ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Първата грипна вълна тази година подранява с 6 седмици
Схващането, че застрашават само жените е много грешно

климакс

Модератори: админ, консултанти

problemna

климакс

Мнение от problemna » 05 окт 2011 20:48

На 48г. съм и имам проблеми с редовността на менструалния цикъл.Стана нередовен и оскъден.На 12 септември започна да ми зацапва и така 2 седмици (до 25 септември),и от 26 ми се засили и продължи 6 дена.Вместо да ми спре,както би следвало,продължи да ми зацапва къде повече,къде по-малко и така до днес 5 октомври.Много се притеснявам.М.юли си пуснах цитонамазка- всичко е нормално.Лекарката ми каза,че е нормално да имам нередовен цикъл,но до този момент (до м.август)не съм имала такъв проблем с продължителността на цикъла.Това нормално ли е,или отново е необходимо да посетя гинеколога си?
Благодаря предварително за отговорите ви!

д-р Цончев

Re: климакс

Мнение от д-р Цончев » 15 окт 2011 21:29

Добре е гинеколог да консултира и ако трябва дасе пуснат хормони.

problemna

Re: климакс

Мнение от problemna » 06 юни 2013 21:23

Здравейте!
По мнението на гинеколога ми съм в начална менопауза и имах нередовен цикъл.От вече година нямам цикъл, и ето миналия месец (на 2 май) ми прокърви.Зацапа ми 2 дена и спря. Сега (5 юни) пак ми кърви със придружаващите болкови симптоми. Моят въпрос към специалистите е: това нормално ли е,или е наложително да се обърна към гинеколог? Само да добавя,че в началото на м.април бях на контролен годишен преглед и всичко беше нормално,както и направената цитонамазка.
Благодаря предварително за вниманието!

Отговори

Върни се в “Менопауза. Остеопороза”