ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.

менопауза-въпрос

Модератори: админ, консултанти

tonik

менопауза-въпрос

Мнение от tonik » 17 яну 2008 17:40

Здравейте!
На 48 години съм. Преди малко повече от една година имам нередовен цикъл и горещи вълни.
От края на септември миналата година нямам цикъл, не съм бременна-правих си тестове, но не
съм ходила на лекар. От ноември започнах да трупам подкожна мазнина на корема, седалищните
части, бедрата и гърдите. За сведение имах фигура на момиче, без да полагам особенни грижи
- не ходя на фитнес и не пазя диети. Здравословни проблеми нямам, но от началото на месец
декември гърдите ми наедряха, станаха корави и болезнени. Няма секрети. Четох, че при
менопаузата гърдите набъбват-това ли се получава и при мен, и трябва ли задължително да отида
на лекар. В момента даже и да искам не мога, защото съм в чужбина и през лятото ще си
ходя в България. Ще чакам вашето мнение!

д-р Цончев

Re: менопауза-въпрос

Мнение от д-р Цончев » 17 яну 2008 17:46

Ако проблемите не са в степен да Ви нарушават ритъма на живот и да пречат ежедневно не е въпрос на спешност и не е задължително на момента да се консултирате с лекар.

tonik

Мнение от tonik » 17 яну 2008 17:51

Благодаря за отговора!

snej

Мнение от snej » 30 май 2008 10:32

KAKTO KAZVAM I NA DRUGI S ZDRAVNI PROBLEMI .VIJ SLEDNIA SAIT http://WWW.VISIONBULGARIA.COM I AKO PE6I6 DA MI SE DOVERI6 I DA ZAPO4NE6 PROFILAKTI4NATA PROGRAMA S BIOLOGI4NO AKTIVNITE DOBAVKI NA KOMPANIATA "VISION"KOITO SA UNIKALNI SPORED MOETO MNENIE I TOVA E PRODUKTA NA 21VEK DEISTVAT NA KLETA4NO NIVO BEZ STRANI4NI I IZUMITELNI REZULTATI.100% BILKOV PRODUKT S IZKLIO4ITELNO DEISTVIE NA NIVO KLETKA I IMUNITET.ZA VRASKA S MEN0884602385 0878546315 A NAI DOBRE V SKAYPA snejana.marinova2. az imah sa6tia problem moia be6e poroden ot la4e terapia i babreka mi napravi hibronefroza 5-stepen v prodaljenie na 6 meseca pia produktite i niamam nikakav problem ve4e t.e. o6te sled parvia mesec bian dobre no prodaljavam da ci pia profelakti4no za6toto imah i mn.dr zaboliavania-ANEMIA,MOZA4EN INSULT,TROMBOV LIBIT IT.N sega sam kato nova 4ustvam se otli4no.jelaia na vseka da e na moe miasto.vlez v saita i razgledaiDIREK HIT jenski kompleks.ako si zainteresuvana svarji se po skaipa s men da ti obesnia mn. dr ne6ta za probuktite i taka niama da si gubi6 vremeto v bg po doktori a 6te si go opolzotvori6 za sebe si

jeny

Мнение от jeny » 01 юни 2008 15:45

Боже, ама вие сте като краста - прилепвате се по всяка тема с неграмотното си писане и глупавата си реклама .... Защо от Вижън не прочетат вашите глупости и не ви забранят да ги срамите... Не че от продуктите им има някаква полза....

Geum

Мнение от Geum » 14 окт 2008 21:22

добре е да се изследват нивата на естрогените. преди време имах пациентка, която страдаше от повишено ниво на естрогените и в крайна сметка дойде с атипична хиперплазия на еднометриума в менопаузата и единственото и оплакване беше точно чувството на напрегнатост на гърдите, както преди менструация. не подценявайте този симптом и си направете изследвания - преглед, ултразвук и хормонални.

galia65_1965

Мнение от galia65_1965 » 02 ное 2008 12:18

здравейте.на 43г. съм и от четири години цикъла ми е нередовен.горещите вълни безсънието и изпотяването са почти всеки ден.от една година цикъла ми спря напълно.имах спирала която преди една седмица я махнах.сега се страхувам да не забременея.защото гинекологът който ми махна спиралата ми каза че няма смисъл да си поставям нова или пък да използвам противозачатъчни.бихте ли ме посъветвали какво да правя.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 02 ное 2008 22:04

След като нямате менструация няма как да забременеете.

galia65_1965

Мнение от galia65_1965 » 04 ное 2008 00:25

благодаря ви доктор Цончев.преди около три месеца ми дадохте съвет по друг мой здравословен проблем който беше правилен и с вашата помощ го разреших.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 ное 2008 22:41

Радвам се, че съм помогнал.

dalince

Мнение от dalince » 10 ное 2008 13:58

Моля, помогнете! От 2г. съм в пауза, след изследване на хормони при ендокринолог и преглед и цитонамазка при гинеколог- всичко там е наред. От месец започнах да събирам граници на кръвно в ниски стойности- ходя неадекватна, замаяна - на 2 пъти припадах. Главата ми е като потопена в аквариум и ми е стращно мъчително да комуникирам, а нервите ми се опнаха до пръсване. 2-3 пъти правих мигренозни пристъпи с повръщане, които съвсем ме довърщиха. В момента съм на Ноотропил-1200 и стрезам - почти без полза. МОЛЯ< ПОМОГНЕТЕ МИ ДА ВЪРНА НОРМАЛНИЯ СИ ЖИВОТ!!!!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 ное 2008 16:00

По отношение на коригиране на кръвното налягане трябва да се проведе консултация с кардиолог. Вероятно след подходящото лечение състонието ще се подобри и оплакванията ще намалеят.

didi_panteva

Мнение от didi_panteva » 11 дек 2008 15:19

Хайде пак да се запиша и аз.Преборих се със страховата си невроза и една година живях почти като бял човек.Цикълът ми беше горе долу редовен,но от началото на септември никакъв го няма.Като започнаха едни горещи вълни,едно изпотяване нощем....Сега от два дена ги няма вълните,но стане ли 22ч. почва неистово сърцебиене.Държа си пулс 100 в продължение на часове ,а и така ми се плаче че чак сълзите ми сами тръгват.Правела съм си стотици пъти кардиограми,изследване на кръвта и няма нищо обезпокоително.Кажете ми това нармални симптоми за менопауза ли са или не.

БОЙКА

Мнение от БОЙКА » 25 фев 2009 19:37

Аз съм на 50 години. От 1 година нямам менстр. цикъл През декември бях на преглед ехограф и цитонамазка. Всички изследвания бяха нормални. Имам миома около 4 см субсерозна и 2 мънички по1 см.Имам и полип с много малки размери, които се наблюдава периодично за да бъде премахнат навреме.Този месец имам нещо подобно наслабо кръвотечение което трая около 1 ден , Това нормално ли е или е необходимо отново да направя преглед и нови изследвания!?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 фев 2009 11:08

Няма как точно да се отговори на въпроса Ви. Вероятно не е нещо сериозно, особено ако кървенето не се повтори. Но е добре периодично да се прави ехография за да се проследяват възлите, тъй като тяхно усложнение може да е кървенето.

Отговори

Върни се в “Менопауза. Остеопороза”