 години и от две години имам проблеми с цикьла.Правих си хормонални изследвания и резултатите са високи.Изписаха ми хормонални таблетки-фемостон.Пия ги вече месец,но цикьл нямам.Незнам дали е правилно това лечение или да посетя и друг специалист.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 апр 2009 18:43

Единственият начин да се отговори на този въпрос е да се потърси алтернативна консултация с друг ендокринолог и да се съпоставят мнения. Ако имате съмнения относно прилаганото лечение - направете го.

oparni4evata

Мнение от oparni4evata » 15 юни 2009 16:23

Здравейте!На 45 години съм и имам редовен цикъл.Последния път обаче след като ми дойде ми тече нормално и после продължи да ми тече ама едно такова слабо не ме цапа ама на тоалетната хартия има кафеникаво-розаво.Така е вече 12 дена.Някой може ли да ми каже от какво е.Благодаря предварително

random123

Мнение от random123 » 17 ное 2009 14:07

Здравейте! Да си споделя и аз част от проблемите: На 44 години съм и от около 2-3 години имам проблеми с цикъла – беше редовен, но много болезнен и обилен. При ехографския преглед се установи, че имам полип на матката и пет малки миомни възела. Полипа го отстраниха с хистерорезекция през юни месец, но след операцията вече за втори път се случва цикълът да ми е доста продължителен (15-20 дни) и обилен (сега поне болките ми са само в кръста, което е по-търпимо) и спря едва след като ми предписаха и започнах да пия метергин и дицинон. Това беше през август, заради което ходих отново на преглед в болницата при лекарката, която ме оперира, но не ми казаха, че имам някакъв проблем или се налага лечение. На 30.10. започна кръвотечение, което спря около 9-10 ноември и започна пак внезапно на 12 (много силно и с големи съсиреци) и продължава до момента. Говорих с лекарката (посъветва ме взема Дицинон), а утре отивам пак на преглед, но ми се искаше да попитам следното: така се случи, че в последно време ми се насъбраха и доста други проблеми, без да броим здравословните ми /баща ми почина на 30.10/ и се чудя дали е възможно стресовите ситуации и притесненията да влошат допълнително нещата? Зная също, че миомите вероятно предизвикват кръвотеченията, но ако се касае и за симптоми на настъпваща менопауза какво трябва да предприема?
пп. също така, както се развиват нещата, явно ще ми се налага отново да взимам Дицинон, ме интересува дали Фармацинон може да се приема при същите оплаквания, тъй като активната съставка е една и съща /etamsylate/?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 ное 2009 00:49

Стресът е бича на съвремието ни, но при вашата находка е добре АГ специалиста да прецени характера на кръвотечението (на принципа по-добре допълнителен преглед, отколкото да се изпусне нещо важно). Дицинон и Фармацинон са ендакви препарати от различен производител. Аз работя и с двата....

eme1311

Мнение от eme1311 » 02 юни 2010 18:00

Здравейте и от мен ! На 42 год. имам проблеми от около половин година прилошавания, главоболие, нервност, сърцебиене, на два пъти припадъци с загубване на ориентация и зрение за около минута. Лекарката ми изписа билкови таблети,които не помагат особенно. Най много обаче ми тежи факта , че надебелях в рамената и ръцете, кожата стана портокалова и се отпусна, станах като борец, талиятя от 60 минава 75 , за около 6 м. качих 5 кг. Около корема и талията имам висящи кожи. Изпадам в ужас като се погледна в огледало без дрехи. Въпросът ми е има ли някакъв начин, всичко това поне малко да се подобри. Млада съм, и все още ми се носят летни рокли с презрамки !

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 юни 2010 08:08

Добре е да се направи преглед при ендокринолог или специалист по метаболитни заболявания. Ако е необходимо да се оцени хормонален статус (включително щитовидна жлеза).

eme1311

Мнение от eme1311 » 25 сеп 2010 11:13

Направих хормонални изследвания , минах също и през Ендокринолог... и нищо. Всичко ,казват ми е наред. Лошото е, че освен напълняването в последно време ми е постоянно зле. Силни болки в главата, постоянен ДЕННОЩЕН световъртеж, има дни немога да стана от леглото....Минах през невролог, който направи ЕЕГ - в което не откри причини. Можете ли да ме насочите към какъв лекар да се обърна ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 сеп 2010 08:51

Къде са ви гледали до сега?

krasy_5

Мнение от krasy_5 » 30 окт 2010 19:12

Здравейте, на 42години съм след преглед се установи, че съм в менопауза- имам само една яйцеклетка,малки яйчници и липса на лигавица - нямам характерните симптоми като вълни и изпотяване,световъртеж . Предписаха ми фемовита. Трябва ли да се лекувам с хормони, след като се чувствам добре или може да съм болна от нещо друго?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 ное 2010 15:34

Ако нямате хормонални отклонения не виждам причина да се лекувате с хормонални препарати.

vanca72

Мнение от vanca72 » 07 ное 2010 10:15

Здравейте искам да попитам от кога започва менопаузата?Аз съм на 38г.възможно ли е? :roll:

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 ное 2010 17:38

Възможно е, но не е много типично.

Отговори

Върни се в “Менопауза. Остеопороза”