ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Имам следният проблем

Модератори: админ, консултанти

NikiFin

Имам следният проблем

Мнение от NikiFin » 10 дек 2009 00:12

На 34 години съм. Преди около 5 години започнах като че ли изведнъж да усещам много силна жажда при физически усилия. Да поясня, никога не съм пила много вода през живота си и ако пия пия по една глътка и това ми стига. Нощем никога не съм ставала да пия вода. Та започна тази изгаряща сухота в устата и започнах винаги да си нося шишенце с вода в себе си докато работя физически труд и да си попийвам по глътка на всеки половин час. Става дума за сухота и жажда, която се задоволява дори с една глътка, не изпитвам нужда да пия големи количества. Същата жажда започнах да усещам и нощем като спя. Понякога дори се будя от изгаряща жажда и съответно от позиви за уриниране. Започнах да ходя до тоалетна поне 2 пъти нощем и да пия по глътка вода при всяко будене. Изследваха ми кръвната захар и се оказа, че е нормална. Това състояние продължи около 2 години и лека полека почти беше отшумяло, но не на 100%. Докато тук преди около 2 месеца пак се появи в пълна сила. Започнах да го свързвам със започването на по усилени тренировки, спортувам бягане по възможност през ден. Преди си бягах по малко и не се налагаше да спирам да пия вода. Сега като че ли на всеки 2км имам нужда от вода. Пак се започна и с нощната жажда. Интересното е, че само като спя е толкова силна. Примерно се събуждам сутрин адски жадна. Но ако не пия вода веднага след като се поразсъня вече не изпитвам толкова силна жажда.
Четох по нета и попадах само на безвкусен диабет. Но като че ли при мен разликата е, че не пия чак толкова големи количества, просто устата ми пресъхва и имам нужда от глътка вода начесто.
Някой има ли представа каква може да е причината за това състояние.

cveteto70

Re: Имам следният проблем

Мнение от cveteto70 » 10 дек 2009 11:02

това състояние говори наистина за диабет но за да се постави тази диагноза трябва да си направите изследвания в лабораторията.добре е да ви направят обременяване с глюкоза и кръвно- захарен профил .едва тогава с сигурност ще се разбере дали имате диабет.не отлагайте тези изследвания.колкото по-рано се хване диабета толкова по-добре.казвам ви го от личен опит като човек който доста се забави да си направи съответните изследвания.и сега съм на инсулин с множество увреждания от диабета.

NikiFin

Мнение от NikiFin » 10 дек 2009 11:51

Ами те ми правиха някакви кръвни изследвания преди години, но не знам точно какви и установиха, че не е захар. Имам и едни лентички за мерене на глюкоза и кетони в урината. И те не показват нищо. Тъкмо пак си правех тест и е негативен. Възможно ли е този уринен тест да показва негативен резултат и въпреки всичко да имам диабет? Тъкмо изльоках около 400 мл микс от портокалов сок и вода и после си правих теста уж да кача захарта. Но нищо. Но съм си жадна и това си ти е. Затова и помислих да не е беззахарен диабет. Ама как да ги убедя да ме изследват се чудя, защото навремето като опитах не успях.

ани минкова

Мнение от ани минкова » 13 дек 2009 19:43

Трябва да ви изследват отностелното тегло на урината за да установят дали е безвкусен диабет, това се прави във всяко ДКЦ

viktori 21

Мнение от viktori 21 » 08 юни 2010 13:34

Приятелят ми е болен от централен безвкусен диабет . ще бъда мн благодарна ако някои ми обясни - лекува ли се ??? колко време чoвек може да живее с него ??? умира ли се от него ??? Лекарството което пие се казва минирин , в момента той е напълно пълноценен човек искам да знам дали това ще продължи и за напред така ??? МОЛЯ ВИ ДА МИ ОБЯСНИТЕ !!! ИСКАМ ДА ЗНАМ КАКВО МЕ ЧАКА..........

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 юни 2010 13:32

Темата е широко дискутирана н а
viewtopic.php?f=30&t=315

rina

Мнение от rina » 14 юни 2010 22:51

Мило момиче, каква е тази паника - няма нищо страшно, няма тежки последици както при захарен диабет и изобщо няма нищо общо с диабет - името "безвкусен диабет" не е точно според много капацитети!!! Няма проблеми ... човекът си е напълно нормален и пълноценен и такъв ще си остане... само да си взима лекарството /минирин таблетките са много добри без странични ефекти/...може да учи, да спортува, да работи, да пътува, да има семейство и деца... всичко каквото поиска... бъдете оптимисти :)
Има група в yahoo i facebook - diabetes insipidus
Желая ви щастие!!!
rina

rina

Мнение от rina » 14 юни 2010 23:03

и още нещо - в описанието на заболяването, някой умник е написал да се ограничи приема на сол и мисля на белтъци - това е абсолютно невярно - може да се яде абсолютно всичко - няма такива диети... солта - напротив е необходима за електролитния баланс на организма, особенно, когато човек е изморен, изпотен или жаден ... аз, например хапвам чипс или солени фъстъци...така че не се ограничавайте ... :)
rina

cveteto70

Мнение от cveteto70 » 15 юни 2010 16:38

може да се яде солено но в разумни количества.ако обаче човек е с високо кръвно или има проблем с бъбреците по добре е да не яде солено.

NikiFin

Мнение от NikiFin » 11 мар 2016 10:16

Ето ме пак. Минаха 12 години с мъчителна жажда и понеже личната не предприема нищо да изясни проблема се хванах сама да си слагам диагнози и да изнудвам личната да ги проверява. Най-после ми даде час и понеже я знам каква е, прави стандартни изследвания и ако нещо е малко вероятно изобшо не го изследва. Но аз смятам все пак, че имам безвкусен диабет поради липса на антидиуретичен хормон. Другият вариант е инсулинова резистентност, която почти сигурно имам, но едва ли е толкова тежък случай след като 12 години съм си живяла с нея и според мен не може да води до така жестока и постоянна жажда без значение дали съм яла и какво. Та си мислех, че ако пробвам няколко дни да вземам вазопресин (антидиуретичен хормон) и това помогне с жаждата и уринирането това не е ли достатъчно доказателство, че хипоталамусът ми не го произвежда. Искам да си спестя теста с жадуването, който ми е абсолютно невъзможен да направя поради силната постоянна жажда. Гледам по нета, че за безвкусен диабет се правят най-различни изследвания и казат, че резултатът от даване на вазопресин далеч не стига за поставяне на диагноза, но на мен ми се струва, че моя случай стига.

Отговори

Върни се в “Безвкусен диабет”