ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

Всичко започна със симптоми на безвкусен диабет

Модератори: админ, консултанти

NikiFin

Всичко започна със симптоми на безвкусен диабет

Мнение от NikiFin » 17 авг 2014 07:49

Здравейте отново,
имам нужда от помощ да убедя личната ми лекарка да ме изследва за множествена склероза, защото имам много странни симптоми, някои от които са изследвани пооттелно и не ми е открита причина за тях поради което съм обявена за здрава. Но аз не съм същата като преди и знам че има нещо. Не за 1 път ми се налага да си поставям диагноза, която лекари после само потвърждават, че е така. Но сега ударих на камък - не ми вярва че всичките около 15 симптома може да водят само към една диагноза - МС. А ето и развитието на симптоматиката.
На 39 години съм, но всичко започна като бях на 29.
Та преди около 10 години след зараязане с херпес вирус (а може и други вируси да съм погълнала, защото работех много мръсна работа, но само херпеса се изяви като болест с афти и последващи херпеси при стрес и настинки) изведнъж нещо ми стана и започнах да усещам много силна изгаряща жажда или по скоро сухота в устата, която ме караше (и до ден днешен) да си нося вода нявсякъде с мен. Едновременно с това започнах да ставам по 2 пъти нощем да ходя по малка нужда и да пия вода, защото нощем жаждата беша много силна, а импулса за ходене до тоалетна неудържим. Ясно беше че не е инфекция, защото си изпикавам огромни количества урина. От тогава 3 пъти ме изследват за инсулин зависим диабет и нямам. Но сиптомите не отшумяват както казах вече 10 год. Това ужасно ми пречи да функционирам, защото непрекъснато будене и после трудност или невъзможност да заспя води до хронично недоспиване. След около 1 година установих, че ми се появява витилиго. Като се разболях бях бременна и детето което родих също има витилиго, диагностицирано. В рода ни няма други случаи на Витилиго, всичко почна от мен. Пак около този период усетих, че съм станала изключително разсеяна - непрекъснато забравях всичко - къде съм тръгнала, започна да говоря и докато говоря мисълта ми изчезне и забравя какво съм искала да кажа (всичко това се случва може би на свеки, но при мен е непрекъснато - почти всеки път, около 40 пъти на ден), прочета нещо и след 3 дни вече съм го забравила, не мога да се концентрирам изобщо за нищо, всеки дребен шум ме разсейва и т.н. Освен това усетих, че имам и депресия. Същевременно започнах изведнъж и непрекъсанто да разменям букви като пиша, а като говоря, разменям местата на думи. Отделно елементарни думи не ми идват да се изкажа, забравям имена, които иначе никога не бих забравила и изобщо всичко което може да се забрави. И мисълта ми тече изключително бавно и се губи освен това. Дори се бях усъмнила за инсулт, защото дори физиологично езикът не ме слуша и ми е трудно да изговарям думите. Заради тези симптоми ме изследваха за депресия и се установи, че имам такава, но е по-скоро нетипична, защото външно не ми личи, но имам почти всички симптоми. Но аз знам, че тази депресия е обусловена от нещо друго и отказах антидепресанти. Реших да се лекувам със спорт и това определено много ми помага. След около 2-3 год изведнъж усетих световъртеж. Според мен беше доста силен, непрекъснат и се засилва още повече когато някой ме ядоса. Това отново ме прати при лекар и тя предположи, че е вирус на балансния нерв и каза че с времето ще отшуми. Да ама не отшумя или поне не съвсем. Леко се подобрих като че ли или може би свикнах със замаяността. Тогава следвах и проблемът с паметта ми пречеше много да уча и да си вземам изпитите и поради това, световъртежа и депресията успях да убедя лекарката да ми даде направление за магнитен резонанс. Съответно казаха, че не са открили нищо, но аз имам снимките и търся лекар пак да ги погледне като търси не само инсулт ами и МС целенасочено. През целите тези години изпитвах много силна нетипична за мен умора, която първо отдавах на депресията (която както казах контролирам със спорт и не ми пречи особено). После ми откриха огромен полип на дебелото черво и реших, че умората е заради него. Махнаха го, но тя продължи. И не е само от недоспиване защото дори да спя добре пак след обяд съм парцал и трябва да си полегна иначе не мога нищо да върша. Междувременно започнах сутрин да се будя с изтръпнала ръка без видима причина за това. И заради това отидох на лекар, но ми казаха - Нищо ти няма, това е заради еди кой си нерв на ръката. Понякога нощем като си мръдна ръката и усещам безсилие и тя се сгромолясва. До сега ми се е случвало около 5-6 пъти. Последните 3 месеца ми се появи странно усещане, не точно болка, а по скоро дразнене в крака. Това го усещам непрекъснато най-вече като си легна. Отделно усещам изведнъж загряване или хлад в краката, на 3 конкретни места се поява от време на време без видима причина. Когато ми изследваха паметта с тестове имах лек проблем, но те го отдадоха на това, че не говодя добре местния език. Но аз знам че не е това. Тогава ми изследваха и рефлексите и уж всичко нормално, но колянният ми рефлекс е нетипично силно изразен, но това остана игнорирано. Напоследък установих и че като тичан и от време на време ми пука вратът, което преди никога не ми се е случвало. Отделно от дете имам поленова алергия ако това има значение, но мисля че има, защото е автоимунно и явно имам предразположение към такива болести.
Това е в общи линии. И понеже мисля че недиагностицираните ми симптоми са прекалено много и разнообразни и от четене по нета единствената диагноза, към която открих че може да водят е МС.
Това ли е според вас и ако не е какво евентуално друго може да бъде. И какви изследвания бихте препоръчали да си направя и как да убедя личната да ми ги направи.
Благодаря ви.

д-р Цончев

Re: Всичко започна със симптоми на безвкусен диабет

Мнение от д-р Цончев » 18 авг 2014 15:40

Според описанието не може да се направи заключение за МС.

NikiFin

Мнение от NikiFin » 18 авг 2014 15:57

А какво може да е тогава?
Прекалено много проблеми имам за да ми няма нищо.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 авг 2014 18:41

Симптомите са доста нехарактерни и от различно естество, така че на първо време е добре да се посети невролог, който да се опита да ги обобщи и ако прецени да назначи лечение.

NikiFin

Мнение от NikiFin » 19 авг 2014 08:07

Бях на невролог и не откри нищо налагащо лечение. Но както се вижда проблем има и то не е един и два. Просто като не могат да открият и казват Няма нищо. Искам да ги подбутна да си размърдат малко мозъка, ама много ги мързи и гледат да отбият номера

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 20 авг 2014 22:43

Възможно ли е да замените заниманията със спорт със занимания с йога ? Както знаете упражненията в йога насочват към по-осъзнати движения и подобряват не само паметта, тонуса, но и концентрацията.

NikiFin

Мнение от NikiFin » 20 авг 2014 23:01

Не съм по йогата, предпочитам движение, защото работа ми е свързана със седене и тялото ми има нужда от движение. Искам да установа проблема и да го реша. Иначе варианти за облекчаване на симптомите бол

rinina28

Мнение от rinina28 » 26 сеп 2014 21:30

симптомите ви нямат нищо общо с БД - не ставате през 15-20 минути и не пиете по 10 -20л вода... струва ми се, че прекалено обръщате внимание на незначителни симптоми... а написаното звучи интелигентно и последователно, но малко хипохондрично... не ми се сърдете... консултирахте ли психиатър?

NikiFin

Мнение от NikiFin » 27 ное 2014 22:52

Не съм, но смятам да ида, защото и неврологът не откри нищо и ме прати при психиатър. Сигурна съм, че психически съм ОК, като изключим леката депресия, но ще се прегледам само за да отхвърлят тази възможност и да се хванат сериозно да търсят какво ми е, защото си усещам, че ми има нещо, и не само аз ами и семейството ми и колегите на работата се чудят как може толкова да забравям и да не мога да е концентрирам

rajel

Мнение от rajel » 13 юли 2015 17:35

Аз също имам подобни проблеми ...и мисля ,че започнаха след херпесна инфекция.

Отговори

Върни се в “Безвкусен диабет”