ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

Напълняване в менопауза - ПОМОГНЕТЕ СЪС СЪВЕТ

Модератори: админ, консултанти

eme1311

Напълняване в менопауза - ПОМОГНЕТЕ СЪС СЪВЕТ

Мнение от eme1311 » 02 юни 2010 18:05

Здравейте и от мен ! На 42 год. имам проблеми от около половин година прилошавания,оскъдна менструация,2,3 пропуска на цикъла, главоболие, болки в гърдите, нервност, сърцебиене, на два пъти припадъци с загубване на ориентация и зрение за около минута. Лекарката ми изписа билкови таблети,които не помагат особенно. Най много обаче ми тежи факта , че надебелях в рамената и ръцете, кожата стана портокалова и се отпусна, станах като борец, талиятя от 60 минава 75 , за около 6 м. качих 5 кг. Около корема и талията имам висящи кожи. Изпадам в ужас като се погледна в огледало без дрехи. Въпросът ми е има ли някакъв начин, всичко това поне малко да се подобри. Млада съм, и все още ми се носят летни рокли с презрамки ! Има ли подходящ хранителен режим , гимнастика и щадящи медикаменти ?

д-р Цончев

Re: Напълняване в менопауза - ПОМОГНЕТЕ СЪС СЪВЕТ

Мнение от д-р Цончев » 03 юни 2010 08:11

На този въпрос отговорих някъде по-горе...

ankamar56

Re: Напълняване в менопауза - ПОМОГНЕТЕ СЪС СЪВЕТ

Мнение от ankamar56 » 29 юни 2010 01:36

Здравейте! Ако изследванията при лекаря не показват някакви отклонения от мед.гледна точка, т.е. формално лекарите Ви считат за здрава - моят съвет е : лека йога гимнастика ежедневно, може би съгласуване на хранителния режим с тези упражнения и Алое Вера Гел като общо укрепващо средство. Има също и други билкови средства за контрол на теглото. Но по-същественото е в ежедневните двигателни усилия и хранителния режим, който да е лек и насочен към храни с минимална термична обработка. За повече информация - на email: amkamar@gmail.com.

Отговори

Върни се в “Менопауза. Остеопороза”