ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Токов удар може да наруши дишането и сърдечната дейност
Теломерите определят темпа на стареене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

ранна менопауза - на 42

Модератори: админ, консултанти

bobi-40426669

ранна менопауза - на 42

Мнение от bobi-40426669 » 17 юли 2011 08:13

Искам да попитам възможно ли е на 42 годишна възраст да започва критическата възраст.Не е ли много рано, крие ли някъкви рискове. Цикъла ми спря преди 3 месеца и половина. От 4-5 години имам и миомни възли- 2 броя с размери около 35 мм.Възможно ли е от тях да е. Трябва ли да се предприема хормонална терапия,чувала съм ,че не е много добре да се пият хормони.Напълнях с 10 кг. в последната година.Възможно ли е напълняването да е причина за спиране на цикъла.Объркана съм.Моля ако има някой в подобно положение нека пише.Най вече ме притеснява факта,че може да е начало на критическата възраст. Възможно ли е хомеопатично лечение на проблема.

д-р Цончев

Re: ранна менопауза - на 42

Мнение от д-р Цончев » 17 юли 2011 14:42

Причините за липса на емнструация на тази възраст са различни, включително и менопауза. Но за да се изясни причината трябва да се направят преглед при ендокринолог и евентуално хормони по негова преценка.

divyana67

Re: ранна менопауза

Мнение от divyana67 » 12 дек 2011 22:05

Здравейте д-р Цончев!
На 44 години съм и тази година вече втори път имам пропуск на цикъла.Днес ходих при гинеколог и ми предипса примолут нор да пия 10дни 3 х1 за да ми дойде цикъла.По-вече ме притеснява ,че ми изписа и 6 месеца да го пия 5 дни по 2 таблетки дневно/ от 18 до 23 ден от началото на цикъла /.Не е ли редно все пак да се изследват хормони и тогава да се назначава хормонална трапия.Благодаря предварително за отговора !

д-р Цончев

Re: ранна менопауза - на 42

Мнение от д-р Цончев » 14 дек 2011 23:26

Не е ли редно все пак да се изследват хормони и тогава да се назначава
- по принцип не, това го преценява лекаря.

Отговори

Върни се в “Менопауза. Остеопороза”