Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пищната церемония е показател за добър семеен живот
Можем да го отстраним, но...
Те са симбиотична част от организма ни
Умението се предава по наследство, но не само
реклама

видове апарати за изследване на остеопороза

Модератори: админ, консултанти

видове апарати за изследване на остеопороза

Мнениеот no name » 10 Юли 2009 17:18

Здравейте! Предстои ми изследване за остеопороза и се записах за преглед с ултразвуков апарат, предоставен от центъра за изследване на остеопорозата в ХЕИ - Пловдив. Обаче покрай информацията за най-сигурния апарат - декса скенер прочетох следното:"Апаратите извършващи изследването са ултразвукови и рентгенови. Съвременното становище на международната остеопорозна фондация и българското дружество по клинична остеоденситометрия, на ултразвуков остеометър не може да се поставя диагнозата остеопороза. Това се прави само и единствено с дексаскенери, като се изследват определени центрове - гръбначните прешлени и бедрената шийка." Моля за разяснение дали изследването с ултразвуков апарат е същото или е различно от декса скенер изследването? Да поясня, че вече ми е правен рентген на лумбални прешлени, при който се виждат изменения, сочещи към остеопороза. Кой уред ще измери костната плътност и ще докаже остеопорозата, за да започна лечение?
no name

Re: видове апарати за изследване на остеопороза

Мнениеот zareva » 23 Юли 2009 11:46

Тъй като аз страдам от остеопороза, ще споделя своя опит с вас. Измерването на костната плътност съм правила в института по ендекринология, София, а след проведено едногодишно лечение направих второ измерване в болница Токуда, София. И двата пъти измерването бе направено на лумбалните прешлени, което се счита за надежден метод.
zareva

Мнениеот moni4ka » 23 Юли 2009 19:22

Необходимо е да си направите ДЕХА на лумбални прешлени и бедрена шийка. Това е най-точното изследване.
moni4ka

Мнениеот no name » 27 Юли 2009 15:32

Благодаря! Направих си декса на лумбални прешлени и бедрена шийка. Излезе остеопения, все още не е страшно, но покрай това се оказа, че имам и болест на Бехтерев. Сега ще търся информация за нея. :cry:
no name

Мнениеот moni4ka » 27 Юли 2009 16:28

Няма страшно. При всеки динамиката в тези заболявания е различна. Ревматолозите ще направят всичко необходимо, за да се потисне прогресията на заболяването, надявам се.
moni4ka

Назад към Менопауза. Остеопороза