Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Колко щама има вирусът?
Покровител на медиците ни - Свети Йоан Рилски
Учени изследват човешкия микробиом
И кои клетки участват в процеса
реклама

видове апарати за изследване на остеопороза

Модератори: админ, консултанти

видове апарати за изследване на остеопороза

Мнениеот no name » 10 Юли 2009 17:18

Здравейте! Предстои ми изследване за остеопороза и се записах за преглед с ултразвуков апарат, предоставен от центъра за изследване на остеопорозата в ХЕИ - Пловдив. Обаче покрай информацията за най-сигурния апарат - декса скенер прочетох следното:"Апаратите извършващи изследването са ултразвукови и рентгенови. Съвременното становище на международната остеопорозна фондация и българското дружество по клинична остеоденситометрия, на ултразвуков остеометър не може да се поставя диагнозата остеопороза. Това се прави само и единствено с дексаскенери, като се изследват определени центрове - гръбначните прешлени и бедрената шийка." Моля за разяснение дали изследването с ултразвуков апарат е същото или е различно от декса скенер изследването? Да поясня, че вече ми е правен рентген на лумбални прешлени, при който се виждат изменения, сочещи към остеопороза. Кой уред ще измери костната плътност и ще докаже остеопорозата, за да започна лечение?
no name

Re: видове апарати за изследване на остеопороза

Мнениеот zareva » 23 Юли 2009 11:46

Тъй като аз страдам от остеопороза, ще споделя своя опит с вас. Измерването на костната плътност съм правила в института по ендекринология, София, а след проведено едногодишно лечение направих второ измерване в болница Токуда, София. И двата пъти измерването бе направено на лумбалните прешлени, което се счита за надежден метод.
zareva

Мнениеот moni4ka » 23 Юли 2009 19:22

Необходимо е да си направите ДЕХА на лумбални прешлени и бедрена шийка. Това е най-точното изследване.
moni4ka

Мнениеот no name » 27 Юли 2009 15:32

Благодаря! Направих си декса на лумбални прешлени и бедрена шийка. Излезе остеопения, все още не е страшно, но покрай това се оказа, че имам и болест на Бехтерев. Сега ще търся информация за нея. :cry:
no name

Мнениеот moni4ka » 27 Юли 2009 16:28

Няма страшно. При всеки динамиката в тези заболявания е различна. Ревматолозите ще направят всичко необходимо, за да се потисне прогресията на заболяването, надявам се.
moni4ka

Назад към Менопауза. Остеопороза