ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Методът има не само релаксиращ но и лечебен ефект
Блуждаещ нерв – отделя влакна към вътрешните органи
Чупенето на ноктите през зимата има решение

лекарство за остеопороза PROLIA

Модератори: админ, консултанти

balzena

лекарство за остеопороза PROLIA

Мнение от balzena » 20 май 2012 17:37

Здравейте,на 43 години съм и съм остеопороза.Изписаха ми лекарството"PROLIA".Моля,някой знае ли повече за медикамента.Аз,в чуждите форуми прочетох някой неща.Хвана ме страх и съобщих на лекуващата лекарка,че няма да си го поставя.За сведение лекарството се поема част от здравната каса и цената му е 286лв.по здр.каса.Аз съм 100%нетрудоспособност.С много заболявания.

д-р Цончев

Re: лекарство за остеопороза PROLIA

Мнение от д-р Цончев » 21 май 2012 17:16

От какво по-точно ви хвана страх?

zlateto___

Мнение от zlateto___ » 17 яну 2013 14:07

Здравейте, д-р Цончев ! Съпругът ми е с диагноза остеопороза. Изписаха му "пролиа"- инж.разтвор - 60 мл. и които да си бие на всеки 6 месеца. Ревматоложката му го изписа, като се обадила на аптекарка и и доставиха инжекциата след 4-5 часа. Той отишъл след това при нея, била му инжек-циата и му поискала 520 лв., като му казала, че за мъжете няма намаление , т.е. медикамента не се поема от Здравната каса, а се поема от Здравната каса само при жените, които са в менопауза. Вярно ли е това? Макар , че мога да попитам личния си лекар. Моля да ми отговорите .

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 яну 2013 17:50

Да. Условията са доста ограничени....
НЗОК ще реимбурсира частично някои от скъпите медикаменти за лечение на остеопорозата, но само на жените, които имат ранно настъпил климакс преди 40-годишна възраст поради операция на яйчните и др. Но медикаментите за пациентите с напреднал стадий на заболяването, които правят фрактури и лечението при тях е най-наложително и интензивно, не се реимбурсира.
http://osteporosa.narod.ru/OSTEOP.html

Forum admin

Мнение от Forum admin » 10 юли 2014 20:20

Въпросът е попогрешка задаен като сигнал. Моля д-р Цончев да отговори mirena_vk@abv.bg на 31 Яну 2014, 18:47

ЗДРАВЕЙТЕ Д-Р ЦОНЧЕВ Преди една година си направих изследване за костна плътност и имах резултат -1.8 т-скоре ,сега като направих отново се оказа че резултат вече е -2.8 като най висок е резултата на прешлен l4.Възможно ли е за една година толкова драстично да намалее костната плътност при условие че през студените месеци приемах витамин д./на прешлен l4 изменението е от -2.7 на -4/ Посетих ендокринолог който ми изписа за лечение пролиа,ама като прочетох страничните действия на този препарат не знаех как да постъпя.Реших да се посъветвам и с друг лекар /ревматолог/ който пък ми назначи лечение с неокалцин,Сега пък като чета за него разбрах че вече не се препоръчва за лечение на остеопороза.Толкова съм объркана и не зная какво да предприема .Възможно ли е да има грешка и при извършеното изследване на костна плътност.На всичкото отгоре и от нова година съм със силни болки в кръста които вече не знам как да лекувам.Никой не ми дава отговор на какво се дължат и дали е възможно да са от остеопорозата.На 54 години съм.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 юли 2014 19:17

Аз лично никога не съм приемал 1 към едно резултатите от това изследване. Слушайте ендокринолога и изпълнявайте каквото ви е предписал.

Отговори

Върни се в “Менопауза. Остеопороза”