ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара

Още един като вас...

Модератори: админ, консултанти

str8t

Още един като вас...

Мнение от str8t » 13 ное 2013 20:28

Здравейте :D на 39 години съм и съм от София - от април месец съм с безвкусен диабет, сега ви намерих и изчетох всичко на един дъх. Ще задам по късно въпросите си - защото докторите, явно не са много на ясно с проблема.
Много ме е яд, не мога да си намеря място - в живота винаги има препятствия, ако се бориш, може и да ги преодолееш. Диабета ( БД) е доживотна присъда! Няма смисъл от борба явно :( :( :( ......

Първа доживотна присъда: БД

str8t

Re: Още един като вас...

Мнение от str8t » 15 ное 2013 09:43

Моля кажете ми, как да процедирам с хапчетата - да ги застъпвам ли, или да изчакам да изтече предходното хапче и да чакам жажда?
Много ме е яд, не мога да си намеря място - в живота винаги има препятствия, ако се бориш, може и да ги преодолееш. Диабета ( БД) е доживотна присъда! Няма смисъл от борба явно :( :( :( ......

Първа доживотна присъда: БД

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 16 ное 2013 00:29

Такъв съвет може да ви даде само лекуващият лекар /който ви е поставил диагнозата/. Но нагласата ви към диагнозата е пораженческа. Няма нелечими заболявания, има нелечими хора... На ваше място бих си променила настройката и бих търсила всякакви консултации със специалисти, които да ми помогнат да си изградя правилна представа за възможните пътища за лечение. Както се казва от библейски времена: "Който търси - намира."

rinina28

str8t

Мнение от rinina28 » 18 ное 2013 22:56

никога не взимам таблетките по схема, но, може би, трябва да придобиете опит и да почувствате тялото си....аз знам и усещам кога свършва действието на лекарството, но все пак приблизително 3-4 пъти по 1/2т /оставям да се разтопи в устата, понеже имам стомашни проблеми/ ... и какви са тези "доживотни присъди" :) ... спокойно, свиква се... не се съпротивлявайте, живейте както преди:) Най-добри пожелания! И пак прочетете постовете - има какво до научите!

rinina28

Re: ankamar56

Мнение от rinina28 » 18 ное 2013 23:06

няма възможни и невъзможни пътища за лечение - не се лекува безвкусен диабет... не вървете в невярна посока, явно не знаете за какво става дума...

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 19 ное 2013 00:22

RE: rinina28
Както виждам всичко знаете... и можете да давате съвети ...

rinina28

Мнение от rinina28 » 19 ное 2013 17:19

Аз съм Рина и започнах с тази тема 2006... повечето постове са мои:):) имам безвк. диабет от 4 годишна и сега съм на 64г... и да, зная всичко и опитах всичко, смея да твърдя, че знам повече от някои ендокринолози, след като се е случвало да ме питат колко ми е захарта и да се опитват да ми правят инсулин .... върнете се в началото на темата, ако ви е интересно
Лечението е подържащо и завинаги, както при захарният диабет, въпреки, че са абсолютно различни заболявания... няма проблеми, таблетката минирин /дезмопресин/ доставя липсващият хормон и може да се води пълноценен живот
Успех на "начинаещите" !:)
do not hesitate to skype me: rinina28

Отговори

Върни се в “Безвкусен диабет”